Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview PC için Derleme 16184 + Mobil için Derleme 15208 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, a) yepyeni #BeamMachine'den ilk Insider web yayınımıza ev sahipliği yapmaktan VE b) bir web yayını sırasında ilk derleme sürümümüzü yapmaktan heyecan duyuyoruz. Hızlı halkada PC için Windows 10 Insider Preview Build 16184'ü Windows Insider'lara yayınlıyoruz. Ayrıca Hızlı halkada Windows 10 Mobile Insider Preview Build 15208'i Insider'lara sunuyoruz.

PC için Build 16184'teki Yenilikler

My People: Teknoloji, en önemli insanlarınızla bağlantı kurmanızı kolaylaştırmakla ilgilidir. Bir fotoğraf paylaşmak, akşam yemeği için plan yapmak veya bir arkadaşınızdan ya da iş arkadaşınızdan bir yanıt almak istiyorsanız, My People bunu bir sonraki seviyeye taşımak ve en çok değer verdiğiniz insanları deneyiminizin merkezine getirmek için burada.
Halkım
Şimdi yapabilirsin:
 • Kişilerinizi görev çubuğuna sabitleyin - başlamak için bazılarını önereceğiz veya kendinizinkini seçebilirsiniz! (Not: Şu anda görev çubuğunuza sabitlenmiş 3 kişiyle sınırlısınız.)
 • Birden fazla iletişim uygulamasını birlikte görüntüleyin ve görev çubuğunuzdaki her kişiye göre filtreleyin.
 • Sohbet etmek için kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin, bir dahaki sefere hatırlayalım.
Şimdiye kadar 'ama bu partiyi görev çubuğumda nasıl barındırırım?' diye merak ediyorsunuz. Başlamak için Mağaza uygulamasına gidin ve Skype, Mail ve Kişiler uygulamaları için en son güncellemelerin tümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Ardından, ilk çalıştırma deneyimini etkinleştirmek ve kurulumu almak için görev çubuğundaki Kişiler simgesine tıklayın.
Not: Kişi senkronizasyonu, Skype'ın 11.13+ sürümlerinde sistem ayarlarının ardından varsayılan olarak etkinleştirilir. Skype'ın daha eski bir sürümüne sahipseniz, Skype uygulaması ayarları aracılığıyla kişi senkronizasyonunu manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.
Ekiple paylaşmak istediğiniz geri bildirimleriniz mi var? Bunu duymak istiyoruz! Kişiler açılır penceresindeki üç noktaya dokunarak ve "Geri bildirim gönder"i seçerek veya Geri Bildirim Merkezi'ni açıp Düşüncelerinizi Masaüstü Ortamı > Kişilerim bölümünde paylaşarak bize geri bildirim gönderebilirsiniz. Bunun için, yakında İçeridekiler için aydınlatılacak, İnsanlar için geliştirilmiş Paylaşma hikayemiz de dahil olmak üzere, yolda bazı çalışmalarımız daha var, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!
Windows 10 Posta ve Takvim uygulamalarında  Gmail hesapları için yeni deneyim : Geçen hafta, Windows 10 Posta ve Takvim uygulamalarındaki Gmail hesapları için Odaklanmış Gelen Kutusu ve daha zengin deneyimler gibi en son özelliklerimizi getiren yeni bir deneyim sunduğumuzu duyurduk. daha önce yalnızca Outlook.com veya Office 365 e-posta adresine sahip olanlar tarafından kullanılabilen seyahat rezervasyonları ve paket teslimatları . Windows Insiders, önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak kullanıma sunulacağı için yeni deneyimi deneyen ilk kişiler olacak. Gmail hesap ayarlarınızı güncellemeniz istendiğinde, hesabınız için yeni deneyimin mevcut olduğunu bileceksiniz.
Favori özellikleriniz artık Google hesabınızda!

PC için değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Gece ışığının devre dışı bırakılmış durumda takılıp kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Başlat'ı, Creators Update geliştirmesi sırasında duyurulan geliştirilmiş XAML kaydırma çubuğu stilini kullanacak şekilde güncelledik .
 • Son uçuşlarda, Başlat'ın Tüm uygulamalar listesinden bir uygulamanın kutucuk ızgarasına sürüklenmesinin Başlat'ın çökmesine neden olacağı bir sorunu düzelttik.
 • Windows'u Japonca kullananlar için, bir yükseltmeden sonra ilk oturum açmada belirli uygulamaların normal sıralanmış konum yerine bir saat boyunca veya başlatılana kadar Başlat'ın Tüm uygulamalar listesinin altında beklenmedik bir şekilde görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Başlangıç ??Ayarları'ndaki önizleme resmi yalnızca ilgili Ayarlar sayfalarında önizlenebilecek olan arka plan ve tema değişikliklerini önizlediğinden, onu kaldırma kararı aldık.
 • Bildirim Ayarları sayfasının yükleme performansını iyileştirdik.
 • Bazı ses sürücülerinde “Ses İşleme Nesnesini Kodlama” özelliği bulunur; bu genellikle “Dolby Digital Live” olarak bilinir? veya “DTS Connect”. Bu, Windows ses motoru karışımının çıktısını alır, kodlar (Dolby Digital, DTS veya başka bir format olarak) ve harici bir ses alıcısı tarafından kodun çözülmesi için bir S/PDIF optik bağlantısı üzerinden gönderir. Bu özelliğin artık çalışmamasına neden olan bir sorun ortaya çıktı ve bu sorun düzeltildi.
 • Koleksiyon sayfasından bir resim açıp ardından geri başlıktaki geri düğmesine bastığınızda Fotoğrafların çökmesine neden olan son uçuşlardan kaynaklanan bir sorunu düzelttik.
 • En son sürümlerde (16176+) oyun sırasında Counter Strike Global Offensive'in askıda kalmasına veya donmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • F12 açıkken ve odaklanılırken Microsoft Edge'de Geliştirici Araçlarını açmak için F12'ye basılmasının, odağı F12'nin karşı açılan sekmesine geri döndürmemesi ve bunun tersi sorununu düzelttik.

PC için bilinen sorunlar

 • EKLENDİ: Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Kurtarma yoluyla PC Sıfırlama bu yapıda çalışmayacaktır.
 • Bazı Insider'lar bu hatayı gördüğünü bildirdi “Bazı güncellemeler iptal edildi. Yeni güncellemelerin kullanıma sunulması durumunda denemeye devam edeceğiz.”?? Windows Update'te. Daha fazla ayrıntı için bu forum gönderisine bakın .
 • Bildirim alanındaki Windows Defender simgesine çift tıklamak Windows Defender'ı açmıyor. Simgeye sağ tıklayıp aç'ı seçmek Windows Defender'ı açacaktır.
 • Bir SD bellek kartı takılıysa Surface 3 cihazları yeni yapılara güncellenemez. Bu sorunu gideren Surface 3'ün güncellenmiş sürücüleri henüz Windows Update'te yayımlanmadı.
 • Windows Ink Workspace'in Son Uygulamalar bölümünde listelenen uygulamalardan herhangi birine dokunursanız, exe çökecek ve yeniden başlatılacaktır.
 • Metin girmek için Basitleştirilmiş Çince IME'leri veya Geleneksel Çince Changjie'yi veya Hızlı IME'yi kullanan içeridekiler, belirli uygulamalara yazarken aday penceresinin görünmediğini görecektir. Boşluk tuşuna basarsanız, ilk aday kesinleşir. Sayı tuşlarını kullanmak başka bir adayı kesinleştirmeyecektir. İhtiyacınız olan aday ilk aday değilse, şimdilik metninizi aday penceresinin göründüğü Not Defteri gibi bir uygulamaya girmeniz ve istediğiniz metin alanına kopyalamanız gerekecektir.
 • Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Windows Update'e gitmek, Ayarlar uygulamasını çökertebilir. Ayarlar uygulamasını tekrar açabilirsiniz ve tekrar çalışması gerekir.
 • "Kaydet"?? birkaç masaüstü (Win32) uygulamasında iletişim kutusu bozuk görünüyor. Ekip araştırıyor. Bu, Çin IME, vb. Gibi şeyleri kıracaktır.
 • Yerelleştirilmiş x64 Windows 10 Insider Preview derlemelerinde yerelleştirilmiş uygulamalar çalışmayacaktır.
 • Eylem Merkezi'nin son yapılarda olduğu kadar güvenilir bir şekilde açılmadığına dair bazı raporlar duyduk ve araştırıyoruz.

Mobil için değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Bazı Insider'ların Bluetooth Ayarları sayfasındaki Connect UX sayfasını ve/veya "Bluetooth veya diğer cihazları ekle" ayarını açamaması sorununu düzelttik.
 • Bir ağdan diğerine geçiş yaptıktan hemen sonra kapatmaya çalışırsanız, kilitlenme nedeniyle telefon kapatma işlemine beklenmeyen fazladan ~20 saniye eklenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Mobil için bilinen sorunlar

 • Cihazların küçük bir yüzdesi, mesajlaşma veritabanının yedeklenmesi ve kurtarılmasıyla ilgili olarak kısa mesaj yedekleme kaybı yaşayabilir.
 • Telif hakkı tarihi, Ayarlar > Sistem > Hakkında bölümünde yanlış. 2017 olması gerektiği zaman 2016 olarak görünüyor. Bunu bildiren Windows Insider'lar sayesinde!
 • İçeridekiler, bazı cihazlarda rastgele kapanmalar yaşayabilir.
 • Bazı durumlarda, WeChat uygulaması başlatıldığında çökebilir.

 Topluluk Güncellemeleri

Birçok Windows Insider üyesi, Twitter'larda/forumlarda günlük olarak etkileşimde bulundukları dördümüzün dışındaki ekip üyelerine tanıtılmayı istedi. Bu, bu blog yazılarında yapacağımız bir şey ve bunları Haziran'da piyasaya sürülecek olan SHINY yeni web sitemizde yayınlayacağız. Bugün Windows Insider ekibiyle başlayacağız.

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.