Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 21354 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Dev Channel'da Windows 10 Insider Preview Build 21354'ü Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Bugünkü derlemeden başlayarak, Windows Insider'lar, masaüstünün sağ alt köşesindeki masaüstü filigranında gösterildiği gibi, derlemeleri yayınladığımız şubenin adının CO_RELEASE olarak değiştiğini fark edecekler. Tıpkı Ekim ayında  FE_RELEASE şubesinden derlemeleri yayınladığımızda olduğu gibi  , hangi şubeden inşa ettiğimizi değiştirebiliriz. Mühendislerimiz dahili olarak geliştirme döngülerinde çalıştığından, belirli bir dalda yapılan çalışmalara öncelik verebiliriz ve Insider'ları şubeler arasında taşımamız gerekebilir. Bu yapılara, RS_PRERELEASE dalındaki yapılara davrandığımız gibi davranıyoruz.

Build 21354'teki yenilikler

Görev çubuğunda haberler ve ilgi alanları için yeni kişiselleştirme seçenekleri

Windows görev çubuğundaki haberler ve ilgi alanlarıyla ilgili sürekli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz! Önerilerinize dayanarak deneyimi geliştirmeye devam ediyoruz. Bugün, feed'i ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirmek için kullanıma sunulan yeni bir dizi özelliği duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.
Şimdi, görev çubuğunuzdaki hava durumu üzerine geldiğinizde, pencerenin üst kısmında yeni bir "İlgi alanlarını yönet" düğmesinin göründüğünü göreceksiniz. Bu düğme, ilgilendiğiniz konuları seçebileceğiniz yeni bir tam sayfa kişiselleştirme deneyimine bağlantı verir. Yeni kullanıcılar, başlamalarına yardımcı olmak için özet akışlarında bir kişiselleştirme kartı da görebilir.
Windows görev çubuğunda yeni bir "İlgi alanlarını yönet" düğmesi ve yeni kullanıcıların yayınlarını kullanmaya başlamasına yardımcı olacak kişiselleştirme kartını gösteren haberler ve ilgi alanları.
Takip etmek istediğiniz konuları veya yayıncıları aramak için "İlgi alanlarım" sayfasının üst kısmındaki arama kutusunu kullanın. Farklı türde haberler, eğlence ve spor konuları da dahil olmak üzere bir düzineden fazla kategoriye göz atarak ilgi alanlarını keşfedebilirsiniz. Takip etmek için bir konu seçtiğinizde, hikayeler kullanıma sunuldukça akışınızda bununla ilgili daha fazla hikaye göreceksiniz. Takip ettiğiniz konuları soldaki gezinme panelinden "Takip edilen ilgi alanları"nı seçerek yönetebilirsiniz.
"İlgi alanlarım" sayfası, ilgilendiğiniz konuları takip etmenize ve yayınınızı ilginizi çeken yayıncılar ve makalelerle ayarlamanıza olanak tanır.
Ayrıca, "İlgi alanlarım" sayfasındaki sol gezinme bölümünde bulunan "Yayınınızı ayarlayın"ı duyurmaktan da heyecan duyuyoruz. Bu deneyim, iş ortağı ekosistemimizden yayıncıları keşfetmeyi ve takip etmeyi ve ilginizi çeken örnek makaleleri seçmeyi kolaylaştırır. Başlamak için birkaç yayıncı ve hikaye seçin veya daha fazlasını görmek için kaydırın. Takip ettiğiniz yayıncıları sol gezinme panelinden “Takip Edilen Yayıncılar”a tıklayarak görebilir ve yönetebilirsiniz. Bir hikaye gördüğünüz her yerde beslemenizi de ayarlayabilirsiniz. Makaleyi kaldırmak ve geri bildirim sağlamak için kartın sağ üst köşesindeki "X" işaretini tıklayın: "Bu haberle ilgilenmiyorum", "Kaynağı beğenmedim" veya "Sorun bildir". Feed'inizde tercihlerinize göre ince ayar yapmanın başka bir yolunu sunmak için bu deneyimi, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak geliştirdik.
Bu yeni kişiselleştirme deneyimleri artık ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Hindistan ve Avustralya dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda mevcut ve küresel olarak kullanıma sunulmaya devam ediyor. Haberleri ve ilgi alanlarını kişiselleştirmek için bu yeni seçenekler hakkında ne düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyoruz!
Hatırlatma: Windows Insiders'a haberleri ve ilgi alanlarını sunmaya devam ediyoruz, bu nedenle henüz Geliştirme Kanalındaki herkes tarafından kullanılamıyor.

Görüntü Ayarlarında İyileştirmeler

İçerik uyarlamalı parlaklık kontrolünü (CABC) devre dışı bırakma: CABC, PC'lerde pil performansının iyileştirilmesine yardımcı olur, ancak görüntü kalitesinin düşmesinden ödün verir. Renk doğruluğu arayan yaratıcı profesyoneller gibi görüntü kalitesinin çok önemli olduğu deneyimlere müdahale eden dikkat dağıtıcı parlaklık değişiklikleriyle sonuçlanabilir. CABC'yi kapatma özelliği çok istenen bir özellikti ve Windows Insiders artık CABC'yi Ayarlar > Sistem > Görüntü aracılığıyla doğrudan Görüntü ayarlarında devre dışı bırakabilir .
Windows Insiders artık CABC'yi Ayarlar > Sistem > Görüntü yoluyla doğrudan Görüntü ayarlarında devre dışı bırakabilir.
Not: Cihazınıza bağlı olarak, aşağıdaki parlaklık kaydırıcısının altında görünen onay kutularından yalnızca birini (veya her ikisini) görebilirsiniz. Cihazınızın CABC desteği olup olmadığını öğrenmek için GPU kontrol panelinize bakabilirsiniz.
HDR sertifikası: Yüksek kaliteli HDR ekranlara farkındalık getirmek ve müşterileri eğitmek için , en son Insider Preview derlemeleriyle "Gelişmiş ekran ayarları" altındaki Ayarlar > Sistem > Ekran'a HDR sertifikası getiriyoruz Bu ayarlar sayfasının altında bir ekranın HDR sertifikaları gösterilecektir.
Bu özelliği zaman içinde kullanıma sunacağız ve belirli Dolby Vision ve VESA DisplayHDR modelleriyle başlayacağız, bu nedenle Gelişmiş ekran ayarlarında sertifikalı olmasına rağmen ekranınızın HDR sertifikası olmadığını görürseniz lütfen endişelenmeyin.

Yeni Kamera Ayarları sayfası

Kullanıcılara kamera ekleme/kaldırma ve her birinin varsayılan görüntü ayarlarını yapılandırma olanağı veren, üzerinde çalıştığımız yeni bir Kamera Ayarları sayfasını tanıtmaktan son derece heyecanlıyız.
Kamera Ayarları Sayfası, ONVIF IP kameraları keşfetmenize, eşleştirmenize ve eşleştirmesini kaldırmanıza ve ayrıca cihazdaki tüm video kameraları görüntülemenize ve yönetmenize olanak tanır.
Bu sayfa, ister doğrudan cihaza bağlı (bir web kamerası gibi) ister yerel ağınızdaki ONVIF IP kameralar olsun, kameraları Ayarlar uygulaması aracılığıyla yönetmenize olanak tanır (Windows'ta ONVIF desteği hakkında daha fazla bilgi için bu blog gönderisine bakın ) . Bu yeni Ayarlar sayfası, Ayarlar > Cihazlar > Kamera'da bulunabilir . Her kamerada, varsayılan parlaklık ve kontrastta değişiklik yapmanızı sağlayan bir "Yapılandır" düğmesi bulunur; bu, görüntülü aramalarınızda her zaman yüzünüzü gölgeleyen sinir bozucu arka ışıktan kurtulmanıza olanak tanır. Kameranız tarafından desteklenen özelliklere bağlı olarak, parlaklık ve kontrastı yapılandırabilir, Video HDR'yi veya Göz Teması'nı etkinleştirebilir veya kamera dönüşünü düzeltebilirsiniz.
Kameralar için Yapılandır sayfası, parlaklık ve kontrast gibi varsayılan görüntü ayarlarını yapmanızı sağlar.
Bu yeni özellikle ilgili görüşlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz. Lütfen Geribildirim Merkezinde kameranız için varsayılan görüntü ayarlarını yapılandırın Quest'i deneyin ve sonunda bize geri bildiriminizi gönderin - görmek istediğiniz diğer özellikleri duymak isteriz ve cihazınızla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız. belirli bir bilgisayar, kamera ve/veya video uygulaması.

Gelen kutusu uygulaması güncellemeleri

MSPaint artık Microsoft Mağazası aracılığıyla güncellendi:
Yeni MSPaint uygulama simgesi.
MSPaint artık büyük işletim sistemi güncellemelerinin dışında Microsoft Store aracılığıyla güncellenebilir. Ayrıca yeni bir simgesi vardır ve Windows Donatılar klasöründen Başlat menüsündeki kendi yerine yükseltilmiştir.
Snipping Tool artık Microsoft Store aracılığıyla güncellendi:
Ekran Alıntısı Aracı simgesi.
Snipping Tool, büyük işletim sistemi güncellemelerinin dışında artık Microsoft Store aracılığıyla güncellenebilir. Her ikisi için de aynı anda güncellemeler sunabilmemiz için Snip & Sketch ile birlikte paketlenmiştir. Ayrıca Windows Donatıları klasöründen Başlat menüsündeki kendi yerine yükseltilmiştir.
NOT: Hem Snip & Sketch hem Snipping Tool'u birleştirdiğimiz için, daha önce Snip & Sketch'i yüklememiş olan Insider'lar, Snipping Tool'un bu yapıya güncelleme yaptıktan sonra kaldırıldığını görecek ve almak için Mağaza'dan Snip & Sketch'i yüklemeleri gerekecek. geri.
Tüm yönetici ve sistem araçlarını Windows Araçları altında düzenleme:
Windows Araçları kısayol simgesi.
Yapı 21343'te , Windows 10'daki tüm yönetici ve sistem araçlarını daha iyi organize etme çabasının bir parçası olarak Başlat'taki Windows Yönetimsel Araçlar klasörünün adını Windows Araçları olarak değiştirdiğimizi duyurduk Yapı 21354'te bu çabayı sürdürüyoruz. Windows Aksesuarları, Windows Yönetimsel Araçlar, Windows PowerShell ve Windows Sistem klasörleri artık Başlat'tan kaldırılmıştır ve bu klasörlerdeki uygulamalara artık Dosya Gezgini'ndeki tam uygulamalar listesine yönlendiren Windows Araçları giriş noktası üzerinden erişilebilir. Tüm bu uygulamalar arama yoluyla görünmeye devam edecek, herhangi bir yöntemle başlatılacak, Başlat'a veya görev çubuğuna sabitlenebilir ve klasör yollarındaki özelleştirilmiş kısayollar olduğu gibi kalacaktır. Ayrıca bu çalışmanın bir parçası olarak Dosya Gezgini Başlat menüsünde kendi yerine taşınmıştır.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

  • [Haberler ve ilgi alanları] Daha önce belirtildiği gibi , "Haberler ve ilgi alanları" görev çubuğu seçeneklerin

    13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.