Alışveriş Sepetim

Windows 10 İpucu: Paint 3D ile Yüzey Kadranı nasıl kullanılır

Windows 10 Creators Updateile Artık Paint 3D ile Surface Dial kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?


 

İster sanatçı, ister öğrenci, ister mobil profesyonel olun, Surface Dial, en çok kullandığınız kısayolları ve araçları basit tuşlar ve Kadran dönüşleriyle ekranınıza getirerek dijital iş akışınızı optimize eder. Groove Müzik'temüzik çalmak veya parçaları atlamak, Microsoft Edge'deweb sayfalarında gezinmek, Microsoft Word'deki belgeler arasında ekran dışında gezinmek ve çok daha fazlası gibi şeyler yapmak için Dial'ı da kullanabilirsiniz.

Bugün, Windows 10'daki Paint 3D uygulamasıyla Surface Dial'ınızıkullanmaya başlamanın birkaç yolunu göstereceğiz .* Yeni Surface Pro veya Surface Studio'ya sahipseniz, Paint 3D'li Kadranı doğrudan ekranınızda kullanabilirsiniz.**

Kurulum

Surface Dial'ın Bluetooth üzerinden cihazınıza bağlı olduğundan emin olun. Bağlam menüsü açılır menüsünü görmek için kadranı basılı tutabilmeniz gerekir. Başlamak için Paint 3D uygulamasını açın ve aşağıdaki özelliklere erişmek için Surface Dial'ı kullanırken Paint 3D uygulamasında olduğunuzdan emin olun. Paint 3D'de farklı özellikler kullandığınız için kadranda dokunsal geri bildirim olacaktır.

Renk tekerleğini kullanarak rengi kolayca değiştirin

Renk tekerleğini kullanarak rengi kolayca değiştirin

Fırça renklerini değiştirmek çok basittir. Surface Studio'da, renk paletini seçmek için Yüzey Kadranı'na basın ve renk tekerleği açılır. Kadranı çevirin ve nokta size seçtiğiniz rengi göstermek için hareket eder. Rengi seçmek için aşağı basın.

Surface Pro aygıtında, renk paletini seçmek için Yüzey Kadranı'na basın. Kadranı çevirin ve araç çubuğunuzdaki renk seçimi sağa ve sola hareket eder. Rengi seçmek için aşağı basın.

Renkleri ve fırçaları ayarlarken eğlenceli olun

Sadece rengi veya fırça kalınlığını değiştirmek için boyamayı durdurmanıza gerek yoktur. Çizim yaparken rengi, fırça kalınlığını ve opaklığı ayarlamak için Yüzey Kadranı'nı çevirerek dikişsiz konik konik konturlar oluşturun.

Resim araçları düğmesine tıklayın ve bir fırça seçin.

Resim araçları düğmesine tıklayın ve bir fırça seçin. Renkleri dinamik olarak değiştirmek için kadrana basın ve renk paletini seçin. Bir renkten diğerine anında değiştirmek için kadranı aynı anda çizmek ve çevirmek için kaleminizi kullanın. Kalınlığı değiştirmek için kadrana basın ve bağlam menüsünde kalınlığı seçin. Seçmek için aşağı basın. Hattı daha küçük ve daha kalın hale getirmek için kadranı sola çevirin.

Boyama yaparken nesneleri döndürme

Resim araçları düğmesine tıklayın ve bir fırça ve renk seçin.

Yüzey Kadranı, boyarken döndürmeyi kolaylaştırır. Dijital kaleminizi kullanarak, 3B nesne çizmek veya Remix 3D topluluğundan bir model çekmek için 3B araçları kullanın. Resim araçları düğmesine tıklayın ve bir fırça ve renk seçin. 3B modelinizde boyamaya başlayın ve altındaki nesneyi döndürmek için kadranı çevirirken kaleminizi sabit tutun.

Geri al'a bas

Bağlam menüsü için basılı tutun ve son düğmeye gidin, geri alın.

Surface Dial'daki Geri Al düğmesine kolay erişim denemekten korkmayın. Yaptığınız değişiklikleri geri almak için kadranı seçmek ve çevirmek için kadrana basın.

Damgalama ve çıkartmalar

Çıkartma Aracı'na tıklayın ve önceden yapılmış bir çıkartma seçin veya kendi çıkartmanızı yükleyin.

Çıkartma Aracı'na tıklayın ve önceden yapılmış bir çıkartma seçin veya kendi çıkartmanızı yükleyin. Çıkartma 3D modelinin nereye yer ayarlanıp, etiketi 3B nesneye damgalamak için Kadran'a basmanız yeterlidir. Süper eğlenceli ve kolay.

Henüz bir Surface Dial'ınız yoksa, Microsoft Store 'dan buradan siparişedebilirsiniz. Surface Dial hakkında bilmeniz gereken beş şeyiçin buraya gidin veya Paint 3D'yi kullanmaya başlamaipuçlarına göz atın.

27.10.2021

Diğer Haberler