Windows 10 Insider Preview Yapı 19043.844'ün Duyurulması (21H1)

GÜNCELLEME 3/2: 21H1 artık Beta Kanalı'ndaki tüm Windows Insider'lara önerilen bir güncelleme olarak sunuluyor. Daha önce 21H1 yüklemeyi seçmeyen içeriden gelenler artık Beta Kanalı'nda otomatik olarak 21H1 alacaklar.
Merhaba Windows Insiders, bugün Duyuruyoruz Windows 10 sürüm 21H1 Bir sonraki özellik güncellemesi olarak Windows 10. Bugünkü duyurunun bir parçası olarak, Beta Kanalı'na 21H1 Build 19043.844 (KB4601382) yayınlıyoruz.
Bu yapıyı Windows Update'teki "arayıcı" deneyimimiz aracılığıyla Beta Kanalı'na yayınlıyoruz. Bu, Beta Kanalındaki Insider'ların Windows Update > Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik'e gitmeleri ve 21H1'i indirip yüklemeyi seçmeleri gerektiği anlamına gelir.
21H1 Build 19043.844, burada belirtilen tüm düzeltmelerin yanı sıra John Cable'ın blog gönderisindevurgulandığı gibi aşağıdaki yeni özellikleri içerir:
 • Hem harici hem de dahili Windows Hello kameralar mevcut olduğunda varsayılanı harici kamera olarak ayarlamak için Windows Hello multicamera desteği.
 • Belge açılış senaryosu sürelerini en iyi duruma getirme de dahil olmak üzere Windows Defender Application Guard performans geliştirmeleri.
  • Microsoft Defender Application Guard (WDAG) Office belgesini açtığınızda bir dakika veya daha fazla gecikmeye neden olan bir sorunu düzeltdik. Bu durum, Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolu veya Sunucu İleti Bloğu (SMB) paylaşım bağlantısı kullanarak bir dosyayı açmaya çalıştığınızda oluşur.
  • Toplam boyutu 400 MB'ın üzerinde olan dosyaları kopyalarken Robocopy'nin performansını artırdık.
  • Wdag kapsayıcısının kapsayıcı boştayken neredeyse 1 GB bellek (çalışma kümesi) kullanmasına neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC), uzaktan çalışma senaryolarını desteklemek için performans geliştirmeyi güncelleştiriyor.
  • Active Directory (AD) yöneticisinin kullanıcı veya bilgisayar grubu üyeliğinde yaptığı değişikliklerin yavaş yayılmasına neden olan bir sorunu düzeltdik. Erişim belirteci sonunda güncelleştirilse de, yönetici rapor oluşturmak için gpresult /r veya gpresult /h kullandığında bu değişiklikler görünmez.
Bir Insider bilgisayarlarını 21H1'e güncelledikten sonra, servis teknolojimizi (aylık güncelleme işlemi gibi) kullanarak Windows Update aracılığıyla otomatik olarak yeni 21H1 güncellemeleri almaya devam edecektir. 21H1'i hemen yüklemeyi seçmeyen içeriden gelenler, önümüzdeki haftalarda tüm Beta Kanalını 21H1'e ileriye taşıyana kadar 20H2 güncellemeleri almaya devam edecek.
21H1 çalıştırıp çalıştırmadiğinizı denetlemek için görev çubuğundaki Windows arama kutusuna "winver" yazmanız yeterlidir. "Sürüm 21H1" olarak gösterilmelidir.
21H1 sürümüyle ilgili tüm ayrıntılar için - John Cable'ın blog gönderisine göz atın.
Teşekkürler,

BLB

 

28.10.2021

Diğer Haberler