Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 21327 Duyurusu

GÜNCELLEME 3/8: Toplu Güncelleştirme Derlemesi 21327.1010'u (KB5001277) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21327'yi (RS_PRERELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Build 21327'deki yenilikler

Haberler ve ilgi alanları güncellenmiş bir görünüme sahip!

Windows görev çubuğundaki haberler ve ilgi alanları hakkında devam eden geri bildiriminiz için teşekkür ederiz! Bugün, feed'inizdeki başlıkları ve hikayeleri taramayı ve bunlarla etkileşim kurmayı daha da keyifli hale getiren yeni bir tasarımı kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Makalelerden alınan görüntüler artık canlı ve renkli bir tasarımla öne çıkıyor ve feed'inizi daha göz alıcı, ilgi çekici ve güzel hale getiriyor.
Akıştaki hikayeler için canlı yeni bir tasarımı gösteren Windows görev çubuğundaki haberler ve ilgi alanları.
"Daha fazla haber gör"e tıkladığınızda daha fazla güncelleme var. Tarayıcıda açılan yeni haber akışı deneyimi, bir bakışta en iyi manşetleri yakalamanıza ve kişiselleştirilmiş hikayelerinizi gün ışığına çıkaran canlı bir akışın keyfini çıkarmanıza yardımcı olmak için yeniden tasarlandı. Daha büyük kartlar artık makale metnini de gösterebilir ve konuya girmeden önce bir konu hakkında fikir edinmenize yardımcı olur.
"Daha fazla haber gör"ü tıklayarak, en iyi manşetler ve canlı kişiselleştirilmiş hikayeler akışıyla yeniden tasarlanmış bir akış deneyimi yaşarsınız.
Haberler, ilgi alanları ve ana sayfada, güncellenmiş emoji grafikleriyle haberlere tepkinizi paylaşmayı kolaylaştırıyoruz, böylece beğeni, aşk, sürpriz, öfke ve daha fazlasıyla yanıt verebilirsiniz.
Ne düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyoruz! Bu güncellenmiş tasarım, önce ABD'deki haberler ve özelliklerle Insider'lara sunulmaya başlayacak. Zamanla, diğer pazarlara da sunulacak, bu nedenle bu değişiklikleri hemen görmezseniz bizi izlemeye devam edin.
HATIRLATICI: Windows Insider üyelerine haberleri ve ilgi alanlarını sunmaya devam ediyoruz, bu da henüz Geliştirme Kanalındaki herkesin kullanımına açık olmadığı anlamına geliyor.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Keskin gözlü Windows Insider'lar, bu yapıdaki sistem simgelerinin çoğunun güncellendiğini ve şimdi Microsoft Fluent Design stiliyle uyumlu olduğunu fark edecekler. Bu yapı, yeni bir yazı tipi Segoe Fluent Icons içerir. İşletim sisteminin Başlat menüsü ve Ayarlar uygulaması gibi Segoe MDL2 varlıklarını kullanan alanları, daha yuvarlak ve basitleştirilmiş bir görünüme ve hisse sahip yeni simge tasarımlarını içerecektir.
Yeni Segoe Fluent Icons yazı tipi, daha yuvarlak ve basitleştirilmiş bir görünüme ve hisse sahip yeni simge tasarımları içerir.
 • ARM64 cihazlarda, PowerShell için varsayılan mimari artık x86 yerine x64'tür.
 • [GÜNCELLEME 3/5] Yeni Zelanda'daki İçerdekiler için 'NZ Aotearoa' adında yeni bir klavye ekledik. Bu klavye, Maori yazmak için gereken aksanlara sahiptir. Bu klavyeyi Ayarlar > Zaman ve Dil > Dil'den ekleyebilir ve İngilizce (Yeni Zelanda) seçeneklerinin altına NZ Aotearoa klavyesini ekleyebilirsiniz. Ünlülerin üzerine makro yazmak için klavyenizin sol üst köşesindeki mezar tuşuna (`) basın ve ardından makronla girmek istediğiniz sesli harf için sesli harf tuşuna basın ( `+ a = ?, ` + e = ?, vb.). Aksanlı biçimlere erişmek için dokunmatik klavyede bir sesli harfe basıp basılı tutabilirsiniz.
Yeni Zelanda'daki İçerdekiler için 'NZ Aotearoa' adlı yeni bir klavye ekledik. Bu klavye, Maori yazmak için gereken aksanlara sahiptir.

