Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 21337 Duyurusu

GÜNCELLEME 3/19:  Toplu Güncelleştirme Derlemesi 21337.11010'u (KB5001618) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır. Bu, aşağıda listelenen bilinen sorunlar için herhangi bir düzeltme İÇERMEZ.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21337'yi (RS_PRERELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Build 21337'deki yenilikler

Sanal Masaüstlerinizi yeniden sıralayın ve özelleştirin

Sanal Masaüstleri üzerinde daha fazla kontrol talep ettiğinizi duyduk. Build 21337 ile başlayarak, Sanal Masaüstlerinizin her biri için arka planları yeniden sıralama ve özelleştirme yeteneğini getiriyoruz! Sanal Masaüstlerinize Görev Görünümü (Win + Tab) üzerinden erişebilirsiniz.
Artık Sanal Masaüstlerinizin her biri için arka planları yeniden sıralayabilir ve özelleştirebilirsiniz.
Sanal Masaüstleri, iş-yaşam ayrımı oluşturmaya yardımcı olmak da dahil olmak üzere PC'nizdeki farklı görevleri bilişsel olarak ayırmanıza yardımcı olur. Çalışmanızı bir masaüstünden diğerine kaydırmanıza izin vererek görünüme dönüştürülebilirler. Birden çok pencerede gezinmek yerine, Sanal Masaüstleri arasında çoklu göreve geçiş yapabilirsiniz.
Sanal Masaüstlerini yeniden sıralamak için sürükleyip bırakın!

İşte bu yeni özellikleri denemek için atabileceğiniz adımlar.
Sanal Masaüstü arka planını değiştir:
 1. Ayarlar > Kişiselleştirme > Arka Plan altında, etkin Sanal Masaüstünün arka planını değiştirmek için bir arka planı sol tıklayın.
 2. Bu Ayarlar sayfasında bir arka plana sağ tıklamak, belirli bir Sanal Masaüstü için arka planı değiştirmek için yeni bir seçeneğe sahiptir.
 3. Değişikliği yaptıktan sonra, o Sanal Masaüstüne geçtiğinizde ve Görev Görünümü'ndeki önizleme küçük resminde yeni arka planınızı göreceksiniz.
Sanal Masaüstlerini Yeniden Sıralayın:
 1. Görev Görünümüne girin (Win + Tab ile), birden çok yeni Sanal Masaüstü oluşturun.
 2. Bir Sanal Masaüstünü Görev Görünümü'ndeki listede başka bir konuma sürükleyip bırakın.
 3. Görev görünümünde bir Sanal Masaüstü küçük resmine sağ tıklayın ve masaüstünü başka bir konuma taşımak için içerik menüsünden "Sola taşı" veya "Sağa taşı"yı seçin.
 4. Odağı Görev Görünümü'nde istediğiniz Sanal Masaüstüne ayarlamak için klavye gezintisini kullanın ve ardından listede herhangi bir yönde hareket ettirmek için ALT + Shift + Sol / Sağ Ok tuşlarına basın.
Bu değişikliklerle ilgili herhangi bir geri bildiriminiz varsa, lütfen Geri Bildirim Merkezi'ndeki Masaüstü Ortamı > Sanal Masaüstleri altında bildirin.

PC için Otomatik HDR Önizleme

Bugün, PC oyun deneyiminiz için size bir Otomatik HDR önizlemesi sunmaktan heyecan duyuyoruz ve bunu test etmek için yardımınızı arıyoruz. HDR özellikli oyun PC'nizde etkinleştirildiğinde, 1000'den fazla DirectX 11 ve DirectX 12 oyununda otomatik olarak harika HDR görselleri elde edeceksiniz! Daha fazla ayrıntı için DirectX blog yazımıza göz atın !

Dosya Gezgini Düzeni Güncellemesi

Dosya Gezgini'nin varsayılan düzeni, öğeler arasına ek dolgu ekler. Daha yoğun bir bilgi düzenini tercih eden kullanıcılar için, Dosya Gezgini'nin klasik düzenini geri yükleyecek olan "Kompakt modu kullan" adlı Görünüm Seçenekleri'nde bir ayar vardır. Bu ayarı değiştirmek için UX nihai değildir . Dolgu düzeyi, modern (XAML) deneyimlerle daha iyi tutarlılık için tasarlanmıştır. Bu, dokunmatik ekran kullanırken Dosya Gezgini ile çalışmayı da kolaylaştırmalıdır.
Dosya Gezgini'nin varsayılan düzeni, öğeler arasına ek dolgu ekler.

