Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Windows 10 Insider Preview Build 21382 Duyurusu

GÜNCELLEME 5/18:  Toplu Güncelleştirme Derlemesi 21382.1000'i (KB5003837) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
NOT: Arapça, Yunanca, Felemenkçe, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Rumence ve Rusça dilleri yüklü olan bazı Insider'lar, güncelleştirmeyi ilk yüklemeye çalışırken KB5003837'nin 0x80070002 hatasıyla başarısız olduğunu görebilir. Sonraki denemelerde başarılı olmalıdır.
Bu güncelleme, aşağıda listelenen bilinen sorunlar için herhangi bir düzeltme İÇERMEZ.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21382'yi Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Build 21382'deki yenilikler

Renk yönetimli uygulamalara HDR desteği getirme

HDR modu, Adobe Photoshop, Adobe Lightroom Classic ve CorelDraw (diğerlerinin yanı sıra) gibi Uluslararası Renk Konsorsiyumu (ICC) ekran renk profillerini kullanan bazı yaratıcı ve sanatsal uygulamaların davranışını değiştirir. Geçmişte, bu uygulamalar sRGB renk gamını hedeflemekle sınırlıydı.
Bu uygulamaların doğru renk elde etmesini ve HDR ekranınızın tüm gamına erişmesini sağlayan yeni bir özellik ekledik. Bu özelliği açmak için uygulamanızı kapatın, uygulamanın simgesine sağ tıklayın ve Özellikler > Uyumluluk sekmesine tıklayın ve ardından Ayarlar altında “Eski ekran ICC renk yönetimini kullan” öğesini seçin. Bu bayrağın yalnızca HDR modunda etkisi vardır.
Uygulama Özellikleri penceresi. HDR ICC uyumluluk aracı, Ayarlar altındaki Uyumluluk sekmesinde "Eski ekran ICC renk yönetimini kullan" onay kutusu işaretlenerek etkinleştirilebilir.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Bazı Insider'ların fark ettiği gibi, Aygıt Yöneticisi artık aygıtların yanı sıra sürücüleri de görüntüleme yeteneğine sahip. Yeni sürücü odaklı "Sürücülere göre cihazlar", "Türlere göre sürücüler" ve "Aygıtlara göre sürücüler" görünümleri, kullanıcıların sürücüleri görüntülemesine, yüklemesine ve kaldırmasına olanak tanırken, yeni "Sürücü ekle" eylemi, kullanıcıların yeni sürücüler eklemesine ve yüklemesine olanak tanır. tüm uygulanabilir cihazlarda. Sürücüleri doğrudan yönetmek, birçok durumda yüklü oldukları aygıtlar aracılığıyla onlarla çalışmaktan daha sezgiseldir, bu nedenle geliştiricilerin ve ileri düzey kullanıcıların benzer şekilde ek esnekliğin keyfini çıkaracağını umuyoruz. Bu değişiklik Build 21343'e eklendi.
 • Temiz bir yükleme veya yükseltme tamamlandıktan sonra insanların istedikleri uygulamalara hızla ulaşmalarına yardımcı olmak için Başlat menüsü başlatılacaktır.
 • Dosya Gezgini'ndeki yeni genel klasör simgesini güncelledik, böylece artık klasörün içeriği olduğunda bir gösterge gösterecek.
 • Dokunmatik klavyeyi Segoe UI Değişken yazı tipini kullanacak şekilde güncelledik ve simgelerde bazı küçük ayarlamalar yaptık.

Düzeltmeler

 • Önceki uçuşta, güncellemeden sonra bazı cihazların beklenmedik bir şekilde görev çubuğunda Windows 10 sürümünün hizmet sonuna ulaştığını belirten bir uyarı göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Explorer.exe güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Birden çok asılı SearchProtocolHost.exe işlemiyle sonuçlanabilecek bir sorunu düzelttik.
 • DWM'nin zaman içinde beklenmedik bir şekilde çok fazla bellek kullanmasına neden olabilecek bir bellek sızıntısını düzelttik.
 • Bazı bildirim tostlarının beklenmedik şekilde tetiklenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • ARM64 cihazlarında sesin gecikmeli çalınmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni birleştirilmiş ses uç noktası çalışmasının ARM64 cihazlarda görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde bazı oyunların siyah ekrana başlamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • WIN + X tuşlarına bastıktan sonra Sistem seçeneğini seçerseniz, Ayarlar'ın açılması ve Hakkında sayfasına gitmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar'daki Yazıcılar ve Tarayıcılar sayfasında bazı cihazların beklenmedik bir şekilde iki kez listelenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Update'in 0x80070003 hatasıyla başarısız olmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Renkli bir fare işaretçisi büyük boyuta ayarlandığında pikselleşmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Altyazılar için el yazısı stilinin Ayarlar'daki Altyazılar sayfasındaki listede görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • 50 veya 12 tuşlu düzende Japonca dokunmatik klavyenin işlevsel olmayan ve bozuk bir metin adayı göstermesi sorununu düzelttik.
 • Parantez yazmak için sesle yazma kullanılırken yanlış aralığın uygulanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Çince yazmak için el yazısı panelini kullanırken dönüş tuşuna basıldığında metni kaydetmeme sorunu düzeltildi.

Bilinen Sorunlar

 • Windows Kamera Uygulaması şu anda yeni Kamera Ayarları sayfası aracılığıyla belirlenen varsayılan parlaklık ayarına uymuyor.
 • Arama öğelerinin (Dosya Gezgini'ndeki arama kutusu dahil) artık koyu temada doğru şekilde görüntülenmemesine neden olan bir sorunu araştırıyoruz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Görev çubuğunuzdaki düğmeyi tıkladıktan sonra açılır pencerenin zaman zaman ekranınızın sol üst köşesinde yanıp sönmesine neden olan bir sorunu araştırıyoruz.
 • Yükseltme sırasında ve yükseltmeden sonra ilk oturum açtıktan sonra ilk karşılama ekranlarında, beklenmedik bir şekilde Times New Roman yazı tipinde görüntülenen metni görebilirsiniz.
 • [EKLENDİ 5/19] Bu derlemeye 0xc1900101 hata koduyla güncelleme yapılırken bazı cihazların başarısız olmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Güncelleme başarısız olduğunda, önceki yapıya geri döner. Bu sorunla karşılaşıyorsanız, biz düzeltmeyi içeren bir derleme yayınlayana kadar güncellemeleri duraklatmanızı öneririz.
 • [EKLENDİ 5/19] Yüklendikten sonra bazı cihazlara .NET güncellemesinin yeniden sunulmasıyla ilgili bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için duraklatın ve ardından güncellemeleri duraklatın. Cihaz, güncellemenin hala gerekli olduğunu algılarsa, başarıyla yüklenmeli ve artık sunulmamalıdır.

Böcek Bash

12 Mayıs'tan 17 Mayıs'a kadar süren Windows Insider'lar için bir Bug Bash'imiz var!

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapı için listelenen özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Hangi Insider kanalında hangi yapının olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
Amanda ve Brandon

 

13.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.