Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 20277 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20277'yi (FE_RELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Bugünden itibaren, Dev Channel'daki Windows Insider üyelerine RS_PRERELEASE dalından derlemeler alma seçeneği sunuyoruz. Bu derlemeler, Windows Update'teki "arayan" deneyimi aracılığıyla isteğe bağlı bir güncelleme olarak sunulacaktır. Bu, İçeridekilerin şu anda sunulan RS_PRERELEASE yapısını kurmayı seçmesi gerektiği anlamına gelir Bugün, Insider'lar Build 21277'yi yüklemeyi seçebilirler . Bunu yaptıklarında, ileride RS_PRERELEASE derlemelerini almaya devam edecekler.
Yerinde kalmayı seçen Insider'lar, biz Dev Kanalındaki tüm Insider'ları tatilden bir süre sonra RS_PRERELEASE derlemelerini almaya taşıyana kadar FE_RELEASE'den derlemeleri otomatik olarak almaya devam edecek. Hala FE_RELEASE derlemelerini çalıştıran ve bu derlemeler hakkında bize geri bildirimde bulunan Insider'lara ihtiyacımız var, bu yüzden bu derlemelerde kalmayı seçerseniz sorun değil.
Aşağıdaki bilinen sorunların listesini kontrol ettiğinizden emin olun. FE_RELEASE derlemeleri ile RS_PRERELEASE derlemeleri arasındaki düzeltmelerin ve bilinen sorunların listesi aynı OLMAYACAKTIR.
Dev Channel derlemelerinin belirli bir Windows 10 sürümüyle eşleşmediğini hatırlatmak isteriz.
ÖNEMLİ NOT: Bir Insider, bir RS_PRERELEASE derlemesi kurmayı seçtiğinde, cihazları daha yüksek bir derleme numarasına sahip olacağından FE_RELEASE derlemelerini almaya geri dönemezler. İçeridekiler, 10 güne kadar veya başka bir derleme alana kadar önceki bir sürüme geri dönme seçeneğine sahip olacak.

Düzeltmeler

  • Birden çok yükseltmeden sonra WinRE birim etiketinin kaybolmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
  • Uygulamaların 0x80073D02 hata koduyla güncellenmemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

  • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme işleminin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
  • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
  • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
  • Bazı kullanıcıların çeşitli uygulamalarda oturum açmak için Microsoft hesaplarını kullanırken 0x80070426 hatası görmesine neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmak bu sorunu çözebilir.
  • Son Dev Channel derlemelerinde Ayarlar > Sistem > Depolama > Diskleri ve Birimleri Yönet altında hiçbir sürücünün görünmemesine neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Geçici bir çözüm olarak, disklerinizi klasik Disk Yönetimi aracında yönetebilirsiniz.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapı için özellikler listesinden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
 

13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.