Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Mobile Insider Preview Build 10536 Duyurusu Gabe Aul

Herkese selam,
Windows 10 Mobile Insider Preview Build 10536'yı şu anda Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz. Sizin için yeni bir yapı elde etmek istediğimizden biraz daha uzun sürdüğünü fark etmiş olabilirsiniz - lütfen bu haftanın başlarındaki gecikmeyle ilgili yazımı okuyun. Bu derlemenin tüm dahili halkalarımızda ilerlediğini ve artık Windows Insider'lar için hazır olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum.
Build 10512'den güncelleme yapan içeridekilerin cihazlarını iki kez güncellemesi gerekecek. Derleme 10514 ve Derleme 10536.1000'i göreceksiniz . Bu güncellemeleri çalıştırın. Bu güncellemeler yüklendikten sonra, Derleme 10536.1004 olacak başka bir güncelleme alacaksınız. Bu işlem normalden biraz daha fazla zaman alacaktır ancak bu güncelleme Build 10536 için tüm önemli düzeltmelere sahiptir, dolayısıyla HER İKİ güncellemeyi de aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Windows Phone 8.1'e geri dönmekte sorun yaşamıyorsanız doğrudan bu yapıya (10536.1004) güncelleme yapabilirsiniz.
Son derlemeden bu yana yaptığımız iyileştirmelerden bazıları şunlardır:
 • Insider Hub şimdi tekrar dahil edildi!
 • Mobil erişim noktası işlevi düzeltildi.
 • Ses girişi, Japonca ve İngilizce (Hindistan) konuşma tanıma desteği eklemek için güncellendi.
 • Tek atlama güncellemeleri, tüm cihazlar için Windows Phone 8.1'den Windows 10 Mobile Insider Preview'a tekrar kullanılabilir.
 • Hem metin hem de telefon kimlik doğrulaması için bir cihaz kurarken iki faktörlü kimlik doğrulama sabittir.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar bir döngüde görüntülenen “Yükleniyor…” ile başarısız olmak yerine başlangıç ??ekranı başarıyla yüklenecektir. (Birkaç saniye boyunca “Yükleniyor…” olarak gösterilebilecek bir sorunu hala takip ediyoruz.)
 • Oldukça Saatler\Rahatsız Etmeyin düzeltildi.
 • Kilit ekranında tarih ve saati gösterme gecikmesi iyileştirildi.
 • Haritalar'da kıstırma ve yakınlaştırma artık beklendiği gibi çalışıyor.
Güncellenen Fotoğraflar uygulaması: Fotoğraflar uygulaması, fotoğraflarınızla daha fazlasını yapmanıza yardımcı olmak için istediğiniz özellikleri içerecek şekilde güncellendi. Bu güncelleştirme, Fotoğraflar uygulamasında OneDrive ve PC klasörlerinizi görmenizi kolaylaştıran bir klasör görünümü sunar. Telefonunuzda, SD kartınızdaki klasörleri de görebilirsiniz.
W10_Phone_Photos_Folders_9x16_tr-US_adines-01-new
Bu güncelleme ayrıca daha hızlı fotoğraf görüntüleme ve içerik menüleri getiriyor. Özellikle telefonlar için yakınlaştırma ve kaydırma daha hızlıdır. Telefonunuzda tüm bu iyileştirmeleri görmek için Mağaza'dan Fotoğraflar uygulamasının en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun (sürüm 15.9).
W10_Laptop_Photos_Folders_16x9_tr-TR
Bu güncelleme henüz PC'ler için kullanıma sunulmadı, ancak kısa süre içinde kullanıma sunulacak.
Tek el modu: Daha büyük telefonlar için tek el modunu kullanıma sunduğumuzda, birçok Insider kullanıcısının daha küçük cihazlarda bile bunu beğeneceğini söyleyen geri bildirimler duyduk. Bu derlemede , Başlat düğmesini basılı tutarak etkinleştirilebilen tüm telefonlarda tek el modunu kullanma özelliğini de etkinleştirdik Bunu yaptığınızda, ekranınızın üst kısmındaki öğelere ulaşabilmeniz için ekranınız aşağı kayar.
wp_ss_20150909_0001
Ekranı tekrar yukarı kaydırmak için ekranın üst kısmındaki siyah alana dokunun veya Başlat düğmesini tekrar basılı tutun. Tek elle kullanım da doğal olarak birkaç saniye sonra zaman aşımına uğrar ve normal görünümünüze geri döner. Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.
