Windows 10 piyasaya sürüldü, //oneweek Hackathon yenilik kaslarını çalıştırıyor ve Microsoft Imagine Cup kazananları açıklandı - Hafta Sonu Okuma: 31 Temmuz sürümü

Microsoft'ta çok heyecan verici ve yoğun bir haftanın özeti olan Hafta Sonu Okuması'nın reçel dolu sürümüne hoş geldiniz. Hadi başlayalım!

Windows 10, dünya çapında 190 ülkede ücretsiz yükseltme olarak veya yeni bilgisayar ve tabletlerle, küresel hayran kutlamaları ve yeni bir #UpgradeYourWorld girişimi ile birlikte piyasaya sürüldü.

Windows ve Cihazlar Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, "Windows 10'u ve birçok yeniliğini dünyaya getirmekten heyecan duyuyoruz" dedi. "Windows 10 şimdiye kadarki en iyi Windows'dur ve insanları harika şeyler yapmaları için güçlendirmek için oluşturulmuştır. Cortana, Microsoft Edge ve Xbox uygulaması gibi yeni yeniliklere sahiptir. Hızlı, daha güvenli ve uyumlu. Tanıdık ve kullanımı kolay. Otomatik olarak güncel."

Daha fazla Windows 10 haberi için, lansman web sitesine ve yükseltmek için 10 nedenegöz atın .

Satya Nadella, Kenya'nın Nanyuki kentindeki Burguret Ortaokulu'ndan okul çocuklarıyla Windows 10'u tartışıyor. Microsoft'un CEO'su, tv beyaz alanlarının kırsal topluluklardaki etkisini gözlemlemek için bölgeye gitti.
Satya Nadella, Kenya'nın Nanyuki kentindeki Burguret Ortaokulu'ndan okul çocuklarıyla Windows 10'u tartışıyor. Microsoft'un CEO'su, tv beyaz alanlarının kırsal topluluklardaki etkisini gözlemlemek için bölgeye gitti.

Kenya'da, Mawingu Networks ve Microsoft'un 4Afrika girişimi sayesinde güvenilir ve uygun fiyatlı internete erişim, kırsal Nanyuki kasabasındaki yaşamları dönüştürüyor.

"Teknolojinin gelecek yıllardaki gerçek fırsatını düşündüğümde, daha eşit bir şekilde yayılan gerçek güçlenmedir. Ve buradaki fırsat bu," dedi Microsoft CEO'su Satya Nadella, Windows 10'un lansmanını kutlamak ve teknolojinin hayatları nasıl değiştirdiğini görmek için bu hafta Nanyuki'yi ziyaret etti.

Güneş enerjisi ve "TV beyaz alanları" adı verilen az kullanılan yayın bant genişliği sayesinde, Nanyuki'nin İnternet erişimi müdür Beatrice Ndorongo'nun okulundakiöğrenci puanlarını artırdı. Ayrıca Benson Maina'nın 6 metrelik bir nakliye konteynerinin içinde işlettiği internet kafede kitlelere bilgi götürmesine yardımcı oldu.

Hackathon-Gün1-07-695x463

Önümüzdeki mali yılın yönünü belirleyen bir haftalık etkinlik olan //oneweek içinbir araya gelen Microsoft çalışanları için büyük bir haftaydı. bir hafta, Redmond'daki vuvuzelas'ın saçmalığıyla başlayan ve dünya çapında 12.000'den fazla katılımcının yer aldığı üç günlük bir Hackathon içeriyordu.

Hack kültürünün yıllık kutlaması uzun günler, uykusuz geceler, eğlenceli ekipler ve "Ninja Cat on a Unicorn for reals"adlı göz alıcı bir projeyi içeriyordu. Ayrıca, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardımcı olmak için tasarlanmış 165 İyilik için Teknoloji projesi de dahil olmak üzere çok çeşitli güçlendirici teknolojiler üretti. Bu hack'ler, Sınır Tanımayan Çevirmenlere yardımcı olmak için bir makine çeviri aracından Uplift Aeronautics'in afet bölgelerinde kullanması için bir hava sahası yönetim aracına kadar uzanır.

