Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Derleme 17723 ve Derleme 18204 DuyurusuMerhaba Windows İçerdekiler!

Bugün, Windows 10 Insider Preview Build 17723'ü (RS5) Hızlı halkada Windows Insider'lara ve Build 18204'ü (19H1) İleri Atlamayı seçen Windows Insider'lara sunuyoruz.
İleriye dönük olarak, RS5 derlemeleri RS5_RELEASE dalından gelecektir. "İleri atlamayı" seçen Insider'lar için, 19H1 derlemeleri RS_PRERELEASE dalından gelmeye devam edecek. İçeridekiler, şube adını masaüstünün sağ alt köşesindeki filigranda görebilir. Şu anda, bu dallardaki yapılar büyük ölçüde aynı, bu yüzden bugünün her iki yeni yapısı için yalnızca tek bir blog yazısı yapıyoruz. Ancak, gelecekte her biri için ayrı blog gönderileri yapacağız. Tüm bunları özetlemek için, Skip Ahead'in ne olduğunu açıklayan aşağıdaki grafiğe bakın.

Derleme 17723 ve Derleme 18204'teki yenilikler

Karma Gerçeklik El Feneri

Büyüleyici bir sanal deneyime kaç kez daldınız ve…
 1. Yakındaki birine hızlıca göz atmak mı istediniz?
 2. Bir içki, telefonunuz veya klavyeniz için uzanmak mı istediniz?
 3. Kontrol cihazlarınızı yerleştirmek için bir yüzey bulmanız mı gerekiyor?
Geçmişte, muhtemelen kulaklığınızı karıştırmış veya çıkarmışsınızdır; bu, elinizde kontrol cihazları varsa beceriksiz olabilir.
Bugün, el feneri aracılığıyla kulaklığınızı çıkarmadan fiziksel ortamınıza bakma özelliğini eklediğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz! En son Windows Insider Programı derlemesiyle, Başlat menüsü, düğme kısayolu veya sesli komut aracılığıyla istediğiniz zaman gerçek dünyanıza bir portal açabilirsiniz. Bu, kontrol cihazınıza bağlı düşük gecikmeli doğrudan geçişli bir kamera beslemesini açar. Rahat, sezgisel ve sizi içine çekiyor.
Windows Karma Gerçeklik'teki El Feneri, denetleyicinize bağlı bir doğrudan geçişli kamera beslemesi açar.
El feneri nihayet fiziksel ve sanal gerçekliklerinizi karıştırmanıza izin verir. Bu haftanın Insider derlemesinde bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Microsoft Kenar İyileştirmeleri

Yeni Microsoft Edge Grup İlkeleri: Microsoft Edge ekibi, BT yöneticilerinin Microsoft Edge'i yönetmeleri için yeni Grup İlkeleri ve MDM ayarlarını tanıttı. Yeni ilkeler arasında tam ekran modunun etkinleştirilmesi/devre dışı bırakılması, yazdırma, sık kullanılanlar çubuğu ve geçmişi kaydetme; sertifika hatası geçersiz kılmalarını önlemek; Ana Sayfa düğmesini ve başlatma seçeneklerini yapılandırma; Yeni Sekme sayfasını ve Ana Sayfa düğmesi URL'sini ayarlama ve uzantıları yönetme. Yeni Microsoft Edge ilkeleri hakkında daha fazla bilgi edinin .
Kullanımdan Kaldırılan XSS Filtresi: Bugünkü derlemeden başlayarak Microsoft Edge'deki XSS filtresini kullanımdan kaldırıyoruz. Müşterilerimiz , içerik enjeksiyon saldırılarına karşı koruma sağlamak için daha güçlü, performanslı ve güvenli mekanizmalar sağlayan ve modern tarayıcılar arasında yüksek uyumluluk sağlayan İçerik Güvenliği Politikası gibi modern standartlar sayesinde korunur .

İşte Emoji 11 geliyor

Umarım geçen hafta Dünya Emoji Günü'nü beğenmişsinizdir  Henüz duymamış olanlar için, Unicode 11, 157 yeni emoji ile birlikte geliyor - bugünden itibaren, Insider'ların derlemede denemeleri için hazırlar. Süper kahramanlar, kızıllar, bir softbol, ??bir korsan bayrağı ve bir lama da dahil olmak üzere hepsi kesimi yaptı. Emoji Panelini (WIN+.) veya dokunmatik klavyeyi kullanarak bunlara erişebilirsiniz.
Alternatif metin: 157 yeni emojinin 35'i gösteriliyor. Kanguru, kek, sünger, diş, rakun, ayak dahil.
Bugünün yapısını aldığınızda, mevcut emojilerimizden bazılarında ince ayarlar yaptığımızı da göreceksiniz - işte bazı örnekler:
PC, Kalamar, Arı, Güvercin, Börek, voleybol, tempura karidesi – öncesi ve sonrası.
Ninja kedilerimiz de biraz sevildi - farkı görebiliyor musunuz?
6 ninja kedi emojisinden 5'i – orijinal, astro kedi, t-rex'li kedi, hacker kedi ve yenilikçi kedi.
Emoji ve emoji yazma deneyimlerimiz hakkında herhangi bir geri bildiriminiz varsa lütfen bize bildirin! Bunu duymayı çok isteriz.
Not: Emoji Paneli şu anda 190'dan fazla yerel ayar için kullanılabilir. Bugünün yapısındaki yeni emoji için anahtar kelimeler ve araç ipuçları henüz uygulanmadı.

