Alışveriş Sepetim

Windows 10 Mobile Insider Preview Build 14371 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Geçen hafta ne kasırga böcek bash! Hepiniz tek kelimeyle harikaydınız. Windows ekibi, bulduğunuz hata türlerinden çok etkilendi. Microsoft'un *çoğunun* sahip olmadığı derlemelere sahip olduğunuzdan, önce en son düzeltme grubumuzu kontrol edebildiniz, bu yüzden teşekkür ederiz!
Önümüzdeki günlerde Twitter'da hoşunuza gideceğini düşündüğümüz bazı eğlenceli istatistikler ve benzerlerini paylaşacağız.
Bu haftaya! Bugün Windows 10 Mobile Insider Preview Build 14371'i Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz. Yakında piyasaya sürülecek uygun bir PC derlemesine sahip olmayı umuyoruz.

İşte Build 14371'deki yenilikler

Dokunarak Öde ile Microsoft Cüzdan: Bunu ne kadar istediğinizle ilgili geri bildirimlerinizi duyduk ve bugün daha önce duyurduğumuz gibi, Microsoft Cüzdan ile dokundur ve öde artık Windows Insiders'ın (Derleme 14360 veya üstü) kullanımına sunuldu. Microsoft Cüzdan, ABD'de Lumia 950, 950 XL ve 650 ile başlayan ve bir milyondan fazla perakende satış noktasında kullanılabilen Windows 10 Mobile cihazları için mobil ödemeleri basit ve daha güvenli hale getirecek bulut tabanlı bir ödeme teknolojisidir; satış noktasında temassız ödeme simgesini veya Microsoft Cüzdan logosunu gördüğünüz her yerde. Windows 10 Mobile'da Microsoft Cüzdan ile dokundur ve öde ile ilgili tüm ayrıntılar için bu blog gönderisine göz atın .

Mobil için diğer iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Arka Plan uygulamaları ve Veri kullanımı ayarları sayfalarında Ayarlar simgesinin eksik olması sorununu düzelttik. Ayrıca, Konuşma ayarları sayfası gibi belirli sayfalarda Ekle (+) düğmesinin kırpılmasına neden olan bir sorunu düzelttik ve "Uygulamalara göre kullanım" zaman aralığı değiştirilirken Pil ayarları sayfasının çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik. uygulamalar listesi hala yükleniyordu.
 • Groove Music'te OneDrive'dan aktarılan belirli medya dosyalarını dinlerken otomatik parça değişikliğinden sonra olası bir perde değişikliğine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • “Pin Girin” zaten gösterilirken Kilit ekranının üzerinde Eylem Merkezi açılmışsa, Eylem Merkezi'nde bir bildirime dokunmanın hiçbir şey yapmamasına neden olan bir sorunu düzelttik. Ayrıca, bazı bildirimlerin beklenmedik şekilde büyük miktarda boş alana sahip olmasına neden olan bir sorunu da düzelttik.
 • Eylem Merkezi'ni hızlı bir şekilde açtıktan, kapattıktan ve ardından ekranı kaydırdıktan sonra Başlangıç ??ekranının birkaç saniye boyunca yeşil veya kaleydoskop benzeri görünmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bluetooth üzerinden sözlü talimatların ilk kelimesinin kesilmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik. Ayrıca, görünürde çalışan medya kontrollerine rağmen belirli Bluetooth hoparlörlerinden ses duyulmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik ve otomobillerle Bluetooth bağlantısının genel güvenilirliğini iyileştirdik.
 • Yeniden başlattıktan sonra aktif klavyenin, tercih edilen klavyenin (listenin ilk) aksine Dil ayarları sayfasında listelenen son klavye olması sorununu düzelttik.
 • İnternet bağlantısı yokken hücresel veriyi kapatmanın cihazın donmasına neden olabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Bir bildirim alındığında ninja kedi emojisinin düzgün görüntülenmediği yeri düzelttik.
 • Kilit ekranının üzerinde Cortana ile komutları kullanırken, "Lütfen cihazınızın kilidini açın" demek yerine, Cortana'nın sadece "Lütfen" deyip ardından bir pin istemi vermesi ve pin girildiğinde komutu tamamlamaması sorununu düzelttik. Ayrıca, gerekli olmamasına rağmen Cortana'nın Kilit ekranının üzerinde yalnızca sesi kullanarak bir mesaj gönderdikten sonra pin isteyebileceği bir sorunu da düzelttik.
 • Yeniden başlatmanın ve Wi-Fi'ye bağlanmanın ardından manuel saat ve tarih geçersiz kılmalarının korunmayabileceği bir sorunu düzelttik.
 • JavaScript'te uygulanmışsa, bir web sitesinin "bu sayfayı yazdır" seçeneğine dokunduktan sonra Microsoft Edge sayfa alanının dokunmaya yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulamaların kilitlenmesi durumunda Continuum'da görüntülenen görev çubuğundan kaldırılmaması ve olası yinelenen uygulama simgelerinin gösterilmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı uygulamaların Kilit ekranını veya Başlangıç ??ekranı arka planını ayarlayamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Filmler ve TV uygulamasında bir video izlerken telefonu döndürdükten sonra hafif bir takılmaya veya birkaç karenin bozulmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kilit ekranında, acil arama sayfası, kapatma perdesi, genişletilmiş etkileşimli bildirim gibi geri düğmesinin gerekli olduğu belirli durumlarda, navigasyon çubuğunda geri düğmesi yerine kamera düğmesinin etkin olması sorununu düzelttik. veya Eylem Merkezi görünür olduğunda.
 • Odağı ekranın alt kısmındaki bir metin kutusuna ayarladıktan sonra belirli UWP uygulamalarının yeterince yukarı kaydırılmamasına ve böylece metin kutusunun uygulama çubuğu tarafından kaplanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nun beklenmedik şekilde hızlandırılmış bir hızda konuşmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir uygulamanın açılış ekranında görüntülenen simgelerin Continuum üzerinden ikinci bir monitörde açıldığında beklenmedik şekilde büyük olabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Cihaz bağlıyken telefonu yeniden başlattıktan sonra eşleştirmeyi kaldırmaya çalışırken belirli Bluetooth cihazlarının eşleşmesinin asla bitmemesiyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Temeldeki bir kilitlenmenin, yalnızca geçerli parça yerine Groove Music'teki tüm çalma listesinin çalınmasına neden olabileceği bir sorunu düzelttik.