Microsoft'un küresel hazırlık direktörü ve makine çevirisi hack ekibinin bir üyesi olan Paige Williams, "Ben hevesli bir insanım, ancak bu gerçekten heyecan verici - insanların şirketin dört bir yanından bir araya geldiklerini ve tutkulu oldukları bir şey üzerinde çalıştıklarını görmek, insanların hayatlarında bir fark, gerçek bir fark yaratıyor," dedi.

https://youtu.be/2T4C_uLMplo

Bu hafta ortaya çıkan diğer güçlendirici hack'ler şunlardı: TalkEasy, işitme engelli insanlara yardımcı olan bir uygulama; Neuroversity, otizmli çocuklara yardımcı olan bir oyun; Kisan 4 You, Hindistan'daki çiftçilere yardımcı olan bir uygulama, Sous-Chef, aşçılara yardımcı olan bir uygulama; ve Argonaut, Windows 10 ve bulutun gücünü gösteren bir robot. Hackathon ayrıca, tüm çalışanları inovasyon için kritik bir pazar olan Asya için teknolojiler geliştirmeye teşvik eden Hack4Asia'yıda vurguladı.

Eski NFL oyuncusu Steve Gleason, Göz Bakışı Tekerlekli Sandalye'de MSR Enable ekibiyle işbirliği yapıyor. (Fotoğraf: Lucien Knuteson)
Eski NFL oyuncusu Steve Gleason, Göz Bakışı Tekerlekli Sandalye'de MSR Enable ekibiyle işbirliği yapıyor. (Fotoğraf: Lucien Knuteson)

Eye Gaze Tekerlekli Sandalye, eski futbolcu yanlısı Steve Gleason'a sandalyesini göz hareketleriyle hareket ettirme olanağı sağlayan teknolojiyle geçen yılki Hackathon'un büyük ödülünü kazandı. Gleason uzuvlarını ALS'ye taşıma yeteneğini kaybetti.

Bu yıl, Microsoft Research Enable ekibi tarafından geliştirilen projedeki ilerleme, inovasyonun sınırlamaların üstesinden nasıl gelebileceğinin güçlü bir örneği ve Microsoft'un gezegendeki herkesin daha fazlasını başarmalarına yardımcı olma misyonunun bir örneği haline geldi.

DisAbility Employee Resource Group'un başkanı Jenny Lay-Flurrie, "Microsoft'un insanları teknolojiyle gerçekten, gerçekten güçlendirme potansiyelinin ne olduğunu gösteriyor," dedi.

Brezilya'dan eFitFashion takımı, Perşembe günü Microsoft Imagine Cup'ta açıklanan üç kazanan arasındaydı.
Brezilya'dan eFitFashion takımı, Perşembe günü Microsoft Imagine Cup'ta açıklanan üç kazanan arasındaydı.

Ayrıca bu hafta, küresel bir öğrenci teknolojisi yarışması olan Microsoft Imagine Cup'a,bu yıl ülkelerini harap eden bir depremin ardından projelerine devam eden Nepal'den ilham verici bir ekip de dahil olmak üzere 33 ülkeden tutkulu, teknoloji meraklısı öğrenciler katıldı. Perşembe günü, Rus, Brezilya ve Avustralya takımları kazananlar olarak açıklandı. Cuma günü şampiyonluk için yarışacaklar.

Özel Olimpiyat jimnastikçisi Xing Le ritmik jimnastikteki performansıyla beş altın madalya kazandı.
Özel Olimpiyat jimnastikçisi Xing Le ritmik jimnastikteki performansıyla beş altın madalya kazandı.

Los Angeles'ta sporcular, Microsoft ile yapılan bir ortaklığın sporcuların kişisel en iyilerini izlemek için yeni bir oyun yönetim sistemi sunduğu Los Angeles'taki 2015 Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları'nda parladı. Microsoft dört hikayelerini ve performanslarını takip etti.

Ve son olarak bu hafta, Microsoft'un Hikayeler Ekibi karikatürist Hugh MacLeod'un Microsoft içindeki yaşam için resimli kılavuzunabüyüleyici bir bakış sundu. MacLeod kısa bir süre önce Microsoft'un Redmond kampüsünde, şirket genelinde yeni bir CEO'nun ve taze düşüncenin 40 yıllık organizasyonu sessizce dönüştürdüğü büyük bir geçiş anını belgelemeyi misyon edindi.

Hugh MacLeod
Hugh MacLeod

Okuduğun için teşekkürler ve haftaya görüşürüz!

Tarafından gönderildi Vanessa Ho
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler