Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 20246 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20246'yı Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Bugünkü derlemeden başlayarak, Windows Insider'lar, derlemelerini çıkardığımız dalın adının FE_RELEASE olarak değiştiğini fark edecek. Tıpkı Mayıs ayında yaptığımız gibi MN_RELEASE dalından derlemeleri yayınladığımızda, uçuşun hangi şubeden oluşturulacağını değiştirme yeteneğimizi uyguluyoruz. Mühendislerimiz dahili olarak geliştirme döngülerinde çalıştığından, belirli bir dalda yapılan çalışmalara öncelik verebiliriz ve Insider'ları şubeler arasında taşımamız gerekebilir. FE_RELEASE şubesine geçişin bir sonucu olarak, Insider'lar güncellenmiş emoji seçici, yeniden tasarlanmış dokunmatik klavye, sesle yazma, temaya duyarlı açılış ekranları ve diğerleri gibi bazı özelliklerin geçici olarak kaldırıldığını fark edecekler. Gelecekte bu özellikleri Insider'lara geri getirmeyi düşünüyoruz. Önemli bir hatırlatma olarak – FE_RELEASE dalından yapılan derlemeler belirli bir Windows 10 sürümüyle eşleşmez.

Insider'lar için diğer güncellemeler

 • Yakından itibaren, Takvim uygulamasının önizleme deneyimi gelecek bir güncellemede kaldırılacak ve klasik görünümüne ve hissine geri dönecektir. Windows Insiders, önizleme deneyimindeki değişiklikleri bildiren bir açılır pencere görecek. Şu anda herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Tüm harika fikirlerinizi takdir ediyoruz ve en iyi Takvim deneyimini oluşturmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • wsl.exe --installKomuta otomatik Linux dağıtım kurulumunu ekledik Bu, Linux için Windows Alt Sistemini hızlı bir şekilde kurmak isteyen kullanıcıların komut satırına wsl.exe –install yazabilecekleri ve ardından Linux dağıtımları da dahil olmak üzere kullanıma hazır, tam olarak kurulmuş bir WSL örneğine sahip olacakları anlamına gelir.

Düzeltmeler

 • Belirli sanallaştırma teknolojilerini kullanırken bazı cihazların KMODE_EXCEPTION hata denetimi yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Malwarebytes Web Protection çalıştıran cihazların artık ağa bağlanamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı cihazların tcpip.sys üzerinde DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hata denetimi almasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Update iletişim kutusundaki Zaman Seç düğmesinin hiçbir şey yapmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Görev Görünümü'nde bir küçük resmin üzerine gelindiğinde öğenin etrafında beklenmeyen bir kenarlık görüntülenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Tamamlandığını söyleyen mesajın yazdırılmaması nedeniyle chkdsk'nin %100'de takılı kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son derlemelerde ses çalarken belirli ses cihazlarının bağlantısını keserken çökmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • İnternet bağlantısı olmayan bir Wi-Fi ağına bağlanıldığında Ayarlar'daki Windows Update sayfasının yüklenememesi sorununu düzelttik.
 • Güncelleme ve Güvenlik kategorisine tıklandığında bazen Ayarlar'ın çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Depolama Ayarlarının beklenmedik bir şekilde yanlış kategori boyutları (Dosya Gezgini'nde görünenden daha yüksek bir sayı) göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Depolama Ayarlarında bölüm boyutunu yönetirken çökmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • CUDA ve DirectML gibi GPU hesaplama senaryolarının Linux için Windows Alt Sistemi içindeki bazı kullanıcılar için çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.

13.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.