Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 20270 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20270'i (FE_RELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Insider'lar için diğer güncellemeler

Cortana'da Dosya Becerisi

Windows Insider kullanıcıları artık dosyaları bulmak ve açmak için Cortana'yı bilgisayarlarında kullanabilir. Aradıkları bilgileri bulmak için uygulamalara veya klasörlere gitmek zorunda kalmayarak zamandan tasarruf edecekler.
Cortana'da kurumsal kimlik bilgileriyle (ör. AAD) oturum açan kurumsal kullanıcılar, PC'lerinde yerel olarak kaydedilmiş dosyalarla birlikte OneDrive İş ve SharePoint'te kayıtlı dosyaları arayabilir (bu ayar, Ayarlar > Arama > Windows'ta Arama'dadır). Bir Microsoft hesabı kullanan (örneğin, Outlook.com veya Hotmail.com ile biten) kullanıcılar, bilgisayarlarında kayıtlı dosyaları bulmak için Cortana'yı kullanabilir. Bu özellik şu anda ABD'deki İngilizce konuşan kullanıcılarımız tarafından kullanılabilir.
"Son dosyaları bul" sorgusuna yanıt olarak Cortana'nın dosyaları görüntülemesi.
Dosyaları açmak veya aramak için Cortana'yı deneyin ve kullanın:
 • Dosya adlarının bölümleri (Örnek: "Hey Cortana, pazarlama destesini açıyoruz.")
 • Yazar adları (Örnek: "Hey Cortana, Anthony'den açık bütçeli Excel")
 • Düzenlemekte olduğunuz bir belgeyi bulun (Örnek: "Hey Cortana, son dosyalarımı bul")
 • Belirli bir türde bir belge bulun (Örnek: "Hey Cortana, son pdf'lerimi bul")

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Sürücüleri Optimize Et'teki yeni "Gelişmiş Görünüm" onay kutusu artık çalışır durumda ve kontrol edildiğinde, bu pencerede daha önce görünmeyen hacimler (örneğin sistem ve kurtarma bölümleri) görüntülenecektir.
 • Dokunmatik klavyeyi 2'si 1 arada dokunmatik cihazda dikey konumda kullanmak artık bölünmüş klavye modunu destekliyor. (Bu, en son Windows Özellik Deneyim Paketi güncellemesinin bir parçası olarak Beta Kanalında Windows Insider'lara yayımlanmıştır .)

Düzeltmeler

 • Son uçuşlarda, Özellikler gibi bazı iletişim kutularının koyu arka planlar üzerinde siyah metin görüntülemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde Ekranı Kapla düğmesine tıklandığında belirli uygulamaların beklenmedik şekilde kapanmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Adlarında Japonca karakterler bulunan yazıcıların Yazıcılar ve Tarayıcılar Ayarlarında düzgün görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Çok sayıda kullanıcısı olan cihazlarda PC'nizde oturum açmakta gecikmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Bazı kullanıcıların çeşitli uygulamalarda oturum açmak için Microsoft hesaplarını kullanırken 0x80070426 hatası görmesine neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmak bu sorunu çözebilir.
 • Son Dev Channel derlemelerinde Ayarlar > Sistem > Depolama > Diskleri ve Birimleri Yönet altında hiçbir sürücünün görünmemesine neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Geçici bir çözüm olarak, disklerinizi klasik Disk Yönetimi aracında yönetebilirsiniz.

Podcast'in 38. bölümünü şimdi dinleyin

Windows Insider Podcast'imizin en son bölümümüzü dinleyin  ve bize Insider Preview derlemeleriyle güncel kalmanın önemine dair uçtan uca bir genel bakış sunan Windows PM Laura Finch ile Windows para birimine bakmakta bize katılın.
Favori podcast uygulamanız veya web sitemizden dinleyin  .

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.