Geri bildiriminizi paylaşın: Ayrıca daha önce PC için Windows Insider Preview derleme 10527'de duyurduğumuz gibi , artık Windows Geri Bildirim uygulaması aracılığıyla gönderdiğiniz geri bildirimlerinizi paylaşabilirsiniz.
Mobil-Paylaş-Geri Bildirim
Bu yapı için not almanız için bilinen birkaç sorun:
 • Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra, telefonunuzun kilidini açana kadar yeni mesajlar gibi bildirimleri görmezsiniz. Bundan sonra, yeni mesajlar için bildirimleri gayet iyi görmelisiniz.
 • Ayarlar uygulamasında Sistem altında “zStorage” görünür ve üzerine tıklamak Ayarlar uygulamasının çökmesine neden olur.
 • OneDrive'a kamera yükleme, önceki ayarlara bağlı olarak etkinleştirilmemiş olabilir. Bunu düzeltmek için, sol üstteki gezinme çubuğunu ve ardından sağdaki ayarları açarak kamera yüklemesinin açık olduğunu ve en son uygulamaya (sürüm 17.2) sahip olduğunuzu doğrulamak için OneDrive'ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.
 • İçeridekiler geçici olarak Yavaş halkalardan Hızlı halkalara geçemeyecekler; bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ancak arada bir cihazı Yavaştan Hızlı'ya taşımak için Windows Phone 8.1'i başlatmak için Windows Phone Kurtarma Aracı'nı kullanmanız ve doğrudan Hızlı zil sesini etkinleştirmeniz gerekecek.
 • Konuşma ve klavyeler için ek diller yarın (9/15) tarihine kadar mevcut olmayacak ve indirmeye çalışırsanız hata verecektir. Yükseltmeden önce telefonunuza indirilmiş konuşma dilleri ve klavyeleriniz varsa, bunlar kalır ve kullanıma hazır olur.
Ayrıca biraz Windows 10'daki Lumia 1020 kamera özelliklerinden de bahsetmek istedik. Lumia 1020 sahipleri, telefonlarının harika kamerasını yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekmek için kullanmayı seviyor. Lumia 1020'nizi yakın zamanda Windows 10 Insider Preview sürümüne yükselttiyseniz, kameranızın beklediğiniz gibi çalışmadığı için hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Lumia 1020'nin 41MP yakalama ve DNG dosyaları gibi kamera özelliklerinin çoğu yalnızca Lumia Camera uygulamasıyla çalışır. Uygulama Windows 10 Mobile ile çalışsa da bu sonbaharın sonlarına kadar Mağaza'dan indirilemeyecek.
Tüm Lumia 1020 kamera özelliklerinizi geri almak için telefonunuzda Lumia Camera uygulamasının yüklü olması gerekir. Kolay çözüm, uygulama Mağaza'da bulunana kadar beklemektir. Beklemek istemiyorsanız , uygulamayı geri almak için Windows Phone 8.1'e dönmek için Windows Phone Recovery Tool'u  kullanmanız gerekir  .
Not: Bu sorunlar yalnızca Lumia 1020'yi etkiler. Farklı bir Lumia telefonunuz varsa, varsayılan Windows Kamera uygulaması, bugün bunlara sahip olan Lumia telefonlara yakında gelecek olan Canlı Görüntüler hariç tüm Lumia özelliklerini zaten destekler!
Lumia 1020 cihazlarda bu geçici işlev kaybına katlandığınız için teşekkür ederiz.
Mağazayı kontrol etmeye devam etmeyi ve oradan da en son uygulama güncellemelerini almayı unutmayın ve Windows Geri Bildirim uygulaması aracılığıyla geri bildirimlerinizi göndermeye devam ettiğinizden emin olun!
teşekkürler,
 

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.