Windows Insider'lar için Altyazı Ayarlarında Güncellemeler

Müşterilerden ve Windows Insider'lardan gelen geri bildirimler sayesinde, en son Insider Preview sürümlerinde altyazı ayarlarında güncellemeler yapıyoruz. Başlamak için Ayarlar > Erişim Kolaylığı > İşitme > Altyazılar'a gidin.
Ayarlar'da güncellenen Altyazılar sayfasını görüntüleme.
Uygulamanızı nasıl erişilebilir hale getireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Erişilebilirliğe genel bakış – UWP uygulamaları | Microsoft Belgeleri.
Değişiklikleri atma seçeneğinin bu derlemede beklendiği gibi çalışmayabileceğini lütfen unutmayın - bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.

Gelen kutusu uygulaması güncellemeleri

Mevcut gelen kutusu uygulamalarında bazı değişiklikler yapıyoruz ve yenilerini ekliyoruz.
Not Defteri artık Microsoft Mağazası aracılığıyla güncellendi:
Yeni Not Defteri uygulaması simgesi.
Not Defteri artık büyük işletim sistemi güncellemelerinin dışında Microsoft Mağazası aracılığıyla güncellenebilir. Ayrıca yeni bir simgesi vardır ve Windows Donatılar klasöründen Başlat menüsündeki kendi yerine yükseltilmiştir.
Windows Terminal artık bir gelen kutusu uygulaması olarak dahil edilmiştir:
Windows Terminal uygulaması simgesi.
Windows Terminal artık bir gelen kutusu uygulamasıdır. Windows Terminal, Komut İstemi, PowerShell ve Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) gibi komut satırı araçlarının ve kabuklarının kullanıcıları için modern, hızlı, verimli, güçlü ve üretken bir terminal uygulamasıdır. Ana özellikleri arasında çoklu sekmeler, bölmeler, Unicode ve UTF-8 karakter desteği, GPU hızlandırmalı metin oluşturma motoru ve özel temalar, stiller ve yapılandırmalar bulunur. Windows Terminal güncellemeleri Microsoft Store üzerinden gelmeye devam edecek.
Power Automate Desktop artık bir gelen kutusu uygulaması olarak dahil edilmiştir:
Power Automate Masaüstü uygulaması simgesi.
Power Automate Desktop artık bir gelen kutusu uygulamasıdır. Power Automate Desktop, tıklamalar ve klavye girişi gibi kullanıcı arabirimi eylemlerini taklit ederek Windows masaüstünüzdeki web ve masaüstü uygulamalarını otomatikleştirmenize olanak tanır. Yinelenen görevleri otomatikleştirmeye yardımcı olmak için bu eylemleri Excel gibi uygulamalar için önceden tanımlanmış destekle de birleştirebilirsiniz. Power Automate'i Başlat menüsünden Windows Donatılar klasöründe bulabilirsiniz. Bu ayın başlarında Microsoft Ignite sırasında, Power Automate Desktop'ın Windows 10 kullanıcılarına hiçbir ek ücret ödemeden sunulacağını duyurmuştuk. Daha fazla ayrıntı için Power Automate Ekibinin bu blog gönderisine göz atın !
NOT: Power Automate Desktop, ARM PC'ler için henüz mevcut değildir.
WordPad entegrasyonlarını güncelleme: Metin dosyası türlerini başlatırken Word veya Notepad'i Windows'ta tercih edilen metin düzenleyici/görüntüleyici yapmak için bazı küçük değişiklikler yaptık, ancak WordPad tercih ettiğiniz metin düzenleyici ise, yine de kullanılabilir.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Şimdi yayıyoruz yeni IME aday pencere tasarımını Japonca, Geleneksel Çince, ve pek çok Hint IME'ler kullanarak Dev Channel tüm Windows İçerdekiler için. Kalan IME'lerin kullanıma sunulması arttığında size haber vereceğiz.
 • Amharca, Belarus, Cherokee, Filipince, Faroece, İzlandaca, Khmer, Moğolca (Kiril alfabesi), Birmanya, Sindhi, Sırpça (Kiril alfabesi) dahil olmak üzere daha fazla dilde aramayı desteklemek için emoji panelini (WIN + Period) güncelliyoruz. Sırpça (Latin yazısı), Svahili, Tay dili, Türkmen, Tonga, Özbekçe (Latin yazısı) ve Kantonca (Geleneksel). Lütfen Giriş ve Dil > Emoji Paneli altındaki Geri Bildirim Merkezi'nde emoji arama sonuçları hakkında geri bildirim paylaşmaya devam edin.
 • Microsoft Edge'den görev çubuğuna sabitlenmiş web siteleri için canlı önizlemeler artık tüm Insider'lar için kullanıma sunuluyor.
 • [EKLENDİ] Windows Ink Çalışma Alanı, Dokunmatik Klavye düğmesi ve Görev Görünümü'nü gösterme ayarlarını Görev Çubuğuna sağ tıklamadan Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu'na taşıdık.

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.