Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Windows 10 Insider Preview Build 20257 Duyurusu

nsider'lar için diğer güncellemeler

Telefonunuzun çoklu uygulama deneyimini duyuruyoruz – Windows 10 PC'nizde aynı anda birden fazla Android mobil uygulamasıyla etkileşim kurun

Telefonunuz deneyimini appsgelişmeye devam ediyor. Çoklu uygulama deneyiminin artık denemeniz için hazır olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Desteklenen Samsung cihazlarda Windows 10 PC'nizde birden fazla Android mobil uygulamasını yan yana çalıştırmanın gücünü ve rahatlığını yaşayabilirsiniz. Uygulamalar, Telefonunuz uygulaması açık olmasa bile aynı anda birden fazla uygulamayla etkileşim kurmanıza olanak tanıyan ayrı pencerelerde başlatılacaktır. Hızlı ve kolay erişim için uygulamalarınızı Sık Kullanılanlara, Windows 10 görev çubuğuna veya Başlat menüsüne sabitleyin. Ayrıca, artık Başlat uygulama listenizden Windows araması yoluyla önceden sabitlenmiş uygulamalarınızı arayabilirsiniz. Böylece, ister aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalın, ister sosyal akışınıza devam edin veya yemek sipariş edin, hepsini aynı anda, uygulama yüklemeye veya tekrar oturum açmaya gerek kalmadan, bilgisayarınızın rahatlığında yapabilirsiniz.
Windows10 PC'de ayrı uygulamalar olarak yan yana açılan telefon uygulamalarını gösteren ekran.
Geçtiğimiz Perşembe gününden itibaren, çoklu uygulamalar özelliği, Link to Windows (LTW) entegrasyonu ile Android 10 çalıştıran desteklenen Samsung Galaxy telefonlarda (Note20 5G, Note20 Ultra 5G, Z Fold2 5G, Z Flip, Z Flip 5G) kullanıma sunulmaya başlandı. Geliştirme, Beta veya Sürüm Önizleme Kanallarında olacak şekilde yapılandırılmış Windows Insider'lar. Lütfen bunun, yayılması zaman alan bir sunucu tarafı değişikliği olduğunu unutmayın.
Ek özellik gereksinimleri ve bilinen sorunlar burada bulunabilir .
Bu özelliği bir deneyin ve biz genel kullanıcı deneyimini test etmeye, öğrenmeye ve iyileştirmeye devam ederken bize değerli geri bildirimlerinizi iletin. Telefonunuz uygulamasında Ayarlar -> Geri Bildirim Gönder altında geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Geri bildirimlere dayanarak, Win32 uygulamaları için döşeme arka planının sabitlenmiş Microsoft Edge PWA'lar dışında artık algılanan kontrast oranına göre ayarlanmayacağı şekilde Başlat menüsü döşemesi tema mantığımızı güncelliyoruz.

Düzeltmeler

 • Build 20236'dan başlayarak, Store'dan işletim sistemi olmayan ikincil bir sürücüye oyun yüklemenin ikincil sürücünün erişilemez hale gelmesine neden olduğu bir sorunu düzelttik.
 • Bazı cihazların son sürümlerde DPC_WATCHDOG_VIOLATION hata denetimi yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Jigsaw ve Microsoft Mayın Tarlası da dahil olmak üzere, önceki uçuşta bazı uygulamaların başlatma sırasında çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Birden çok monitöre sahip sistemlerde ekranı kapladığında Dosya Gezgini'nin üst kısmında şeffaf bir çizgiye sahip olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek karşıtlığı etkinleştirip devre dışı bıraktıktan sonra win32 uygulama başlıklarının başlık çubuğunda beklenmedik bir şekilde vurgulanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Disk temizleme yapılırken windows.old klasörünün tamamen silinmediği bir sorunu düzelttik.
 • PC'nizi sıfırlarsanız ve MSA'nızı yeniden bağlarsanız, MSA resminizin asla eşitlenmeyebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Cihaz, kilit açma sırasında kullanılan yönden farklı bir yönde eğitilmişse Windows Hello Face tanımayı etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Bir kiosk (atanmış erişim) hesabı kurmanın ilk denemenizde işe yaramadığı, yalnızca sonraki denemelerde işe yaramasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Beklenmeyen CPU kullanımına neden olabilecek bir kilitlenmeyi düzelttik. Başka performans sorunları yaşamaya devam ederseniz, lütfen bir dakikanızı ayırarak, gördüğünüz sorunla ilgili ayrıntılar ve bir performans takibi de dahil olmak üzere geri bildirimde bulunun. Gerekirse , bir yeniden çalışma izlemesi toplama hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .
 • Bazı uygulamaların metin alanlarına tuş vuruşlarını kabul etmede daha yavaş olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulamalardan gelen bağlantıların tarayıcıyı başlatamamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta, ses çalmanın beklenmedik şekilde durmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Belirli içerikleri aktardıktan ve ardından Bluetooth kulaklığınızı kapatıp tekrar açtıktan sonra sesin duyulmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Filmler ve TV'nin bazı kayıtlı HDR videolarını 0x80004001 hatasıyla oynatamamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Bazı kullanıcıların çeşitli uygulamalarda oturum açmak için Microsoft hesaplarını kullanırken 0x80070426 hatası gördüğüne dair raporları araştırıyoruz. Karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmak bu sorunu çözebilir.
 • Bu derlemeyi aldıktan sonra Ayarlar > Sistem > Depolama > Diskleri ve Birimleri Yönet altında hiçbir sürücünün görünmediği bir sorunu araştırıyoruz. Geçici bir çözüm olarak, disklerinizi klasik Disk Yönetimi aracında yönetebilirsiniz.
 • Koyu tema etkinleştirildiğinde bazı ekranların koyu arka planlarda yanlışlıkla siyah metin içerdiğine dair raporları araştırıyoruz.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

HATIRLATICI: Kasım ayı web yayını için takvimlerinizi işaretleyin

18 Kasım GMT saat 18:00'de bize katılın | Depolama ve disk yönetimine göz atacağımız bir sonraki Windows Insider web yayını için 10.00 PST.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

11.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.