Zaman Doğruluğu ve İzlenebilirlik iyileştirmeleri:

 • Artık İkinci Destek – Windows artık bu ara sıra yapılan 1 saniyelik ayarlamaları izlenebilir ve UTC uyumlu bir şekilde destekleyecek. Artık saniye nedir? Dünyanın dönüşü yavaşladıkça, UTC (atomik bir zaman ölçeği) ortalama güneş zamanından veya astronomik zamandan uzaklaşır UTC en 0,9 saniyede tarafından ayrıldığı sonra, bir Leap İkinci ortalama güneş zamanı ile Senkronize edilen UTC tutmak için yerleştirilir. Artık saniye ekleme uygulaması 1972'de başladığından beri, tipik olarak her 18 ayda bir artık saniye meydana geldi.
 • Hassas Zaman Protokolü – En yüksek doğruluktaki ortamlar için, artık uç noktaya (Windows Server 2019 veya Windows 10, ana bilgisayar veya sanal makine) çok daha doğru zaman örnekleri sunan yeni bir zaman protokolünden yararlanarak zaman doğruluğunuzu iyileştirebilirsiniz.
 • Yazılım Zaman Damgası – Artık Windows ağ yığınının getirdiği yazılım gecikmesini ortadan kaldırarak ağ zaman doğruluğunuzu daha da iyileştirebilirsiniz.
Bu yeni iyileştirmeler hakkında daha fazla ayrıntı içeren eksiksiz bir yazı için lütfen buradaki duyurumuza bakın .

İyileştirilmiş Kiosk Kurulum Deneyimi

Cihaz yöneticilerinin bilgisayarlarını kiosk veya dijital işaret olarak kolayca kurmalarına olanak tanıyan, Ayarlar'da basitleştirilmiş bir atanmış erişim yapılandırma sayfası sunduk. Bu yeni sayfa, cihaz başlatıldığında otomatik olarak oturum açacak bir kiosk hesabı oluşturma dahil, kiosk kurulum akışında size yol gösteren bir sihirbaz deneyimi sunar.
Lütfen Ayarlar'a gidin, atanmış erişimi arayın ve denemek için "Bir bilgi noktası kurun" sayfasını açın. Geri bildiriminizi duymak isteriz! Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bize bildirin .   
Bir kiosk Ayarları sayfası oluşturun. Kayan iletişim kutusu gösteriliyor "Bir hesap oluştur".
Microsoft Edge'in artık BT yöneticilerinin kiosk cihazları için tasarlanmış özel bir tarama deneyimi oluşturmasına olanak tanıyan atanmış erişimle çalıştığını duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Microsoft Edge kiosk modu aşağıdaki dört türü destekler:
Tek uygulama atanmış erişimde çalışan Microsoft Edge kiosk modu için iki bilgi noktası türü şunlardır:
 1. Belirli bir web sitesini tam ekran InPrivate görüntüleyen Dijital / Etkileşimli tabela .
 2. Genel tarama , çok sekmeli taramayı destekler ve InPrivate'ı mevcut minimum özelliklerle çalıştırır. Kullanıcılar yeni bir Microsoft Edge penceresini simge durumuna küçültemez, kapatamaz veya açamaz ya da Microsoft Edge Ayarlarını kullanarak özelleştiremez. Kullanıcılar, "Oturumu sonlandır"ı tıklayarak tarama verilerini, indirmeleri temizleyebilir ve Microsoft Edge'i yeniden başlatabilir. Yöneticiler, Microsoft Edge'i belirli bir süre işlem yapılmadığında yeniden başlayacak şekilde yapılandırabilir.
Tek uygulamalı bir kiosk cihazında Genel tarama Microsoft Edge kiosk modu gösteriliyor.
Çoklu uygulama atanmış erişimde çalışan Microsoft Edge kiosk modu için iki bilgi noktası türü vardır ( Aşağıdaki Microsoft Edge kiosk modu türlerinin, Windows 10 Ayarları'ndaki yeni basitleştirilmiş atanmış erişim yapılandırma sayfası kullanılarak ayarlanamayacağını unutmayın ):
 1. Genel tarama , çok sekmeli taramayı destekler ve InPrivate modunu kullanılabilir minimum özelliklerle çalıştırır

  16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.