Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 21277 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 21277'yi (RS_PRERELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Burada bahsedildiği gibi , Dev Channel'daki Windows Insider üyelerine RS_PRERELEASE dalından derlemeleri alma seçeneği veriyoruz. Bu derlemeler, Windows Update'teki "arayan" deneyimi aracılığıyla isteğe bağlı bir güncelleme olarak sunulacaktır. Bu, İçeridekilerin şu anda sunulan RS_PRERELEASE yapısını kurmayı seçmesi gerektiği anlamına gelir Bunu yaptıklarında, ileride RS_PRERELEASE derlemelerini almaya devam edecekler. RS_PRERELEASE derlemelerini almak için bu isteğe bağlı deneyim yalnızca geçicidir - Geliştirme Kanalındaki tüm Insider'ları tatillerden bir süre sonra RS_PRERELEASE'den derleme almaya geri taşımayı planlıyoruz. Dev Channel derlemelerinin belirli bir Windows 10 sürümüyle eşleşmediğini hatırlatmak isteriz.
Ayrıca: güncellenmiş emoji seçici, yeniden tasarlanmış dokunmatik klavye, sesle yazma, temaya duyarlı açılış ekranları ve Ekim sonunda geçici olarak kaldırılan diğer özellikler gibi özellikler, bu RS_PRERELEASE yapısını yükleyen Insider'lar için geri dönecek. Ancak, bu özelliklerden bazılarının yalnızca Insider'ların bir alt kümesine sunulmaya devam edeceğini ve zaman içinde daha fazla Insider için etkinleştirileceğini lütfen unutmayın.
Aşağıdaki bilinen sorunların listesini kontrol ettiğinizden emin olun. FE_RELEASE yapıları ile RS_PRERELEASE yapıları arasındaki düzeltmelerin ve bilinen sorunların listesi aynı OLMAYACAKTIR.
ÖNEMLİ NOT: Bir Insider, bir RS_PRERELEASE derlemesi kurmayı seçtiğinde, cihazları daha yüksek bir derleme numarasına sahip olacağından FE_RELEASE derlemelerini almaya geri dönemezler. İçeridekiler, 10 güne kadar veya başka bir derleme alana kadar önceki bir sürüme geri dönme seçeneğine sahip olacak.

Yapı 21277'deki yenilikler

ARM PC'lerde Windows 10 için önizlemede x64 emülasyonu ile tanışın

Bu yapıyı yükleyen ARM PC'lere sahip Windows Insider'lar, Microsoft Store'dan veya seçtikleri başka bir konumdan x64 uygulamaları yükleyerek x64 öykünmesini deneyebilir. Bu deneyim hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen gidin ve Hari Pulapaka'dan bu blog gönderisini okuyun !

