Windows 10 İpucu: Paint 3D'deki temel araçlar için bir kılavuz

https://www.youtube.com/watch?v=cvCdFrMMJEk&feature=youtu.be
Paint 3D, Windows 10* ile ücretsiz olarak gelen yerleşik bir yaratıcı uygulamadır. 2D ve 3D araçları kolayca birleştirerek profesyonel veya eğlenceli yaratıcı projeler oluşturmanıza izin vererek basit ama güçlü olacak şekilde tasarlanmıştır. En iyi yanı, herhangi bir tasarım deneyimine ihtiyacınız olmamasıdır - Paint 3D herkes tarafından kullanılabilir. Ulaşılabilir arayüzü, mevcut 3D modelleri yerleşik 3D kütüphanemizden özelleştirmeyi veya sıfırdan 3D tasarımlar oluşturmayı kolaylaştırır.

Başlarken: Paint 3D'nin temel navigasyonu

Paint 3D'nin temel navigasyonu
 • Fırçalar: Dağınıklık olmadan gerçek malzemeleri taklit eden benzersiz kalemler ve fırçalarla sanatsal yeteneklerinizi genişletin. Tuvali veya yağlı boyayı güzelce yıkayan şeffaf suluboyayı deneyin, böylece boya lekesini görebilirsiniz. Bu sanatsal fırçalar, tasarımlarınızı kişiselleştirmenize yardımcı olmak için hem tuvalde hem de cilalı metal ve mat gibi profesyonel efektlere sahip 3D modellerde çalışır.
Paint 3D'de Fırçalar aracı
 • 2D Şekiller: 2D şekiller koleksiyonumuz ve çizgi ve eğri aracı ile mükemmel şekiller çizmek kolaydır. Eğriliği istediğiniz açıya yönlendirmek için kontrol dairelerini kullanın. Şekli ek döndürme seçeneklerine sahip bir katmana dönüştürmek için 3B Yap'ı da tıklatabilirsiniz.
Çizgi ve eğri aracıyla ampul üzerine çizim
Bir dene bak! devre kartı modelini Remix3D.com görüntülemek için burayı tıklatın. Paint 3D'ye getirin ve devre diyagramına doğru sembolleri eklemek için 2D şekilleri kullanın. Ardından, doğru dalga biçimi desenlerini doldurmak için çizgi ve eğri aracını kullanın. 2D Şekiller hakkında ipuçları için bu videoyu izleyin.
 • 3D Şekiller: 3D oluşturmaya başlamanın birçok yolu vardır. Yeni bir model oluşturmaya başlamak için önceden yapılmış şekilleri kullanın veya 2B çizimlerinizi 3B modellerde anında döndürmek için 3B doodle aracını kullanın. Bir fotoğraftan bir tasarımı izlemeli veya bir serbest el çizin ve anında bir 3D modele girerken izleyin. Keskin kenarlı 3D doodle, bir yıldız çizmek için mükemmel olan keskin çizgiler oluşturur. Yumuşak kenarlı 3D doodle, bir bulut çizmek için mükemmel olan yumuşak bir eğri oluşturur.
3D doodle ile mobilya tasarımı
Remix3D.com'da sandalye konsepti görüntüsünü görüntülemek için burayı tıklatın. Paint 3D'ye getirin ve görüntünün etrafını izlemek ve 3D'ye çıkarmak için her iki 3D doodle araçlarını da kullanın. 3D Doodle aracıyla ilgili ipuçları için bu videoyu izleyin.
 • Çıkartmalar: Bu, kreasyonlarınıza doku eklemenin benzersiz ve kolay bir yoludur. Ahşap veya mermer gibi malzemelerle denemeler yapmak veya özel bir doku çıkartması oluşturmak için kendi fotoğrafınızı yüklemek için bu aracı kullanın. Anında 3D nesnelerin etrafını sarar - önceden 3D bilgi gerekmez! Çıkartmanın opaklığını da ayarlayabilirsiniz.
Çıkartma aracıyla volkanları düzenleme
 • Metin: 2D ve 3D metin seçeneklerimizi kullanarak kelimeler ekleyin. 2B metni tuvale tutturırken, 3B metin tuvalin etrafında hareket ettirmenize ve farklı yönlere dönmenize izin verecektir.
