p

Windows 10 SDK Önizleme Yapısı 19035 şimdi mevcut

Bugün, Windows 10 Insider Preview  (Derleme 19035 veya üstü) ile birlikte kullanılmak üzere SDK'nın yeni bir Windows 10 Önizleme  Derlemesi yayınladık . Preview SDK Build 19035 , API yüzey alanında hata düzeltmelerini ve geliştirme aşamasındaki değişiklikleri içerir.
Önizleme SDK'sı , Windows Insider'daki geliştirici bölümünden indirilebilir  .
Bilinen sorunlarla ilgili geri bildirim ve güncellemeler için lütfen  geliştirici forumuna bakın. Yeni geliştirici özelliği istekleri için Windows Platform UserVoice'a gidin.

Dikkat edilmesi gerekenler:

 • Bu yapı, daha önce yayımlanmış SDK'lar ve Visual Studio 2017 ve 2019 ile birlikte çalışır. Bu SDK'yı yükleyebilir ve yine de Windows 10 yapı 1903 veya önceki sürümlerini hedefleyen uygulamalarınızı Microsoft Store'a göndermeye devam edebilirsiniz.
 • Windows SDK artık resmi olarak yalnızca Visual Studio 2017 ve üstü tarafından desteklenecektir. Visual Studio 2019'u buradan indirebilirsiniz .
 • Windows SDK'nın bu derlemesi yalnızca Windows 10 Insider Preview derlemelerine yüklenir .
 • SDK'ya komut dosyası erişimine yardımcı olmak için, ISO'ya aşağıdaki statik URL üzerinden de erişilebilir: https://software-download.microsoft.com/download/sg/Windows_InsiderPreview_SDK_en-us_19035_1.iso.

Araç Güncellemeleri

İleti Derleyici (mc.exe)

 • Artık .mc dosyalarındaki Unicode bayt sıra işaretini (BOM) algılar. .mc dosyası bir UTF-8 BOM ile başlıyorsa, UTF-8 dosyası olarak okunur. Aksi halde UTF-16LE BOM ile başlıyorsa UTF-16LE dosyası olarak okunacaktır. -u parametresi belirtilmişse, UTF-16LE dosyası olarak okunacaktır. Aksi takdirde, mevcut kod sayfası (CP_ACP) kullanılarak okunacaktır.
 • Artık, MC tarafından oluşturulan C/C++ ETW yardımcılarında, çakışan yapılandırma makrolarının neden olduğu tek tanımlı kural (ODR) sorunlarını önler (örneğin, MCGEN_EVENTWRITETRANSFER'in çakışan tanımlarına sahip iki .cpp dosyası aynı ikili dosyaya bağlandığında, MC tarafından oluşturulan ETW yardımcıları artık birini veya diğerini rastgele seçmek yerine her .cpp dosyasındaki MCGEN_EVENTWRITETRANSFER tanımına uyacaktır).

Windows İzleme Ön İşlemcisi (tracewpp.exe)

 • Artık Unicode giriş (.ini, .tpl ve kaynak kodu) dosyalarını destekler. UTF-8 veya UTF-16 bayt sipariş işareti (BOM) ile başlayan girdi dosyaları Unicode olarak okunacaktır. Malzeme Listesi ile başlamayan girdi dosyaları, geçerli kod sayfası (CP_ACP) kullanılarak okunacaktır. Geriye dönük uyumluluk için, -UnicodeIgnore komut satırı parametresi belirtilirse, UTF-16 BOM ile başlayan dosyalar boş olarak değerlendirilir.
 • Artık Unicode çıktı (.tmh) dosyalarını destekler. Varsayılan olarak, çıktı dosyaları geçerli kod sayfası (CP_ACP) kullanılarak kodlanacaktır. Unicode çıktı dosyaları oluşturmak için -cp:UTF-8 veya -cp:UTF-16 komut satırı parametrelerini kullanın.
 • Davranış değişikliği: tracewpp artık tüm giriş metnini Unicode'a dönüştürür, Unicode'da işleme gerçekleştirir ve çıkış metnini belirtilen çıkış kodlamasına dönüştürür. tracewpp'nin önceki sürümleri, Unicode dönüşümlerinden kaçındı ve tek baytlık bir karakter kümesi varsayarak metin işleme gerçekleştirdi. Bu, girdi dosyalarının mevcut kod sayfasına uymadığı durumlarda davranış değişikliklerine yol açabilir. Bunun bir sorun olduğu durumlarda, kodlama belirsizliğini önlemek için giriş dosyalarını UTF-8'e (BOM ile) dönüştürmeyi ve/veya -cp:UTF-8 komut satırı parametresini kullanmayı düşünün.

TraceLoggingProvider.h

 • Artık, çakışan yapılandırma makrolarının neden olduğu tek tanımlı kural (ODR) sorunlarını önler (örneğin, TLG_EVENT_WRITE_TRANSFER'in çakışan tanımlarına sahip iki .cpp dosyası aynı ikili dosyaya bağlandığında, TraceLoggingProvider.h yardımcıları artık her . cpp dosyasından birini veya diğerini keyfi olarak seçmek yerine).
 • C++ kodunda, TraceLoggingWrite makrosu, değişken şablonlar kullanılarak benzer olaylar arasında daha iyi kod paylaşımını sağlamak için güncellendi.

Uygulamalarınızı Device Guard Signing ile imzalama

 • Uygulamanızı imzalamanızı kolaylaştırıyoruz. Device Guard imzalama, Microsoft Store for Business and Education'da bulunan bir Device Guard özelliğidir. İmzalama, kuruluşların her uygulamanın güvenilir bir kaynaktan geldiğini garanti etmelerini sağlar. Amacımız, MSIX paketinizi imzalamayı kolaylaştırmaktır. Device Guard İmzalama ile ilgili belgeler burada bulunabilir: 

24.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.