Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 21390 Duyurusu

GÜNCELLEME 6/14:  Toplu Güncelleştirme Derlemesi 21390.2025'i (KB5004123) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
GÜNCELLEME 6/10:  Toplu Güncelleştirme Derlemesi 21390.1010'u (KB5004092) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
GÜNCELLEME 6/7:  Toplu Güncelleştirme Derlemesi 21390.1000'i (KB5004071) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
Dev Channel'da yayınlanan yapılara yönelik Toplu Güncellemeler ile hizmet hattımızı test ediyoruz. Her hafta yeni bir yapı yayınlayacak ve ardından bir sonraki yapıya geçmeden önce bu yapının üzerine bir Kümülatif Güncelleme ile devam edecektik. Ancak, aynı yapı üzerine birden fazla Toplu Güncelleme yayınlama sürecini test etmemiz gerekiyor. Bunun bir sonucu olarak, önümüzdeki birkaç hafta boyunca, Build 21390'ın üzerine birden fazla Toplu Güncelleme yayınlamaya odaklanacağız. İçeriden Kullanıcıların Geliştirme Kanalı testinde olması bu son derece yardımcı olacak ve geri döneceğiz. yakında tekrar normal uçuş!
Bu güncelleme, aşağıda listelenen bilinen sorunlar için herhangi bir düzeltme İÇERMEZ.
———————————————————————————
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21390'ı Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Devam eden ikonografi geliştirmelerimizin bir parçası olarak, Görev Yöneticisi ve MSI yükleyicileri artık yeni Fluent simgelerine sahip.
 • Artık Windows Terminal Önizleme'yi Windows'ta varsayılan terminal öykünücünüz olarak ayarlayabilirsiniz - ayrıntılar için lütfen bu blog gönderisine bakın. Bu, Windows Terminal Önizleme sürüm 1.9 (veya üstü) gerektirir.

Düzeltmeler

 • Görev çubuğundaki haberler ve ilgi alanları metninin bazı çözünürlüklerde ve ölçeklendirme faktörlerinde bulanık görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görüntüleme dili Çince olduğunda belirli noktalama işaretlerinin doğru görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların son sürümlerde yaşadığı cdp.dll ile ilgili bir svchost.exe çökmesini düzelttik.
 • Son uçuşlarda Start güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Karanlık modu kullanırken Dosya Gezgini arama kutusundaki metnin siyah bir arka plan üzerinde siyah olması sorununu düzelttik. Lütfen bunun yalnızca Dosya Gezgini'ndeki bu karanlık tema sorununu çözdüğünü unutmayın; görev çubuğunda Arama'yı kullanırken koyu temayı etkileyen ikinci bir sorunu araştırmaya devam ediyoruz.
 • Son uçuşlarda, bir klasörün Dosya Gezgini'nde yeniden adlandırıldıktan sonra klavye odağını korumayabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Bazı işlemler için Görev Yöneticisi'nin yanlış simge göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • 0xc1900101 hata koduyla bu yapıya güncelleme yaparken bazı cihazların başarısız olmasına neden olan ikinci bir sorunu düzelttik. Güncellemeye çalışırken bu hata kodunu almaya devam ederseniz, lütfen yeni bir geri bildirim öğesi gönderin.
 • [EKLENDİ 5/27]  Başlat menüsünün tüm uygulamalar listesindeki bir klasörde yalnızca tek bir öğe varsa, şimdi Başlat menüsündeki klasörün yerine o öğeyi görüntüleyeceğimiz işlevselliği yeniden etkinleştirdik.

Bilinen Sorunlar

 • Windows Kamera Uygulaması şu anda yeni Kamera Ayarları sayfası aracılığıyla belirlenen varsayılan parlaklık ayarına uymuyor.
 • Son uçuşlardan itibaren Arama sonuçlarının beklenmedik bir şekilde artık koyu temayı takip etmemesine neden olan bir sorunu araştırıyoruz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Görev çubuğunuzdaki düğmeyi tıkladıktan sonra ekranınızın sol üst köşesindeki açılır pencerenin zaman zaman yanıp sönmesine neden olan bir sorunu araştırıyoruz.

Geri bildirim politikalarıyla ilgili bir güncelleme

Geri bildirimin alaka düzeyini artırmak amacıyla, önümüzdeki haftalarda yalnızca son 15 aylık geri bildirimi Geri Bildirim Merkezi'nde tutmak ve görüntülemek için bir değişiklik uygulayacağız. Bu, Başarıları, Görevleri veya Koleksiyonları etkilemeyecektir. Tutma süresinden daha eski olan ve dikkate almamızı istediğiniz geri bildiriminiz varsa, lütfen bunun için yeni bir geri bildirim öğesi oluşturmak üzere bir dakikanızı ayırın. Mühendislik ekibi için eyleme dönüştürülebilir geri bildirim oluşturmaya yönelik en iyi uygulamalar, gerekirse burada mevcuttur .

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapı için listelenen özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Hangi Insider kanalında hangi yapının olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
Amanda ve Brandon

 

12.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.