Düzeltmeler

 • Son uçuşlarda Start ve diğer modern uygulamaların güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Fare imlecini veya kalemi üzerine getirdiğinizde dokunmatik klavyede değiştirilen bir tuşun yanlış arka plan rengine sahip olması sorununu düzelttik. Bu değişiklik şu anda performansı ve güvenilirliği etkileyebilecek sorunları hızlı bir şekilde belirlememize yardımcı olmak için ilk başta Insider'ların bir alt kümesine sunuluyor.
 • Japonca 106/109 geleneksel klavye düzenini kullanırken dokunmatik klavyedeki KANA giriş modunun sonraki başlatmada kalıcı olmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Pano geçmişindeki yeni "Düz metin olarak yapıştır" seçeneğiyle ilgili, metnin bazı dillerde sıkışık olduğu bir sorunu düzelttik.
 • Pano geçmişindeki ilk girişi tıklarsanız, seçili olandan farklı bir şey yapıştırırsanız, belirli pano içeriği için bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda bazen emoji paneli ve IME aday penceresinin kısmen ekran dışında görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Belirli uygulamaları yüklerken IRQL NOT LESS OR EQUAL ile hata denetimine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Giriş ekranına ve DWM'nin kilitlenmesine neden olabilecek son uçuşlardan kaynaklanan bir sorunu düzelttik.
 • Birincil monitörünüz HDR kullanıyorsa ve ikincil monitörleriniz SDR kullanıyorsa, birincil monitördeki görev çubuğundaki uygulamalar için küçük resimlerin siyah olması sorununu düzelttik.
 • Görüntü değişikliklerinin beklenmedik bir şekilde bir pencerenin büyümesine veya küçülmesine neden olabilecek bir hatayı düzelttik. Bu, çoğunlukla monitörleri farklı ölçeklendirme faktörlerine (DPI) ayarlanmış sistemlerde izole edildi.
 • Son uçuşlarda, tablet modundayken döndürdüğünüzde PC'nizin donabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Oyununuzu 144 Hz veya daha yüksek bir monitörde kaydetmek için Xbox Oyun Çubuğu'nu kullanırken gecikmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde, birden fazla monitör kullanırken oyun oynarken takılmaya neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Her yükseltmeden sonra Ayarlar'daki Başlangıç ??Uygulamaları bölümüne yeni uygulamaların eklendiğini belirten hatalı bildirimlere yol açan bir sorunu düzelttik.
 • Yükseltmelerin %88'de takılmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son Dev Channel derlemelerinde MSIX paketli masaüstü uygulamalarını başlatırken hatalara neden olan bir sorunu düzelttik .

Bilinen Sorunlar

 • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] İnternet erişimi olmadan Windows'ta oturum açarken haberlerin ve ilgi alanlarının mevcut olmayabileceği, ancak çevrimiçi olduğunda geri döndüğü bir sorunu ele alıyoruz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bazen haberler ve ilgi alanları kalemle kapatılamaz.
 • [ARM64] Qualcomm Adreno grafik sürücüsünün önizleme sürümünü Surface Pro X'e yükleyen içeridekiler, ekranın parlaklığının azalmasıyla karşılaşabilir. Bu sorun, https://aka.ms/x64previewdriverprox adresindeki önizleme grafik sürücüsünün güncellenmiş bir sürümüyle giderilmiştir Bu sorunu yaşıyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen geri bildirim koleksiyonuna bakın .
 • İçeridekilerden gelen, saatteki ay takvimi için Çince metnin ve takvim açılır penceresinin önceki uçuştan itibaren artık düzgün görüntülenmediği raporlarını ele almak için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Bir önceki uçuştan başlayarak, güncel olduğunuzda Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update altında durum bilgilerinin görüntülenmediği bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Son Dev Channel derlemelerinde bir Xbox denetleyicisi kapatılırken, yeniden başlatılırken veya uyku moduna girerken bağlandığında Insider cihazlarının kilitlendiğine dair raporları araştırıyoruz.
 • Bitdefender'ın yüklü olduğu cihazlarda, 21313 ve sonraki sürümlere yükseltme yapıldıktan sonra siyah ekran ve/veya explorer.exe'nin çökmesine neden olan bir sorunu araştırıyoruz. Bitdefender kullanıyorsanız, biz bir düzeltme içeren bir derleme yayınlayana kadar güncellemeleri duraklatmayı seçebilirsiniz.
 • Bu yapıya yükseltme yapan Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) kullanıcıları GPU Hesaplama özelliğini kullanamaz. Bunun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Temiz kurulum yapan kullanıcılar etkilenmeyecektir.
 • 1.0.0.4 sürücü sürümünü çalıştıran Realtek ağ bağdaştırıcılarına sahip bazı cihazların aralıklı ağ bağlantısı kaybı yaşayabileceği bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Ayarlar'daki Hakkında sayfası bu yapıda mevcut değil - bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bilgisayarınızı yeniden adlandırmak için erişime ihtiyacınız varsa, bunu systempropertiescomputername.exe dosyasını çalıştırarak yapabilirsiniz.
 • [EKLENDİ 3/5]  Bazı yüksek yenileme hızına sahip monitörlerde oyunların yalnızca 60 Hz'de çalıştığı bir sorunu araştırıyoruz. Değişken yenileme hızı izleme senaryoları da yırtılmaya neden olabilir.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapı için listelenen özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Hangi Insider kanalında hangi yapının olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
Amanda ve Brandon

 

11.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.