Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 21337 Duyurusu

GÜNCELLEME 3/19:  Toplu Güncelleştirme Derlemesi 21337.11010'u (KB5001618) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır. Bu, aşağıda listelenen bilinen sorunlar için herhangi bir düzeltme İÇERMEZ.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21337'yi (RS_PRERELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Build 21337'deki yenilikler

Sanal Masaüstlerinizi yeniden sıralayın ve özelleştirin

Sanal Masaüstleri üzerinde daha fazla kontrol talep ettiğinizi duyduk. Build 21337 ile başlayarak, Sanal Masaüstlerinizin her biri için arka planları yeniden sıralama ve özelleştirme yeteneğini getiriyoruz! Sanal Masaüstlerinize Görev Görünümü (Win + Tab) üzerinden erişebilirsiniz.
Artık Sanal Masaüstlerinizin her biri için arka planları yeniden sıralayabilir ve özelleştirebilirsiniz.
Sanal Masaüstleri, iş-yaşam ayrımı oluşturmaya yardımcı olmak da dahil olmak üzere PC'nizdeki farklı görevleri bilişsel olarak ayırmanıza yardımcı olur. Çalışmanızı bir masaüstünden diğerine kaydırmanıza izin vererek görünüme dönüştürülebilirler. Birden çok pencerede gezinmek yerine, Sanal Masaüstleri arasında çoklu göreve geçiş yapabilirsiniz.
Sanal Masaüstlerini yeniden sıralamak için sürükleyip bırakın!

İşte bu yeni özellikleri denemek için atabileceğiniz adımlar.
Sanal Masaüstü arka planını değiştir:
  1. Ayarlar > Kişiselleştirme > Arka Plan altında, etkin Sanal Masaüstünün arka planını değiştirmek için bir arka planı sol tıklayın.
  2. Bu Ayarlar sayfasında bir arka plana sağ tıklamak, belirli bir Sanal Masaüstü için arka planı değiştirmek için yeni bir seçeneğe sahiptir.
  3. Değişikliği yaptıktan sonra, o Sanal Masaüstüne geçtiğinizde ve Görev Görünümü'ndeki önizleme küçük resminde yeni arka planınızı göreceksiniz.
Sanal Masaüstlerini Yeniden Sıralayın:
  1. Görev Görünümüne girin (Win + Tab ile), birden fazla yeni Sanal Masaüstü oluşturun.
  2. Bir Sanal Masaüstünü Görev Görünümü'ndeki listede başka bir konuma sürükleyip bırakın.
  3. Görev görünümünde bir Sanal Masaüstü küçük resmine sağ tıklayın ve masaüstünü başka bir konuma taşımak için içerik menüsünden "Sola taşı" veya "Sağa taşı"yı seçin.
  4. Odağı Görev Görünümü'nde istediğiniz Sanal Masaüstüne ayarlamak için klavye gezintisini kullanın ve ardından listede herhangi bir yönde hareket ettirmek için ALT + Shift + Sol / Sağ Ok tuşlarına basın.
Bu değişikliklerle ilgili herhangi bir geri bildiriminiz varsa, lütfen Geri Bildirim Merkezi'ndeki Masaüstü Ortamı > Sanal Masaüstleri altında bildirin.

PC için Otomatik HDR Önizleme

Bugün, PC oyun deneyiminiz için size bir Otomatik HDR önizlemesi sunmaktan heyecan duyuyoruz ve bunu test etmek için yardımınızı arıyoruz. HDR özellikli oyun PC'nizde etkinleştirildiğinde, 1000'den fazla DirectX 11 ve DirectX 12 oyununda otomatik olarak harika HDR görselleri elde edeceksiniz! Daha fazla ayrıntı için DirectX blog yazımıza göz atın !

Dosya Gezgini Düzeni Güncellemesi

Dosya Gezgini'nin varsayılan düzeni, öğeler arasına ek dolgu ekler. Daha yoğun bir bilgi düzenini tercih eden kullanıcılar için, Dosya Gezgini'nin klasik düzenini geri yükleyecek olan "Kompakt modu kullan" adlı Görünüm Seçenekleri'nde bir ayar vardır. Bu ayarı değiştirmek için UX nihai değildir . Dolgu düzeyi, modern (XAML) deneyimlerle daha iyi tutarlılık için tasarlanmıştır. Bu, dokunmatik ekran kullanırken Dosya Gezgini ile çalışmayı da kolaylaştırmalıdır.
Dosya Gezgini'nin varsayılan düzeni, öğeler arasına ek dolgu ekler.

Windows Insider'lar için Altyazı Ayarlarında Güncellemeler

Müşterilerden ve Windows Insider'lardan gelen geri bildirimler sayesinde, en son Insider Preview sürümlerinde altyazı ayarlarında güncellemeler yapıyoruz. Başlamak için Ayarlar > Erişim Kolaylığı > İşitme > Altyazılar'a gidin.
Ayarlar'da güncellenen Altyazılar sayfasını görüntüleme.
Uygulamanızı nasıl erişilebilir hale getireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Erişilebilirliğe genel bakış – UWP uygulamaları | Microsoft Belgeleri.
Değişiklikleri atma seçeneğinin bu derlemede beklendiği gibi çalışmayabileceğini lütfen unutmayın - bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.

Gelen kutusu uygulaması güncellemeleri

Mevcut gelen kutusu uygulamalarında bazı değişiklikler yapıyoruz ve yenilerini ekliyoruz.
 

11.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.