Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Windows 10 Insider Preview Build 20262 Duyurusu

GÜNCELLEME 11/20: Toplu Güncelleştirme Derlemesi 20262.1010'u (KB4594431) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20262'yi (FE_RELEASE) Dev Channel'da Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Düzeltmeler

 • Bazı uygulamaların son sürümlerde beklenmedik şekilde şeffaf başlamasına ve hiçbir içeriğin görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Eski SleepStudy etl'lerinin beklenmedik bir şekilde temizlenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik .
 • Altta yatan bir çökme nedeniyle bir kalem eşleştirildikten sonra ilk kez tıklandığında yanıt verilmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir dokunmatik yüzeyde kaydırma yaparken CTRL+W kullanarak bir tarayıcı sekmesini kapattıktan sonra dokunmatik yüzey kaydırmanın artık odaktaki sekmede çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • İlk görüşte engelleme ile ilgili bazı bildirimlerin yerelleştirilmemesi sorununu düzelttik .
 • Ekran Okuyucusu'nu tarama modunda kullanırken, kimlik doğrulama iletişim kutusundaki "Pin veya akıllı kartla oturum aç" düğmelerinin boşluk veya enter tuşunu kullanarak etkinleştirilememesi sorununu düzelttik.
 • Hem Wi-Fi hem de hücresel bağlantı kurulduğunda, Wi-Fi bağlantısı kesilirse ağ açılır penceresinin hücresel bağlantının hala bağlı olduğunu söylemesine, ancak uygulamaların aslında interneti kullanamamasına neden olan yakın tarihli bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta bazı Insider'ları etkileyen yüksek isabetli bir DWM çökmesini düzelttik.
 • Storage Sense'e giderken Ayarların çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Yükseltmeden sonra önceki uçuşta bazı kutu içi uygulamalar için uygulama kaydı sorunlarına neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Bazı kullanıcıların çeşitli uygulamalarda oturum açmak için Microsoft hesaplarını kullanırken 0x80070426 hatası görmesine neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmak bu sorunu çözebilir.
 • Son Dev Channel derlemelerinde Ayarlar > Sistem > Depolama > Diskleri ve Birimleri Yönet altında hiçbir sürücünün görünmediği bir sorunu araştırıyoruz. Geçici bir çözüm olarak, disklerinizi klasik Disk Yönetimi aracında yönetebilirsiniz.
 • Koyu tema etkinleştirildiğinde bazı ekranların koyu arka planlarda yanlışlıkla siyah metin içerdiğine dair raporları araştırıyoruz.

Podcast'in 37. bölümünü şimdi dinleyin

Windows Insider Podcast'imizin son bölümünü dinleyin  ve Microsoft'un Bulut ve Yapay Zeka organizasyonundan hibrit kimlik uzmanı Steve Syfuhs ile kullanıcı kimlik doğrulaması ve oturum açma süreçleri hakkında konuşurken bize katılın.
Favori podcast uygulamanız veya web sitemizden dinleyin  .

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.