Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi nasıl elde edilebilir

Windows 10, bu benzersiz zamanlarda öğrenme, yaşama ve çalışma şeklimizde önemli bir rol oynamaya devam ediyor ve size en son yenilikleri sunarken aynı zamanda yüksek kaliteli ve güvenilir bir deneyim sağlamak istiyoruz. Nisan ayının ortalarında, Windows Insider Programının Sürüm Önizleme halkası aracılığıyla Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesinin ilk kullanılabilirliğini duyurduk ve sürümün kalitesini hem izlememize hem de iyileştirmemize izin verdik. Olumlu önizleme geri bildirimlerine dayanarak, bugün Mayıs 2020 Güncellemesini kullanıma sunulmaya başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu blogda, güncellemeyi nasıl alabileceğinizi ve ne zaman yükleyeceğinizi ve ticari kuruluşların hedeflenen dağıtımlara başlaması için kullanılabilirliği nasıl seçebileceğinizi ele alacağız.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi nasıl elde edilebilir

Windows 10 cihazlarınızla güvenilir ve üretken bir deneyim yaşamaya devam etmenizi sağlamak için, Mayıs Güncelleştirmesi'ni nasıl sunduğumuza dair ölçülü ve aşamalı bir yaklaşım benimsiyoruz ve başlangıçta windows update aracılığıyla güncellemeyi arayan Windows 10, sürüm 1903 ve 1909 çalıştıran cihazlarla kullanılabilirliği sınırlıyoruz.

Bugünden itibaren, Mayıs 2020 Güncellemesi bu son sürümü yüklemek isteyen müşteriler için kullanılabilir. Güncelleştirmeyi yüklemeye hazırsanız, Windows Update ayarlarınızı (Ayarlar > Update & > Windows Update) açın ve Güncelleştirmeleri denetle'yi seçin. Güncelleme göründükten sonra İndir ve yükle'yi seçebilirsiniz. (Not: Önümüzdeki haftalarda bu kullanılabilirliği yavaşça kısıtladığımız için cihazınıza indirme ve yükleme'yi göremeyebilirsiniz veya iyi bir güncelleme deneyimi yaşayacağınızdan emin olana kadar cihazınızda bir koruma tutmanın olduğu bir uyumluluk sorunu olabilir.) İndirme işlemi tamamlandıktan ve güncelleme yüklenmeye hazır olduğunda, yüklemeyi tamamlamak ve cihazınızı yeniden başlatmak için doğru zamanı seçebilmeniz ve güncellemenin etkinliklerinizi aksatmamasını sağlamak için sizi bilgilendireceğiz. Bu yeni "İndir ve yükle" özelliği Windows 10, sürüm 1903 veya sürüm 1909 çalıştıran cihazlar için kullanılabilir. Yeni kullanıcı güncelleştirme denetimleri ve Mayıs 2020 Güncellemesinin nasıl edinileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için, bu videoyuizleyin.

Ticari müşteriler için yarı yıllık kanal yayınlandı

Mayıs 2020 Güncelleştirmesi'nin (Windows 10, sürüm 2004) bugün yayımlanması, 18 aylık hizmet desteği yaşam döngüsünün başlangıcını işaret ediyor. BT yöneticisiyseniz, kuruluşunuz tarafından kullanılan uygulamaların, cihazların ve altyapının yeni sürüm ve özelliklerle beklendiği gibi çalıştığını doğrulamak için hedeflenen dağıtımlara başlamanızı öneririz. Windows 10, sürüm 2004, Microsoft Endpoint Configuration Manager veya diğer sistem yönetim yazılımları kullanılarak aşamalı dağıtım için Windows Server Update Services (WSUS), Windows Update for Business ve Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi (VLSC) aracılığıyla kullanılabilir. Ticari müşteriler için en son özellikler hakkında bilgi için, bkz: "Windows 10, sürüm 2004'teki BT profesyonelleri için yenilikler." Güncelleştirme hakkında öngörüler için, uzaktan çalışırken özellik güncelleştirmeleriyleilgili Windows IT Pro Blog gönderisine bakın. Windows Server'ı merak ediyorsanız, bugün de yayımlanan sürüm 2004, Windows Server Kapsayıcılar blogunabakın.

27.10.2021

Diğer Haberler