Unicode Emoji 12.1 ve 13.0 için Destek Ekleme

Bu derlemeden başlayarak, Insider'lar Emoji 12.1 ve 13.0'ı desteklemek için tasarladığımız emojiye ilk kez bakacaklar Bu güncelleme Windows'a 200'den fazla yeni glif getiriyor - kabarcık çayı, gözyaşıyla gülen bir yüz, bir ninja, sihirli bir değnek ve daha fazlası dahil:
Ninja, bubble tea, kılık değiştirmiş yüz ve gözyaşıyla gülen yüz gibi eklenecek yeni emojiler gösteriliyor.
Bu değişikliğin bir parçası olarak, artık emoji panelimizde ve dokunmatik klavyemizde karşılık gelen erkek veya dişi tasarımın yanında seçebileceğiniz cinsiyetten bağımsız bir emoji tasarımı sunuyoruz:
Çeşitli emojilerin (cin, süper kahraman, omuz silken kişi vb.) 3 versiyonu (erkek, kadın ve cinsiyetten bağımsız) gösteriliyor.
Ayrıca, platformlar arası tutarlılığı iyileştirmek için mevcut emojimizde bazı değişiklikler yaptığımızı da göreceksiniz:
(ESKİMİŞ)
Mevcut bazı emojiler ve bunların nasıl değiştirildiği (maskeli, zürafalı ve kafası karışmış yüzle).
(YENİ)
Mevcut bazı emojiler ve bunların nasıl değiştirildiği (maskeli, zürafalı ve kafası karışmış yüzle).
Emoji panelini açmak ve tüm değişiklikleri kontrol etmek için Windows tuşu + Nokta (.) veya Windows tuşu + Noktalı virgül (;) tuşlarına basın.
Son bir not: Geri bildiriminize dayanarak emoji arama terimlerimizde birkaç iyileştirme yaptık - bugünkü sürüme güncellerseniz ve aradığınızda beklenen emojinin hala geri dönmediğini görürseniz, lütfen bize bildirin! Bunun için Giriş ve Dil > Emoji paneli altındaki Geri Bildirim Merkezi'nde geri bildirimde bulunabilirsiniz. Lütfen hangi kelimeleri kullandığınızı ve hangi emojinin görünmesini beklediğinizi belirtin.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Geçişi daha yumuşak hale getirmek için bir pencereyi açarken veya kapatırken animasyonu güncelledik. Bir fark görüyor musunuz? Bilmemize izin ver!
 • Insider geri bildirimlerine dayanarak, ekranınızın bir görüntüsünü oluşturmak ve ekran görüntüsünü buraya kaydetmek için doğrudan Dosya Gezgini'nde seçtiğiniz bir klasöre yapıştırmak için Windows'taki yerleşik ekran alıntısı deneyimini (WIN + SHIFT + S) kullanabilirsiniz. . Denemek! (Bu, en son Windows Özellik Deneyim Paketi güncellemesinin bir parçası olarak Beta Kanalında Windows Insider'lara yayımlanmıştır .)
 • Dokunmatik klavyeyi 2'si 1 arada dokunmatik cihazda dikey konumda kullanmak artık bölünmüş klavye modunu destekliyor. (Bu, en son Windows Özellik Deneyim Paketi güncellemesinin bir parçası olarak Beta Kanalında Windows Insider'lara yayımlanmıştır .)
 • Snipping Tool'u kaldırmak artık mümkün. Kaldırmayı seçerseniz, Ayarlar'daki İsteğe Bağlı Özellikler sayfası aracılığıyla yeniden yüklenebilir.
 • Görev Yöneticisi'nin Performans sekmesindeki grafiklerin ölçekleme mantığını geliştirmek için bazı ayarlamalar yaptık.
 • Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni, Bul penceresinin, bir anahtarın yeniden adlandırılmasının ve diğer yerlerin artık tek seferde sözcükleri silmek için CTRL + Geri Al'ı desteklemesi için güncelledik.
 • Bildirim gruplarını temizlemek için Eylem Merkezi'ndeki Sil tuşunu veya Kapat düğmesini kullanırken, Ekran Okuyucusu artık odağı yalnızca sonraki bildirim grubuna taşımak yerine bildirim grubunun temizlendiğini duyurur.
 • Geri bildirimlere dayanarak, netliği artırmak için Çevrimdışı Haritalar Ayarları'ndaki birkaç dizeyi ayarlıyoruz.
 • Aradığınızı daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak için, Başlat menüsünün tüm uygulamalar listesindeki klasör mantığımızı güncelledik, böylece bir klasör yalnızca tek bir öğe içeriyorsa artık klasörün yerine o öğeyi görüntüleyeceğiz.
Visual Studio kodunu bir klasörde kendi başına ve ardından (sonradan) bir klasörde gösterme.

