p

Windows 10 İpucu: Görsel Arama ile çektiğiniz fotoğraflar aracılığıyla arama, alışveriş ve öğrenme

Bing tarafından desteklenen yeni akıllı Görsel Arama özelliği,kameranızı kullanarak web'de arama yapmanıza olanak tanır. Artık çektiğiniz fotoğraflar aracılığıyla arama yapabilir, alışveriş yapabilir ve dünyanız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Geçen hafta, Bing ekibi yeni akıllı Görsel Arama yetenekleri başlattı, Bing'de zaten bulunan görsel teknoloji, simge yapılar, çiçekler ve hayvanlar gibi şeyleri tanımlamanıza ve kıyafet ve ev mobilyaları için alışverişnize yardımcı olabilir. Benzer görünümlü görüntüler, aynı görüntünün farklı boyutları ve aynı görüntüleri kullanan diğer sitelere bağlantılar için arama sonuçları bile alabilirsiniz.

Bugün hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir - iOS ve Android için Bing uygulaması, Android'deki Microsoft Edge uygulaması ve Android'deki Microsoft Launcher. Görsel arama yakında iOS'taki Microsoft Edge uygulamasına ve Bing.com mobil sitesine gelecek.

Bununla yapabilecekleriniz şunlardır:

Microsoft Edge'i resimle aramak için açma

Bir resim çekin, bir arama başlatın.

Bir dönüm noktası veya çiçek görün ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek isteyin, ancak adını tam olarak bilmiyor musunuz? Uygulamalardan birini kullanarak fotoğraf çekmenız yeterlidir. Bing, keşfetmek için ek bağlantılar sağlayarak size daha fazla bilgi vermek için dönüm noktasını belirleyecek ve içgörüleri paylaşacaktır.
Bunun gibi ceketleri aramak için ceketli birinin görüntüsünü kullanma

27.10.2021

Diğer Haberler