Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 ortaya çıktı, Dünya Ekonomik Forumu küresel karmaşıklığı araştırıyor ve Cortana kişiselleşiyor — Hafta Sonu Okuma: 23 Ocak Sürümü

Bu hafta Microsoft, Windows 10 ile yeni nesli daha kişisel, daha mobil ve daha sezgisel bilgi işlemde tanıttı. Cortana'nın kişiliğiyle ilgili 411'i de bulduk. Görünüşe göre, Seahawks mucizesi galibiyetinden sonra daha fazla heyecana yer vardı.

Çarşamba günü, Microsoft Windows 10 hakkında daha fazla bilgi verdi -"büyük ekranlardan küçük ekranlara ve hiç ekran olmadan en geniş cihaz yelpazesinde yeni senaryolaranasıl ilham vereceğini", İşletim Sistemleri başkan yardımcısı Terry Myerson açıklıyor. Windows 10, "daha kişisel bilgi işlem çağının ilk adımıdır. ... Windows'u tek bir cihazı etkinleştirme mirasından - PC - daha mobil, doğal ve güvene bağlıbir dünyaya taşıyoruz." Windows 10 ayrıca akıllı telefonunuzda daha özelleştirilebilir ve sezgiselbir deneyim Cortana'nın yeni bir sürümü, daha iyi bir Web deneyimi ve yeni bir uygulama paketi de dahil olmak üzere.

Ayrıca, Windows'un yeni döneminin bir parçası olarak Microsoft, özünde mürekkep ve dokunma olan gruplar için tasarlanmış basit, sezgisel bir Windows arayüzü olan Surface Hub'ı tanıttı. Surface Hub, OneNote tabanlı Beyaz Tahta gibi ekiplerin beyin fırtınası yapmasına ve birlikte oluşturmasına yardımcı olacak en iyi dijital araçları içerir. Ayrıca, yerleşik sensörler ve kablosuz içerik paylaşımı ile toplantıları daha üretken hale getirmek için tasarlanmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=FRLDRQePY1o

Cortana demişken, hiç o yardımsever sesin arkasındaki kadını, kahramanı merak ettin mi? Halo irfanında Cortana, zeki insan Dr. Catherine Halsey kendi beynini klonladığında yaratıldı. İnsanoğluna hizmet etmek ve korumak için hem entelektüel hem de duygusal hünerlerle aşılanmıştır. 343 Industries Franchise Geliştirme Direktörü Frank O'Connor, "Cortana kelimenin tam anlamıyla bir insan gibi düşünüyor, ancak bunu çok daha hızlı bir hızda yapıyor" diyor. "Ahlakı, mizah anlayışı ve duyguları insanidir. Onlar gerçek ve görünürde organikler." /stories ekibimiz, gelecekten en sevdiğimiz sanal asistan hakkında bilmek istediğiniz her şeye sahiptir.

WR_Cortana

Bu yıl Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda ortaya çıkan en önemli zorluk şudur: Küresel karmaşıklığın ortasında ekonomik ilerlemeyi başlatmak için ne yapabiliriz? Microsoft için, cevap açıktır, kolay olmasa da, "Teknoloji yoluyla üretkenliği yeniden icatetmek , insanların her andan daha fazla şey elde etmelerini sağlamak," diyor Microsoft International başkanı Jean-Philippe Courtois. Courtois ve diğer Microsoft yöneticileri, dinlemek, öğrenmek, diğer küresel liderlerle tanışmak ve yarının liderlerinden ilham almak için bu hafta Davos'a gitti. Şirketin giderek daha akıllı, doğal, mobil ve sosyal üretkenliği güçlendirmeye odaklanan araçlar oluşturmakiçin teknolojiyi nasıl yeniden düşündüğünden bahsettiler.

Build 2015 geliştirici konferansı için kayıt bu hafta başladı ve bununla birlikte, Windows 10'daderinlere gitme sözü . Microsoft'un Geliştirici Deneyimi ve Evangelizm'den sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Steve Guggenheimer, "Mevcut platformların ötesinde, Windows 10 için uygulamalar oluşturmak tamamen yeni nesil kişisel bilgi işlem sunuyor" diyor. "Windows 10 tarafından sunulan yeni deneyimler ve dokunma noktaları geliştiriciler için inanılmaz yeni bir fırsat açacak." Konferans hızlı bir şekilde dolmasına rağmen, bekleme listesine katılmakiçin asla çok erken değildir.

Windows 10 ayrıca Office için evrensel bir dokunuş ve mobil önce deneyim sunan yeni uygulamalar anlamına gelir. Bu uygulamalar ücretsiz ve Windows 10 çalıştıran telefonlara ve küçük tabletlere önceden yüklenecekve diğer cihazlar için Windows Mağazası'ndan indirilebilecektir. Diğer uygulama haberlerinde bu hafta, Spotify bir makyaj aldı, Cortana artık Windows Phone 8.1 için güncellenmiş Twitter uygulamasından tweet atabilir ve Çin'de çiftçiler Azure Machine Learning'in gücünü kullanarak Dr. Pig uygulamasınıbilgilendirmeye yardımcı oluyor Karlarını en üst düzeye çıkaracak ve işlerini daha verimli yürütebilmeleri için riski en aza indirecek domuz türleri ve miktarına karar vermelerine yardımcı oluyor.

Bu hafta küresel maceramızda microsoft Instagram sayfasında #DoMore kişileri bulmak için, Paris'te bir Amerikalı olarak hayatını kaydetmek için bir fotoğraf günlüğü başlatan Microsoft iletişim direktörü ve amatör fotoğrafçı Whitney Cubbison'ayer verdik. Son üç yıldır, Lumia'sıyla her gün bir fotoğraf çekti ve ona ve diğerlerine yepyeni bir bakış açısı kazandırdı. Onun gibi daha fazla insanla tanışmak için bizi Instagram'da takip edin

Devam et. Bu hafta sonu futbol playofflarından gelen arayı kullanarak bu hafta teknoloji haberlerindeki tüm heyecanı yakalayın. Gelecek Cuma gelip Ocak'ın nasıl sona erdiğini görelim. ... Bir de Go Hawks.

Tarafından gönderildi Aimee Riordan
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.