 • Etkileri: 3D sahnelerinizde ortamı ve aydınlatmayı değiştirerek Sakinleştirme Mist veya gizemli Gece gibi benzersiz ruh halleri yaratın. Aydınlatmanın yönünü değiştirmek için güneşi bir ışık tekerleğinin etrafında bile hareket ettirebilirsiniz.
Işığın yönünü değiştirmek için ışık tekerleğini kullanma
 • Tuval: Bu dijital tuval bir ressamın tuvali taklit ediyor. Bu sekme, 3B modelinizi özgürce tasarlayabilmeniz için 2B tuvali kapatmak da dahil olmak üzere boyutları yeniden boyutlandırmanıza ve kontrol etmenizi sağlar.
 • Sihirli Seçim: Görüntünün kesmek istediğiniz kısmını seçmenizi ve arka plandan kaldırmanızı sağlayan kullanımı kolay araç. Araç anında ve neredeyse sihirli bir şekilde seçiminizi başka bir katmana çıkarır ve boşlukları gizlemek için arka planı akıllıca otomatik olarak doldurur.
Sihirli seçim kullanarak sıcak hava balonunu taşıma
 • 3D kütüphane**: Düzenlemeniz için binlerce ücretsiz 3D modelden oluşan büyük kataloğumuza göz atın. Hızlı bir şekilde başlamak için önceden seçilmiş koleksiyonlarımızdan birini seçin veya arama aracı çubuğunda istediğiniz modeli arayın. Bir dokunuşla, 3B modeli anında projenize aktarabilir ve hemen yeniden renklendirmeye ve özelleştirmeye başlayabilirsiniz.
 • Geçmiş Kaydırıcısı: Tüm eylemlerinizi geri alabilir ve geri sarabilirsiniz, sınırsız bir geri alma düğmesi gibidir! Geçmiş kaydırıcısı sahnedeki her değişikliği kaydeder ve zamanda geriye doğru gezinmenizi sağlar. Hatta kaydı başlat düğmesine tıklayarak arkadaşlarınızla paylaşmak için tasarım sürecinizin bir videosunu oluşturabilirsiniz.
 • 3D Görünüm modu: Bu, hareket etmenizi ve içeriğinizi herhangi bir açıdan görmenizi sağlar. Ayrıca, hassas bir yakınlaştırma miktarı girme özelliğine sahip tuvali yakınlaştırmanıza ve uzaklaştırmanıza yardımcı olacak denetimler de vardır.
3D Görünüm Modu ile köpekbalığı nesnelerini hareket ettirme
Remix3D.com'daki köpekbalığı sahnesini görüntülemek için burayı tıklatın. Paint 3D'ye getirin ve yüzgeçleri doğru şekilde konumlandırmak için 3D görünüm modunu kullanın. Ardından, sırt yüzgeci

eklemek ve konumlandırmak için 3D doodle aracını kullanın.
 • Karma Gerçeklik: Bu, 3B modelinizi Paint 3D'den alır ve 3D modeli gerçek bir dünya bağlamında görselleştirebilmeniz için Karma Gerçeklik Görüntüleyicisi uygulamasına başlatır. Arkadaşlarınızla paylaşmak için bir fotoğraf çekebilir veya dünyanızla etkileşime giren 3D nesnenin kısa bir videosunu kaydedebilirsiniz.
Paint 3D, yaratıcılığınızın kilidini açmayı ve fikirlerinizi hayata geçirmenizi kolaylaştırır. Bu özellikleri kendiniz kontrol etmek için Paint 3D uygulamasını açarak başlayabilirsiniz. Paint 3D'de yeniyseniz, Paint 3D kılavuz serisinin tamamına buradan göz atın veya daha fazla Paint 3D öğreticisine buradan göz atın.
*En son Paint 3D özelliklerine erişmek için en son Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesine güncellemeniz gerekir. Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi'ni nasıl alacağınızı öğrenmek için bu blog gönderisine göz atın.
**3D Kütüphane belirli pazarlarda mevcuttur. Online kütüphaneye buradangöz atın.
 

27.10.2021

Diğer Haberler