Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 21322 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21322'yi (RS_PRERELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Insider'lar için diğer güncellemeler

Geri Bildirim Merkezi'nde benzer geri bildirimler için oy verin

Geribildirim Merkezi Ekibi, Geribildirim Merkezi Ekibi, Insider'ların artık Geri Bildirim Merkezi'ndeki tüm geri bildirim türleri için hem olumlu oy verebilmeleri hem de benzer geri bildirimler ekleyebilmeleri için bir değişiklik yaptı İçeridekiler artık hem Sorunlar hem de Öneriler için yan yana sunulan olumlu oy ve "Benzer geri bildirim ekle" seçeneklerini görecek. Sağlayacağınız ek ayrıntılar varsa, bir soruna olumlu oy verirken benzer geri bildirim eklemek için tıklayarak mühendislik ekiplerimizin sorun raporlarınızı daha iyi araştırmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu, deneyimlediğinizde tam olarak ne olduğuna dair bir açıklama yazmanıza ve  ekran görüntülerinizi veya tanılama günlüklerinizi eklemenize olanak tanır. eğer çoğaltabilirsen. Bu değişiklik, şu anda bir Microsoft Store güncellemesi aracılığıyla Dev Channel'daki Insider'lara sunulan 1.2009.10413.0 ve sonraki uygulama sürümlerinde mevcuttur.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Bu yapıya güncelleme yapıldıktan sonra 3B Nesneler klasörü artık Dosya Gezgini'nde özel bir klasör olarak gösterilmeyecek. Bu klasöre erişmeniz gerekiyorsa, bunu Dosya Gezgini'ne %userprofile% yazarak veya "Tüm klasörleri göster" gezinme bölmesi seçeneği aracılığıyla yapabilirsiniz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bağlam menüsünden "Görev çubuğu güncellemelerini azalt" seçeneğini kaldırdık. Gelecekteki bir güncellemede geri dönmesini bekliyoruz.
 • Bazı sorunları gidermek için Build 21301'de belirtilen dokunmatik klavye iyileştirmelerini geçici olarak kaldırdık Ancak, 12” veya daha büyük ekranlarda varsayılan klavye düzenine ve aday çubuğuna yönelik güncellemeler, geçen hafta Build 21318 ile belirtildiği gibi Dev Channel'daki herkes tarafından kullanılabilir durumda kalır .

Düzeltmeler

 • Azure Active Directory'ye (AAD) katılan bir cihaza Uzak Masaüstü (RDP) aracılığıyla erişmeye çalıştığınızda, cihazın en son Geliştirme Kanalı yapılarına güncellendikten sonra başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kullanıcılar arasında geçiş yaparken PC'nizin hata denetimi yapmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Masaüstü yenilenene kadar silinen dosyaların beklenmedik bir şekilde masaüstünde görünür kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • ?[Haberler ve ilgi alanları] Birincil monitör değiştirildikten sonra görev çubuğu düğmesinin içerik göstermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Ekran kapatıldığında bile haberlerin ve ilgi alanlarının arka planda içeriği yenilemeye devam ederek kaynakları tüketmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Performansı ve güvenilirliği etkileyen birden fazla sorunu düzelttik.
 • Pano geçmişindeki yeni "Düz metin olarak yapıştır" seçeneğiyle ilgili, normal yapıştırma davranışıyla tutarsız olan pano geçmişinin kullanıldıktan sonra kapanmaması sorununu düzelttik.
 • Hatalı yırtık yazma hatalarının günlüğe kaydedilmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç derlemede belirli cihazlarda gecikmeli ses çalmayla sonuçlanabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar > Tarih ve Saat > Bölge altında takvim biçimini birden çok kez değiştirdiyseniz, diğer veri biçimlerinin numaralandırılmış değerlerinin doğru olmayabileceği bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Build 21318'de, Ayarlar'daki Windows Update sayfasının beklenmedik bir şekilde sunulan işletim sistemi güncellemelerini hem isteğe bağlı hem de gerekli olarak göstermesine neden olan bir sorun vardır. Bu sorun, Derleme 21322'den itibaren düzeltilmiştir; ancak bunu Yapı 21318'den yükseltme yaparken göreceksiniz.
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Son Dev Channel uçuşlarında başlayan Start ve diğer modern uygulamaların güvenilirliğini etkileyen bir sorunu araştırıyoruz. Etkilenirseniz, Başlat menüsü düzeninin sıfırlanmasıyla karşılaşabilirsiniz.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] İnternet erişimi olmadan Windows'ta oturum açarken haberlerin ve ilgi alanlarının mevcut olmayabileceği, ancak çevrimiçi olduğunda geri döndüğü bir sorunu ele alıyoruz.
 • [Haberler ve ilgi alanları] Bazen haberler ve ilgi alanları kalemle kapatılamaz.
 • [ARM64] Qualcomm Adreno grafik sürücüsünün önizleme sürümünü Surface Pro X'e yükleyen içeridekiler, ekranın parlaklığının azalmasıyla karşılaşabilir. Bu, gelecekteki bir güncellemede ele alınacaktır. Bu sorunu yaşıyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen geri bildirim koleksiyonuna bakın .
 • İçeridekilerden gelen, saatteki ay takvimi için Çince metnin ve takvim açılır penceresinin önceki uçuştan itibaren artık düzgün görüntülenmediği raporlarını ele almak için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Son Dev Channel derlemelerinde bir Xbox denetleyicisi kapatılırken, yeniden başlatılırken veya uyku moduna girerken bağlandığında Insider cihazlarının kilitlendiğine dair raporları araştırıyoruz.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapı için listelenen özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Hangi Insider kanalında hangi yapının olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.