p

Windows 10 tanıtım tarihi açıklandı, Computex'te yeni cihazlar ortaya çıktı ve şüphecilerin hatalı olduğunu kanıtlayan bir Microsoft stajyeri - Hafta Sonu Okuma: 5 Haziran sürümü

Weekend Reading'in başka bir baskısına hoş geldiniz. Microsoft haberleri için büyük bir haftaydı, o yüzden araştıralım.

Microsoft, 29 Temmuz'u Windows 10 için lansman tarihi olarak duyurdu, bu da sekiz haftadan kısa bir süre içinde Windows müşterilerinin Cortana, Windows Hello ve Microsoft Edge'in yardımıyla cihazlar arasında harika şeyler yapmaya başlamak için ücretsiz bir yükseltme alacağı anlamına geliyor. Hepsi, tanıdık, sevilen Başlat menüsünü geri getiren Windows 10'a dahildir.

İşletim Sistemleri grubunun Microsoft genel müdür yardımcısı Terry Myerson, "Windows 10 ile, kişisel bilgilerinizi nasıl koruduğumuza ve saygı gösterdiğimize, cihazlarınızdaki deneyimin hareketliliğine ve konuşma, dokunma, mürekkep ve hologramlar da dahil olmak üzere Windows cihazlarınızla doğal etkileşimlere güvenerek tanımlanan daha kişisel bilgi işlem vizyonumuzu sunmaya başlıyoruz." Blogging Windows'da yazdı.

Windows Hello'nun güvenli biyometrik kimlik doğrulamasıyla yüzünüz, irisiniz veya parmağınızla oturum açabilirsiniz. Dijital asistan Cortana işleri halletmenize yardımcı olacak ve yeni tarayıcı Microsoft Edge arama, paylaşma ve okuma için yeni yollar sunuyor. Ücretsiz yükseltmenizi bugün rezerve edin.

Microsoft'un OEM Bölümü'nün kurumsal başkan yardımcısı Nick Parker, Computex 2015'te yenilikçi yeni Windows 10 cihazlarını tanıttı.
Microsoft'un OEM Bölümü'nün kurumsal başkan yardımcısı Nick Parker, Computex 2015'te yenilikçi yeni Windows 10 cihazlarını tanıttı.

Diğer büyükhaberler, dünyanın en büyük ikinci teknoloji fuarı olan Computex'ten geldi. Taipei'de düzenlenen etkinlikte, Acer'ın yeni Aspire Z hepsi bir arada PC serisinden HP'nin 2'si 1 arada ultra taşınabilir tabletine kadar bu yılın sonlarında sunulan yenilikçi Windows 10 cihazları sergilendi. Tablet, serin manyetik menteşe tasarımı sayesinde esnek ve "lappable"dır ve Windows 10 tablet ve PC modları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş sağlar.

Inspiron'un yeni 15 7000 serisi dizüstü bilgisayarı.
Inspiron'un yeni 15 7000 serisi dizüstü bilgisayarı.

Ayrıca Computex'te Dell, çok yönlü Inspiron5000 dizüstü bilgisayarlar, Inspiron 15 7000 2'li 1 arada bilgisayarlar ve Inspiron 20 ve 24 3000 masaüstlerini içeren şık, güçlü Inspiron cihazlarını tanıttı. E FUN iki uygun fiyatlı, güçlü Nextbook Flexx tablettanıttı. Asus, süper ince, ultra hafif ASUS Transformer Book T100HA dahil olmak üzere üç çarpıcı bilgisayar sundu.

Microsoft'un Orijinal Ekipman Üreticisi Bölümü'nün kurumsal başkan yardımcısı Nick Parker, "Windows 10'u piyasaya sürdükçe ve iş ortağı ekosistemimizi genişletmeye devam ettikçe, insanların dijital işlerinde ve yaşamlarında daha üretken olmalarına yardımcı olmak için Microsoft uygulamalarını ve hizmetlerini çalıştıran inanılmaz çeşitli bilgisayarlar, tabletler, telefonlar ve IoT cihazları olacak" diye yazdı.

Kartik Sawhney
Kartik Sawhney. Fotoğraf: Scott Eklund/Kırmızı Kutu Resimleri.

Cihaz dışı haberlerde, Microsoft JobsBlog'un stajyer Kartik Sawhney hakkında müthiş bir hikayesi vardıBüyürken kör bir insan olarak işleri farklı yapması gerekeceği söylendi.

Ama Sawhney yanıldıklarını kanıtladı. Teknolojiye olan tutkusunun peşinden koşmuş ve Stanford Üniversitesi'nde bilgisayar bilimleri eğitimi alıp eğitim alıp, 2015'te 100 milyon 500 milyona uymuş. Yakın zamanda Microsoft'ta yaz stajı yaptı ve burada erişilebilirlik için teknoloji üzerinde çalışan bir ekipte yer alacak.

"Sadece engelli insanlar için bir fark değil, genel olarak bir fark yaratabileceğine" odaklanmaya istekli. "Teknik bir alana girmem için birincil motivasyon bu."

wunderlist

Sawhney'in hikayesi hayatınızda daha fazlasını yapmanıza ilham veriyorsa, popüler ve güzel üretkenlik uygulaması Wunderlist 'e göz atmak isteyeceksiniz. Microsoft, "mobil öncelikli, bulut öncelikli bir dünya için üretkenliği yeniden icat etme" misyonunun bir parçası olarak Wunderlist'in yapımcısı 6Wunderkinder'i satın aldı,OneNote genel müdürü Eran Megiddo yazdı.

"Microsoft Office, OneNote ve Skype Kurumsal'ınyanı sıra son Sunrise ve Acompli satın almaları için ivme kazanarak, Microsoft'un müşterilerimizin kullandığı platformlarda ve cihazlarda - posta, takvim, mesajlaşma, notlar ve şimdi görevler için pazar lideri mobil uygulamalar sunma konusundaki kararlılığını daha da göstermektedir."

sbk15

Diğer uygulama haberlerinde, "SBK15," 2015 eni FIM Superbike Dünya Şampiyonası'nın resmi oyunu, muhteşem grafikler ve heyecan verici aksiyon ile Windows Telefonlar için kullanılabilir hale geldi. Lara Croft, yaklaşan Xbox oyununun yeni, heyecan verici bir fragmanı için geri döndü, "Rise of the Tomb Raider." Ve Haftanın Uygulaması Yidio, TV ve film izlemenizi bulmak ve düzenlemek için yararlı bir araçtı. Artık Netflix, Hulu Plus ve Comedy Central'da avlanmak yok.

YouTube Videosu

Ve son olarak, 2015 Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları'nagiden yolu başlatmak için, en iyi arkadaşlar ve film yapımcıları Sam ve Mattie'ye Oyunları kapsama alanımıza ev sahipliği yapma daveti ile sürpriz yaptık. 25 Temmuz'dan itibaren Oyunlara yolculuklarında daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

Hafta Sonu Okuma'yı okuduğunuz için teşekkürler ve haftaya görüşmek üzere!

Tarafından gönderildi Vanessa Ho
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler