Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Windows 10 Insider Preview Derlemesi 19043.844 (21H1) Duyurusu

GÜNCELLEME 3/2: 21H1, Beta Kanalındaki tüm Windows Insider üyelerine önerilen bir güncelleme olarak sunuluyor. Daha önce 21H1'i yüklemeyi seçmemiş olan içeridekiler artık Beta Kanalında 21H1'i otomatik olarak alacaklar.
Merhaba Windows İçerdekiler, bugün  Windows 10 için bir sonraki özellik güncellemesi olarak Windows 10 sürüm 21H1'i duyuruyoruz . Bugünkü duyurunun bir parçası olarak ayrıca 21H1 Build 19043.844'ü (KB4601382) Beta Kanalında yayınlıyoruz.
Bu yapıyı Windows Update'teki "arayan" deneyimimiz aracılığıyla Beta Kanalında yayınlıyoruz. Bu, Beta Kanalındaki Insider'ların Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update'e gitmesi ve 21H1'i indirip yüklemeyi seçmesi gerektiği anlamına gelir.
21H1 Build 19043.844, burada belirtilen tüm düzeltmelerin yanı sıra John Cable'ın blog gönderisinde vurgulanan aşağıdaki yeni özellikleri içerir :
 • Hem harici hem de dahili Windows Hello kameraları mevcut olduğunda varsayılanı harici kamera olarak ayarlamak için Windows Hello çoklu kamera desteği.
 • Belge açma senaryo sürelerini optimize etme dahil Windows Defender Uygulama Koruması performans iyileştirmeleri.
  • Bir Microsoft Defender Uygulama Koruması (WDAG) Office belgesini açtığınızda bir dakika veya daha fazla gecikmeye neden olan bir sorunu düzelttik. Bu, Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolunu veya Sunucu İleti Bloğu (SMB) paylaşım bağlantısını kullanarak bir dosyayı açmaya çalıştığınızda oluşur.
  • Toplam boyutu 400 MB'ın üzerinde olan dosyaları kopyalarken Robocopy'nin performansını iyileştirdik.
  • WDAG kapsayıcısının, kapsayıcı boştayken neredeyse 1 GB bellek (çalışma seti) kullanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC), uzaktan çalışma senaryolarını desteklemek için performans iyileştirmesini güncelliyor.
  • Active Directory (AD) yöneticisinin kullanıcı veya bilgisayar grubu üyeliğinde yaptığı değişikliklerin yavaş yayılmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Erişim belirteci sonunda güncellense de, yönetici bir rapor oluşturmak için gpresult /r veya gpresult /h kullandığında bu değişiklikler görünmez .
Bir Insider, bilgisayarını 21H1'e güncelledikten sonra, hizmet teknolojimizi (aylık güncelleme süreci gibi) kullanarak Windows Update aracılığıyla yeni 21H1 güncellemelerini otomatik olarak almaya devam edecek. 21H1'i hemen yüklemeyi seçmeyen içeridekiler, önümüzdeki haftalarda tüm Beta Kanalını 21H1'e taşıyana kadar 20H2 güncellemelerini almaya devam edecek.
21H1'i çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol etmek ve görmek için görev çubuğundaki Windows arama kutusuna "winver" yazmanız yeterlidir. “Sürüm 21H1” olarak gösterilmelidir.
21H1 sürümüyle ilgili tüm ayrıntılar için –  John Cable'ın blog gönderisine bakın .
Teşekkürler,
 

28.7.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.