Mobil için bilinen sorunlar

 • OneDrive'da depolanan yedeklemenin boyutunu azaltmak için Windows 10 Mobile cihazlarının yedekleme biçimini değiştiriyoruz. Sonuç olarak, en son Windows 10 Mobile Insider Preview derlemelerini çalıştıran bir cihazda yedekleme yaparsanız ve yayınlanan Windows 10 Mobile (Derleme 10586) sürümüne geri dönerseniz ve yedeklemenizden geri yüklerseniz, Başlangıç ??ekranı düzeniniz geri yüklenmez. ve varsayılan Başlangıç ??düzeni olarak kalır. Önceki yedeklemenizin de üzerine yazılır. Geçici olarak Derleme 10586'ya geri dönmeniz gerekiyorsa, Derleme 10586'ya girdikten sonra yedeklemeyi devre dışı bırakmanız gerekir, böylece Windows 10 Mobile Insider Preview derlemelerindeki iyi yedeklemenin üzerine yazmaz.
 • Lumia 830, 930 ve 1520 gibi eski cihazlarda (SoC 8974 yonga setli cihazlar) pil ömründeki azalmaları araştırıyoruz.
 • Wi-Fi bağlantı kesme sorunlarını araştırıyoruz - Wi-Fi bağlantınızın kesilmesiyle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, lütfen bu forum gönderisine bakın ve Geri Bildirim Merkezi'nde Wi-Fi bağlantı kesme sorunlarını desteklediğinizden emin olun.
Şimdilik bu kadar takım. Geri Bildirim Merkezi'ndeki tüm harika hata raporlarınız için teşekkür ederiz. Herkese bakıyoruz ve bu sorunları yeniden oluşturmaya ve önceliklendirmeye çalışmak için bir ton zaman harcıyoruz. Tüm farklı konfigürasyonlarınızı ve kullanım durumlarınızı seviyoruz.
 

16.08.2021

Diğer Haberler