Windows 10 İpucu: PDF görüntüleyiciniz olarak Microsoft Edge'i kullanmaya başlamak için 7 profesyonel ipucu

Microsoft Edge'deki yerleşik PDF görüntüleyicinin Windows 10 Fall Creators Updateile birkaç yeni, kullanışlı özellik aldığını biliyor muydunuz?


En son özellik güncellemeleriyle, microsoft edge'deki PDF'nizle artık çok daha fazlasını yapabilir, farklı görünümleri özelleştirebilir, not alabilir ve hatta PDF'nizin size yüksek sesle okunmasını sağlayabilirsiniz!

Microsoft Edge'deki PDF görüntüleyicinin sunduğu her şeye göz atın:

Metin vurgulama ve el yazısı notlar

Tarayıcıdaki ek açıklamalar artık PDF'lere de genişletildi. Ek açıklamalar moduna geçmek için tarayıcı adres çubuğunun yanındaki "Not ekle" düğmesini arayın. Ek açıklamalar araç çubuğunda, metni vurgulamak veya belgelerinize yazmak için Windows Mürekkesi'ni kullanmak için tüm araçlar bulunur. Araç çubuğu ayrıca mürekkep oluşturma için farklı renkler sağlar ve belgenize açıklama ekleme ve kaydırma ve kaydırma arasında geçiş yapmak için "Dokunmatik yazma" düğmesi kullanılabilir. Ve ek açıklamanızdan memnun değilseniz , Silgi aracı bir şeyleri kaldırmak için oradadır.
Metin vurgulama ve el yazısı notlar

Açılır menü ve metin notları

Herhangi bir metin seçtiğinizde görüntülenen açılır menüden bazı özelliklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Metni seçtikten sonra, metni hızlı bir şekilde vurgulama veya metin notu ekleme seçeneği elde edersiniz. "Not ekle" düğmesine tıkladiğinizde bir metin notu açılır.
Açılır menü ve metin notları
Açılır menü ve metin notları

Belgede kolay gezinme

PDF araç çubuğu PDF'leri görüntülemek için gerekli tüm araçları sunar. Araç çubuğunu çağırmak ve kapatmak için ekranda herhangi bir yere tıklayabilir/dokunabilirsiniz. Belgenin herhangi bir sayfasına atlamak için bir sayfa numarası girebilir veya istediğiniz bölüme atlamak için "İçindekiler Tablosu"nu kullanabilirsiniz. "Arama", belgedeki bir metnin tüm oluşumlarını bulmanıza ve ardından konumlara kolayca atlamanıza yardımcı olabilir.

Gereksinimlerinize uygun okuma modları

Bu baş aşağı belgeleri döndürmek için "Döndür"ü ve bir sayfa ve iki sayfalık düzenler de dahil olmak üzere farklı okuma düzenleri arasında seçim yapmak için "Düzen"i kullanabilirsiniz. Kaydırma söz konusu olduğunda özgürlüğe sahip olmak isterseniz, sürekli ve sayfa açısından kaydırma seçeneklerini beğeneceksiniz. Tarayıcı menüsündeki "Tam ekran" seçeneği, belgelerinizin ve kitaplarınızın dikkat dağıtıcı olmayan bir şekilde okunmasını sağlar.
Profesyonel ipucu: PDF olarak kaydedilmiş bir PowerPoint sunusunu sürekli kaydırma ile tek sayfa düzeninde açmayı deneyin ve tam ekrana geçin. Artık tarayıcınızdan sunum modundasınız.
Gereksinimlerinize uygun okuma modları

PDF form doldurma

Arada sırada PDF formatında doldurulacak formlarla karşılaşıyoruz ve şimdi bunları Microsoft Edge'de doldurabilirsiniz. Formları el yazınızla imzalamak için mürekkep oluşturma özelliğini bile kullanabilirsiniz.

Yüksek sesle okuma

Artık bu uzun araştırma belgelerini veya kitapları kendiniz okumak zorunda değilsiniz, çünkü tarayıcı bunları size okuyacak. PDF'lerinizi okumaya başlamak için araç çubuğunda "Yüksek sesle oku" düğmesini arayın.

Cortana'ya sorun*

PDF'nizdeki herhangi bir metni seçin ve "Cortana'ya Sor" u tıklayın ve Cortana tarayıcı sekmesinden çıkmak zorunda kalmadan aramanızın gerekli tüm bilgilerini verecektir.
Cortana'ya sorun
Bu nedenle, Microsoft Edge'de bir SONRAKI PDF'yi açtığınızda, bu özelliklerden bazılarını deneyin ve mutlu okumalar.
Windows 10 İpucu: PDF görüntüleyiciniz olarak Microsoft Edge'i kullanmaya başlamak için 7 profesyonel ipucu
*Cortana belirli pazarlarda mevcuttur.

27.10.2021

Diğer Haberler