Düzeltmeler

 • Çeşitli uygulamalarda oturum açmak için Microsoft hesaplarını kullanırken bazı kullanıcıların 0x80070426 hatasını görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dosya Gezgini'nde bir aramayı belirli bir klasörle sınırlandırmanın beklenmedik bir şekilde alt klasörlerden sonuç döndürmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kaydedilmiş bir Dosya Gezgini aramasından bir dosyayı açmaya çalışırken “Dizin adı geçersiz” hatasıyla sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Dosya Gezgini içinden bir arama yaptıktan ve sonuçlar için mevcut filtrelerin listesini görmek için bir sütun başlığının yanındaki oka tıkladıktan sonra, "Hesaplama Filtreleri..."nde takılı kalması ve hiçbir zaman hiçbir filtre göstermemesi sorununu düzelttik.
 • Başlat menüsündeki Güç seçeneklerine yönelik araç ipuçlarındaki kesme işaretinin doğru görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge pencerelerinin beklenmedik bir şekilde görev çubuğunda Dosya Gezgini ile gruplandırılmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik yüzey hareketi kullanarak sanal masaüstlerini değiştirirken explorer.exe'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Kullanıcıları değiştirmek için Başlat'taki seçeneği kullandıysanız, akriliğin beklenmedik bir şekilde giriş ekranına uygulanmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Windows Güvenlik uygulamasında uyarı olmamasına rağmen, bildirim alanındaki Windows Güvenliği simgesinin sürekli olarak uyarı göstermesine neden olabilecek bir kilitlenmeyi düzelttik.
 • Ayarlar > Gizlilik > Bildirimler'de bir yazım hatası düzeltildi.
 • Bazı kullanıcılar için Oturum Açma Ayarlarının yükleme performansını etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • ms-settings:signinoptions-launchsecuritykeyenrollment URI'sinin Oturum Açma Ayarlarında güvenlik anahtarı yönetimi seçeneklerini açmaması sorununu düzelttik.
 • Adınızın ve profil resminizin, Ayarlar'ın üst kısmındaki başlıkta beklenmedik bir şekilde kaybolmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Windows Update Ayarları'nda, pil tasarrufunun etkinleştirilmediğinde etkinleştirildiğini söylemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Kapatırken beklenmedik bir şekilde "1 uygulama kapatılıyor ve oturum kapatılıyor" mesajını görmenize neden olabilecek bir sorunu düzelttik. Görev Ana Bilgisayarı, hiçbir uygulama açık olmasa bile, dil ayarlarının eşitlenmesiyle ilgili arka plan görevlerini durduruyor.
 • Adlarında Japonca karakterler bulunan yazıcıların Yazıcılar ve Tarayıcılar Ayarlarında düzgün görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bu seçenek artık desteklenmese de Arka Plan Ayarlarının hala "Ayarlarınızı senkronize edin" bağlantısını görüntülemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulamalar ve Özellikler Ayarlarında bazı uygulamaların beklenmedik şekilde soluk görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • WIN + Shift + S tuşlarına bastıktan sonra panonuza hiçbir ekran görüntüsünün kopyalanmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması etkinken oyun oynarken IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasıyla hata denetimine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavyedeki bir değiştirici tuşa (CTRL veya Shift gibi) basılı tutulurken hafifçe sürüklenmenin, tuşun basılı kalmasına neden olabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavyedeki pano simgesinin (yapıştırılabilecek içerik olduğunda) beklenmedik şekilde küçük olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavye performansını etkileyen birkaç sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta dokunmatik klavye güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek karşıtlık kullanılırken dokunmatik klavyedeki bazı tuşların kenarlığının tuş rengiyle aynı olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavyenin dil listesinde yüksek karşıtlık öğelerini kullanırken beklenmedik şekilde devre dışı bırakılmış metin rengini kullanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu ile dokunmatik klavye kullanımını etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavyeden bir pano geçmişi öğesi seçtikten sonra metin adaylarını sonradan seçmenin mümkün olmayabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Bir parola alanına alt anahtar kullanarak bir karakter girmeye çalıştığınızda dokunmatik klavyenin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavye kullanıcıları için, explorer.exe'yi yeniden başlattıktan sonra explorer.exe'nin yeniden başlatma döngüsünde takılıp kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Japonca IME'nin yeniden dönüştürmeden sonra mevcut furigana'yı bir dizede görüntüleyememesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Japonca IME'nin bağlam menüsündeki kana giriş modu durumunun gerçek durumla senkronize olmama sorununu düzelttik.
 • Japonca IME'yi kullanırken, her odak anahtarından sonra ctfmon.exe tanıtıcı kullanımında beklenmedik, sürekli bir artışa neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir tarayıcının URL çubuğuna Japonca IME'yi kullanarak yazarken, dizginizi dönüştürmek için boşluk kullandıktan sonra tarayıcı önerilerini seçmek için yukarı / aşağı okların çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni sesle yazma deneyimindeki işçilik sorunlarını çözmek için birkaç düzeltme yaptık.
 • Uçak modu etkinleştirildiğinde sesle yazmayı kullanmaya çalışmanın, beklenen şekilde büyük bir kimlik doğrulama açılır penceresinin görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Sesle yazmanın başlatılırken takılıp asla dinlemeye başlamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Sesle yazma açıkken dil değiştirirseniz beklenmedik bir şekilde yeniden dinlemeye başlayabilen bir sorunu düzelttik.
 • Bildirimlerdeki kapat düğmesinin dokunmayla çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kullanılabilir bildirimler olduğunda Eylem Merkezi'nin bazen beklenmedik bir şekilde boş görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir bildirimden görev çubuğuna olan marjın, bir bildirimden ekranın yan tarafındaki marjla aynı olmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Odak Yardımı hızlı eyleminin yanıt vermemesine ve Odak Yardımı Ayarlarına giderek Ayarlar sayfalarının çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Not Defteri'ni %windir% otepad.exe dosyasını çalıştırarak başlatırsanız, Not Defteri simgesinin başlık çubuğunda düzgün görüntülenmemesi sorununu düzelttik.
 • Mevcut Modern Bekleme modundan sonra ekranınızın açıldığını, ancak kısa bir süre sonra ekranın açılmasının çok uzun sürdüğünü söyleyen hata kontrolü ile sonuçlanabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların yakın zamanda Bellek Yönetimi ile ilgili bir soruna atıfta bulunan bir hata denetimi görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların son zamanlarda Sistem Hizmeti İstisnası diyen bir hata denetimi görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev Yöneticisi'nin Performans sekmesinin bölümlerinin fare kaydırma tekerleğine veya dokunmatik yüzey kaydırma olaylarına yanıt vermemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Görev Yöneticisi'ndeki Güç Kullanımı ve Güç Kullanımı Eğilimi sütunlarının, o sütuna göre sıralama yaparken yön gösteren okları göstermemesi sorununu düzelttik.

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.