p

Windows 10 Mobile Insider Preview Build 14327 Duyurusu

Bugün Windows 10 Mobile Insider Preview Build 14327'yi Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz.

Mobil için Build 14327'deki yenilikler

Her Yerde Mesajlaşma Önizlemesini Deneyin

Artık Windows 10'da, telefonunuzdan doğrudan Windows 10 PC'nizden metin mesajları gönderip almanıza olanak tanıyan “Her yerde mesajlaşma” özelliğinin önizlemesini deneyebilirsiniz.
Her yerde mesajlaşma kullanıcı arayüzü
Bunu etkinleştirmek için:
 • Microsoft Hesabınızla (MSA) oturum açtığınızdan emin olun.
 • Telefonunuzda - "Tüm Windows cihazlarımda metin gönder" seçeneğinin açık olduğundan emin olun.
 • PC'nizde - hangi telefondan mesaj göndereceğinizi seçtiğinizden emin olun. Bunu PC'nizdeki Mesajlaşma uygulamasının ayarlarında yaparsınız (aşağıdaki ekran görüntüsü).
Mobil cihazlarda her yerde mesajlaşma (Beta) ayarları
PC'de her yerde mesajlaşma (Beta) ayarları
Deneyin ve Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla ne düşündüğünüzü daha az öğrenelim.
NOT: Windows 10 Mobile'ın bu yapısındaki Mesajlaşma uygulamasındaki Skype entegrasyonunun kaldırıldığını fark etmiş olabilirsiniz. Bu, Skype'ın yeni bir derlemede mobil cihazlar için Skype UWP Önizleme uygulamasıyla entegrasyonu değiştirerek deneyiminizi kolaylaştırabilmesi içindir . Bu arada, Windows Mağazasında bulunan mevcut Windows Phone için Skype uygulamasını kullanabilirsiniz.

Cortana daha fazla dilde

Bu derlemeyle, Cortana'yı Mobil için İspanyolca (Meksika), Portekizce (Brezilya) ve Fransızca (Kanada) dilleri için etkinleştiriyoruz ( önceden PC sürümlerinde mevcuttu ). Windows 10 Mobile Insider Preview'ı bu dillerde çalıştırıyorsanız, Cortana'yı deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Cortana Ekibi, her yeni pazar ve dil için her bir pazar ve dille ilgili özel bir deneyim geliştirmek için çalışır. Bunlar, geri bildirimlerinize dayanarak geliştirmeye devam edeceğimiz erken sürümlerdir ve sizden daha fazlasını duymak için sabırsızlanıyoruz.
Artık bu diller için ses girişi de mevcuttur. Odağı bir metin alanına ayarlayın ve denemek için klavyenin üzerindeki mikrofona dokunun.

İşte Mobil için düzeltilenler

 • Dil ve Konuşma paketlerinin indirilememesi sorununu düzelttik.
 • Telefonunuzu hızlı bir şekilde kilitlemek/kilidini açmak için güç düğmesini kullandıysanız, bazı durumlarda telefonunuzun ekranının açılmaması ve yanıt vermemesi ve Windows Hello'nun çalışmayı durdurması sorununu düzelttik.
 • Bazı durumlarda, kullanıcıların klavyede ne boşluk ne de girişin çalışmadığı bir duruma girme sorununu düzelttik.
 • Facebook Messenger ve WeChat, Verilerimi Aktar ve UC Tarayıcı gibi diğer uygulamaların Başlat veya Tüm uygulamalardan başlatılmamasına neden olan sorunu düzelttik.
 • Etkileşimli bir bildirimde çeşitli emojilerin metin kutusundan silinememesi sorununu düzelttik.
 • Otomatik düzeltme mantığını güncelledik, böylece otomatik olarak düzeltilmek üzere olan bir kelimeniz varsa, az önce yazdığınız kelimeye dokunmak artık otomatik düzeltmenin gerçekleşmesini durduracaktır.
 • Bakış ekranını, artık Erişim Kolaylığı metin ölçeklemesini yansıtacak şekilde güncelledik.
 • Bluetooth daha önce hiç açılmamışsa Bluetooth üzerinden internet paylaşımının çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Örnek bir resmi kilit ekranı arka planı olarak ayarlayamamanıza neden olan bir sorunu düzelttik.

Mobil için bilinen sorunlar

 • GÜNCELLEME: Windows Insiders tarafından bildirilen Dil ve Konuşma paketlerini indirmeyle ilgili sorunları araştırıyoruz.
 • Geri Bildirim Merkezi yerelleştirilmemiştir ve kullanıcı arayüzü yalnızca dil paketleri yüklenmiş olsa bile İngilizce (ABD) olacaktır.
 • Film rulonuza girerken Kamera uygulamasıyla ilgili bir kilitlenmeyi araştırıyoruz.
 • Telefonunuzda yüklü ve kullanılabilir olmasına rağmen Tüm uygulamalar altında beklemede olarak gösterilen yinelenen uygulamaları görebileceğiniz bir sorun var. Ayrıca Mağaza'da takılı kalmış bazı uygulamaları da görebilirsiniz. Bu durumdan çıkmak için Mağaza'da bir indirme işlemini başlatıp duraklatın ve ardından "tüm indirmeleri devam ettir" seçeneğini seçin.
 • Bazı yeni emojileri kullanırken bazı uygulamalarda kare kutular görebilirsiniz - sistemlere eklenen yeni emoji için hala destek alıyoruz, bu sorun gelecekteki bir derlemede çözülecektir.
 • Tweetium gibi bazı uygulamaların başlatılmasını engelleyen, araştırdığımız bir hata var.
 • Mobil verilerin çalışmayı durdurmasına, ancak bağlı olarak görünmesine neden olan sorunları araştırıyoruz.
 • Yeni bir yapıya güncelleme yapıldıktan sonra bakış açma/kapama ayarına uyulmuyor. Güncellemeden sonra, bu ayarı daha önce sahip olduğunuza sıfırlayabilirsiniz.
Hatırlatma olarak – Windows Insider Programının bir parçası olarak güncellemeleri alabilecek cihazlar listesine Geliştirme Şubemizden Mobil için derlemeler yayınlıyoruz . Daha önce de belirttiğimiz gibi, yalnızca Windows 10 Mobile yükseltmesini almaya uygun cihazlar, Geliştirme Şubesinden önizleme derlemelerini alabilecektir.
Her zaman olduğu gibi – Windows Insider üyesi olduğunuz için teşekkür ederiz ve bu yapılarla ilgili karşılaştığınız sorunlar hakkında Geri Bildirim Merkezi'nde bize geri bildirim göndermeyi unutmayın .
teşekkürler,
 

16.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.