Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 20257 Duyurusu

Insider'lar için diğer güncellemeler

Telefonunuzun çoklu uygulama deneyimini duyuruyoruz – Windows 10 PC'nizde aynı anda birden fazla Android mobil uygulamasıyla etkileşim kurun

Telefonunuz deneyimini appsgelişmeye devam ediyor. Çoklu uygulama deneyiminin artık denemeniz için hazır olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Desteklenen Samsung cihazlarda Windows 10 PC'nizde birden fazla Android mobil uygulamasını yan yana çalıştırmanın gücünü ve rahatlığını yaşayabilirsiniz. Uygulamalar, Telefonunuz uygulaması açık olmasa bile aynı anda birden fazla uygulamayla etkileşim kurmanıza olanak tanıyan ayrı pencerelerde başlatılacaktır. Hızlı ve kolay erişim için uygulamalarınızı Sık Kullanılanlara, Windows 10 görev çubuğuna veya Başlat menüsüne sabitleyin. Ayrıca, artık Başlat uygulama listenizden Windows araması yoluyla önceden sabitlenmiş uygulamalarınızı arayabilirsiniz. Böylece, ister aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalın, ister sosyal akışınızı takip edin veya yemek sipariş edin, hepsini aynı anda, uygulama yüklemeye veya tekrar oturum açmaya gerek kalmadan bilgisayarınızın rahatlığında yapabilirsiniz.
Windows10 PC'de ayrı uygulamalar olarak yan yana açılan telefon uygulamalarını gösteren ekran.
Geçen Perşembe gününden itibaren, çoklu uygulamalar özelliği, Link to Windows (LTW) entegrasyonu ile Android 10 çalıştıran desteklenen Samsung Galaxy telefonlarda (Note20 5G, Note20 Ultra 5G, Z Fold2 5G, Z Flip, Z Flip 5G) kullanıma sunulmaya başlandı. Geliştirme, Beta veya Sürüm Önizleme Kanallarında olacak şekilde yapılandırılmış Windows Insider'lar. Lütfen bunun, yayılması zaman alan bir sunucu tarafı değişikliği olduğunu unutmayın.
Ek özellik gereksinimleri ve bilinen sorunlar burada bulunabilir .
Bu özelliği bir deneyin ve biz genel kullanıcı deneyimini test etmeye, öğrenmeye ve iyileştirmeye devam ederken bize değerli geri bildirimlerinizi iletin. Telefonunuz uygulamasında Ayarlar -> Geri Bildirim Gönder altında geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Geri bildirimlere dayanarak, Win32 uygulamaları için döşeme arka planının sabitlenmiş Microsoft Edge PWA'lar dışında artık algılanan kontrast oranına göre ayarlanmayacağı şekilde Başlat menüsü döşemesi tema mantığımızı güncelliyoruz.

Düzeltmeler

 • Build 20236'dan başlayarak, Store'dan işletim sistemi olmayan ikincil bir sürücüye oyun yüklemenin ikincil sürücünün erişilemez hale gelmesine neden olduğu bir sorunu düzelttik.
 • Bazı cihazların son sürümlerde DPC_WATCHDOG_VIOLATION hata denetimi yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Jigsaw ve Microsoft Mayın Tarlası da dahil olmak üzere, önceki uçuşta bazı uygulamaların başlatma sırasında çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Birden çok monitöre sahip sistemlerde ekranı kapladığında Dosya Gezgini'nin üst kısmında şeffaf bir çizgiye sahip olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek karşıtlığı etkinleştirip devre dışı bıraktıktan sonra win32 uygulama başlıklarının başlık çubuğunda beklenmedik bir şekilde vurgulanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Disk temizleme yapılırken windows.old klasörünün tamamen silinmediği bir sorunu düzelttik.
 • PC'nizi sıfırlarsanız ve MSA'nızı yeniden bağlarsanız, MSA resminizin asla eşitlenmeyebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Cihaz, kilit açma sırasında kullanılan yönden farklı bir yönde eğitilmişse Windows Hello Face tanımayı etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Bir kiosk (atanmış erişim) hesabı kurmanın ilk denemenizde işe yaramadığı, yalnızca sonraki denemelerde işe yaramasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Beklenmeyen CPU kullanımına neden olabilecek bir kilitlenmeyi düzelttik. Diğer performans sorunlarıyla karşılaşmaya devam ederseniz, lütfen bir dakikanızı ayırarak, gördüğünüz sorunla ilgili ayrıntılar ve bir performans izi de dahil olmak üzere geri bildirimde bulunun. Gerekirse , bir yeniden çalışma izlemesi toplama hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .
 • Bazı uygulamaların metin alanlarına tuş vuruşlarını kabul etmede daha yavaş olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulamalardan gelen bağlantıların tarayıcıyı başlatamamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta, ses çalmanın beklenmedik şekilde durmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Belirli içerikleri aktardıktan ve ardından Bluetooth kulaklığınızı kapatıp tekrar açtıktan sonra sesin duyulmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Filmler ve TV'nin bazı kayıtlı HDR videolarını 0x80004001 hatasıyla oynatamamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

13.08.2021

Diğer Haberler