Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 İpucu: Paint 3D'de oluşturmaya nasıl başlanır

Paint 3D , Windows 10* ile ücretsiz olarak gelen yerleşik bir yaratıcı uygulamadır. Herhangi bir tasarım deneyimine ihtiyacınız yok – Paint 3D, yerleşik 3D kitaplığından modelleri özelleştirmeyi veya sıfırdan 3D tasarımlar oluşturmayı kolaylaştırır.
İşte 3D'de oluşturmaya nasıl hızlı bir şekilde başlayabileceğinize dair birkaç ipucu.

3B model nasıl düzenlenir

Başlamanın en kolay yolu, düzenlemek ve özelleştirmek için bir model için 3D kitaplığımızda** arama yaparak başlamaktır. 3D Kitaplığı'na tıklayın ve en iyi modellerden oluşan personel seçimlerimize göz atın veya aradığınız modeli arama çubuğuna yazın. 3B modeli projenize aktarmak için kutucuğa tıklayın. Artık harika çıkartma dokularıyla yeniden renklendirebileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz tamamen döndürülebilir bir 3D modeliniz var.

3D Model nasıl oluşturulur

3B'ye başlamanın en sevdiğim yollarından biri, bir fotoğraf görüntüsü veya 2B eskiz ile başlamaktır. Bunu 3B çiziminiz için bir kılavuz olarak kullanabilirsiniz. 3B Şekiller'e tıklayın ve tercihinize göre keskin veya yumuşak kenarlı 3B karalama araçlarından birini seçin. Çizgilerin üst üste gelmemesine dikkat ederek ve başlangıç ??çemberine bağlanarak sürekli bir hareketle çizin. 2B çiziminizin anında tamamen döndürülebilir bir 3B modele dönüşmesini izleyin. Modeli gölgelendirmek ve renklendirmek için fırçaları veya ahşap veya mermer gibi ek yüzeyler eklemek için çıkartma aracını kullanabilirsiniz.

gerçek dünyada gör

Bir sandalyenin 3B modelini döndürme
3D modelinizi gerçek dünyada görselleştirin - bir aile üyesine arka bahçenizde bir çeşmenin nasıl görüneceğini göstermek veya 3D modelinizi kullanarak çevrimiçi bir eğitim videosu kaydetmek için mükemmel. 3B modelinizi düzenlemeyi bitirdiğinizde, görev çubuğuna gidin ve Karma gerçeklik düğmesine tıklayın (bu, 3B modelinizi Karma Gerçeklik Görüntüleyici'de önceden yükleyecektir).
Nesneyi dünyanıza yerleştirmek için ekranınıza dokunun. Nesneyi döndürebilir, büyütebilir veya küçültebilir ya da ekranda farklı konumlara sürükleyebilirsiniz. Modelinize, videolar için mükemmel olan animasyonları ekranın alt kısmına da ekleyebilirsiniz. Kısa bir video kaydetmek için sağdaki video kayıt düğmesine tıklayın. Ayrıca kamera düğmesiyle fotoğraf çekmek için geçiş yapabilirsiniz.

Bir 3B oluşturmayı kaydedin ve paylaşın

Paint 3D'de çalışmanızı çeşitli şekillerde kaydedebilir veya paylaşabilirsiniz.

  • Çalışmanızı daha sonra düzenlemek üzere kaydetmek isterseniz, Paint 3D projesi için “Farklı Kaydet” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Paint 3D projeleri, tüm 2D ve 3D içeriğinizi herhangi bir sıkıştırma olmadan koruyacaktır; bu, onları yeniden açıp tam olarak kaldığınız yerden devam edebileceğiniz anlamına gelir.
  • İçeriği Paint 3D'den çıkarmak, paylaşmak veya diğer uygulamalarda kullanmak istiyorsanız, bir kopyayı 3D model veya görüntü olarak kaydetme seçenekleriniz vardır. Bir 3B modeli kaydetmeyi seçerseniz, .GLB veya .FBX gibi farklı popüler 3B dosya formatları arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Bir görüntüyü kaydetmeyi seçerseniz, Görüntü Önizleme penceresine yönlendirilirsiniz. Bu pencerede, resminizi yüzde veya piksel sayısına göre yeniden ölçeklendirmeyi seçebilirsiniz. 'En boy oranını kilitle' seçeneğinin işaretlenmesi, bir tarafta yapılan değişikliklerin diğerini otomatik olarak güncelleyeceği anlamına gelir. Ayrıca görüntünün istediğiniz açısını ve çerçevelemesini de ayarlayabilirsiniz.
Paint 3D, yaratıcılığınızın kilidini açmanızı ve fikirlerinizi hayata geçirmenizi kolaylaştırır. Bu özellikleri kendiniz incelemek için Paint 3D uygulamasını  açarak başlayabilirsiniz Paint 3D'de yeniyseniz, Paint 3D ile ilgili video eğitimlerimize göz atın.
*En yeni Paint 3D özelliklerinin tümüne erişmek için en son Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesine güncellemeniz gerekir. Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesini nasıl edineceğinizi öğrenmek için bu blog gönderisine göz atın .
**3D Kitaplık belirli pazarlarda mevcuttur. Çevrimiçi kütüphaneye buradan göz atın .
 

13.7.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.