Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 Teknik Önizleme Yapısı 10049 kullanıma sunuldu

Herkese selam,
PC'ler için yapı 10041'in piyasaya sürülmesinden bu yana, istikrarlı bir ilerleme kaydetmeye devam ettik ve bununla ilgili blog gönderisinde söylediğim gibi, yapılarınızı Hızlı halkaya eskisinden daha hızlı getirmek için çalışıyoruz. “Project Spartan” ilk kez uçuş şubemize entegre edildiğinden, geçen haftaki yapılar bizim için de BÜYÜK idi. Bu doğru, bu, bugünkü sürümün yeni Project Spartan tarayıcısını içerdiği ve Windows 10 cihaz ailesinde görünmeye başladığında onu ilk kez PC'lerde kullanacağınız anlamına geliyor.
Joe'nun blog yazısında bununla ilgili daha fazla bilgi var .
Cuma günü bahsettiğim gibi , telefonlar için bir sonraki Windows 10 derlemesi üzerinde de çalışıyoruz ve bir sonraki telefon derlemesinde bir dizi ek telefonu ve bazı harika yeni özellikleri desteklemeyi planlıyoruz. Her zaman olduğu gibi, en kısa zamanda bununla ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım.
Build 10049, 10041'den yaklaşık bir hafta daha yenidir, dolayısıyla Project Spartan'ın yanı sıra bu derlemede göreceğiniz şeyler çoğunlukla küçük iyileştirmeler ve düzeltmeler ile birkaç bilinen yeni sorun olacaktır.

İşte bu derlemede düzelttiğimiz bazı sorunlar

 • Yeni çektiğiniz fotoğrafı görüntülemek için sol üstteki dairesel simgeye (film rulonuz - teşekkürler Rafael ) dokunduğunuzda PC'nizdeki Fotoğraflar uygulamasının çökmesi sorununu Build 10041'den düzelttik .
 • Ayrıca, Build 10041'den, masaüstünüzde açılan pencerelerin yanlışlıkla Başlat Ekranı, Görev Görünümü, Snap Assist'in arkasında ve Tablet Modunda pencereleri yeniden düzenlerken görünür olduğu bir duruma gelebileceğiniz sorunu da düzelttik.
 • İlk kullanıma hazır deneyimi sırasında bilgisayarınızı manuel olarak kilitlediğinizde (Windows Key + L) artık takılıp kalmayacaksınız.

İşte bu yapı için bilinen bazı sorunlar

 • Giriş yaptıktan sonra masaüstünüz yerine mavi bir ekran görebilirsiniz. Bu sorunu çözmek için bilgisayarınızı kilitleyin (donanım düğmesiyle veya Windows Tuşu + L'ye basarak) ve yeniden oturum açmayı deneyin. Görev Yöneticisi'ni açmak için Ctrl + Shift + Esc'yi de deneyebilirsiniz.
 • Outlook'ta yeni e-postanın dizine eklenmesi çalışmıyor, bu nedenle arama sonuçları son dizinin oluşturulduğu zamanla sınırlı olacak.
 • GÜNCELLEME: Bu derlemede Hyper-V'yi etkinleştiremezsiniz. Hyper-V'yi zaten etkinleştirdiyseniz ve bu yapıya yükseltirseniz, Hyper-V çalışmaya devam eder.Windows 10 çalıştıran bilgisayarınızda Hyper-V'de barındırılan Sanal Makineleriniz varsa, Yavaş halkaya geçmek ve bu yapı VM'leri çalıştırma yeteneğini bozacağı için bir sonraki yapıyı beklemek isteyeceksiniz.
 • Bu derlemede Visual Studio 2015 önizlemesini kullanan 2 sorun var:
  • Öykünücüler önyükleme yapmayacak ve Mobil öykünücüye bir Windows Evrensel uygulaması dağıtamayacaksınız.
  • VS ve Blend'deki XAML tasarımcısı açıldığında çökecek.
  • Bugün Windows Evrensel uygulamaları geliştirmek için bu araçları kullanan bir geliştiriciyseniz ve bu işlevin çalışması gerekiyorsa, bu sorunları gidermek için bir yama yayınlayana kadar Yavaş halkaya geçmenizi öneririz .
Bu yapı hemen hemen tamamen Project Spartan ile ilgili, bu yüzden ilk kez elinize almaktan zevk alacağınızı umuyoruz. Sunduğumuz diğer tüm yeni özelliklerde olduğu gibi, Spartan'da da yapacak çok işimiz var, bu yüzden bu ilk önizlemede bazı hatalar ve pürüzler görmeyi bekliyoruz. Her zaman olduğu gibi, Windows Geri Bildirim Uygulaması aracılığıyla geri bildiriminizi duymak için sabırsızlanıyoruz.
Not – bu yeni yapı için ISO'ları Yavaş halkaya itene kadar yayınlamayacağız. Bugün sadece Hızlı ringe geçiyoruz.
teşekkürler,

 

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.