Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Windows 10 Insider Preview Build 20246 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20246'yı Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Bugünkü derlemeden başlayarak, Windows Insider'lar, derlemelerini çıkardığımız dalın adının FE_RELEASE olarak değiştiğini fark edecek. Tıpkı Mayıs ayında yaptığımız gibi MN_RELEASE şubesinden derlemeler çıkardığımızda, uçuşun hangi şubeden inşa edileceğini değiştirme yeteneğimizi uyguluyoruz. Mühendislerimiz dahili olarak geliştirme döngülerinde çalıştığından, belirli bir dalda yapılan çalışmalara öncelik verebilir ve Insider'ları şubeler arasında taşımamız gerekebilir. FE_RELEASE şubesine geçişin bir sonucu olarak, Insider'lar güncellenmiş emoji seçici, yeniden tasarlanmış dokunmatik klavye, sesle yazma, temaya duyarlı açılış ekranları ve diğerleri gibi bazı özelliklerin geçici olarak kaldırıldığını fark edecekler. Gelecekte bu özellikleri Insider'lara geri getirmeyi düşünüyoruz. Önemli bir hatırlatma olarak – FE_RELEASE dalından yapılan derlemeler belirli bir Windows 10 sürümüyle eşleşmez.

Insider'lar için diğer güncellemeler

 • Yakından itibaren, Takvim uygulamasının önizleme deneyimi gelecek bir güncellemede kaldırılacak ve klasik görünümüne ve hissine geri dönecektir. Windows Insiders, önizleme deneyimindeki değişiklikleri bildiren bir açılır pencere görür. Şu anda herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Tüm harika fikirlerinizi takdir ediyoruz ve en iyi Takvim deneyimini oluşturmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • wsl.exe --installKomuta otomatik Linux dağıtım kurulumunu ekledik Bu, Linux için Windows Alt Sistemini hızlı bir şekilde kurmak isteyen kullanıcıların komut satırına wsl.exe –install yazabilecekleri ve ardından Linux dağıtımları da dahil olmak üzere kullanıma hazır tam olarak ayarlanmış bir WSL örneğine sahip olacakları anlamına gelir.

Düzeltmeler

 • Belirli sanallaştırma teknolojilerini kullanırken bazı cihazların KMODE_EXCEPTION hata denetimi yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Malwarebytes Web Protection çalıştıran cihazların artık ağa bağlanamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı cihazların tcpip.sys üzerinde DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hata denetimi almasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Update iletişim kutusundaki Zaman Seç düğmesinin hiçbir şey yapmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Görev Görünümü'nde bir küçük resmin üzerine gelindiğinde öğenin etrafında beklenmeyen bir kenarlık görüntülenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Tamamlandığını söyleyen mesajın yazdırılmaması nedeniyle chkdsk'nin %100'de takılı kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son derlemelerde ses çalarken belirli ses cihazlarının bağlantısını keserken çökmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • İnternet bağlantısı olmayan bir Wi-Fi ağına bağlanıldığında Ayarlar'daki Windows Update sayfasının yüklenememesi sorununu düzelttik.
 • Güncelleme ve Güvenlik kategorisine tıklandığında bazen Ayarlar'ın çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Depolama Ayarlarının beklenmedik bir şekilde yanlış kategori boyutları (Dosya Gezgini'nde görünenden daha yüksek bir sayı) göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Depolama Ayarlarında bölüm boyutunu yönetirken çökmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • CUDA ve DirectML gibi GPU hesaplama senaryolarının Linux için Windows Alt Sistemi içindeki bazı kullanıcılar için çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Mağaza'dan işletim sistemi olmayan ikincil bir sürücüye oyun yükleme raporlarını araştırıyoruz, ikincil sürücünün erişilemez hale gelmesine neden olacak. Bunun olmasını önlemek için, yeni içerik için varsayılan depolamayı, oyunu yüklemeden ÖNCE ikincil sürücüye değiştirmelisiniz. Bu, Ayarlar > Depolama > Yeni içeriğin kaydedildiği yeri değiştir bölümünde yapılabilir.
 • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Sabitlenmiş siteler için canlı önizlemeler henüz tüm Insider'lar için etkinleştirilmemiştir, bu nedenle görev çubuğunda küçük resmin üzerine geldiğinizde gri bir pencere görebilirsiniz. Bu deneyimi cilalamak için çalışmaya devam ediyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Bazı cihazların DPC_WATCHDOG_VIOLATION hata denetimi yaşamasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Bazı Insider'lar tarafından bildirilen ve görev çubuğunun Başlat menüsündeki Güç düğmesini gizlediği bir sorunu araştırıyoruz. Bu PC'nizde oluyorsa, şimdilik kapatmak için Windows tuşu artı X menüsünü kullanmanız gerekebilir.
 • Surface Pro X gibi ARM PC'lerdeki Windows Insider'lar, Windows PowerShell'in bu yapıda başlatılamayacağını fark edecek. Geçici bir çözüm olarak, PowerShell kullanmanız gerekiyorsa lütfen Başlat menüsünden “Windows PowerShell (x86)” veya “Windows PowerShell ISE (x86)” kullanın. Veya yerel olarak çalışarak ARM'den yararlanan yeni ve modern PowerShell 7'yi indirin . Ayrıca simge daha güzel.

6. yıl dönümü rozetimizle kutluyoruz

Son altı yılda bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür olarak, geçen hafta tüm Windows Insider üyelerine özel bir yıldönümü rozeti yayınladık. Sizinkine göz atmak için şimdi Geri Bildirim Merkezi > Başarılar'ı ziyaret edin Bu süre zarfında Windows 10'u geliştirmemize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederiz!
Bir pastayı gösteren ve Insider Preview derlemelerini yayınladığınız ve son altı yılda bizimle birlikte olduğunuz için teşekkürler yazan Windows Insider Programı 6. Yıldönümü rozeti.

HATIRLATICI: Kasım ayı web yayını için takvimlerinizi işaretleyin

18 Kasım GMT saat 18:00'de bize katılın | Depolama ve disk yönetimine göz atacağımız bir sonraki Windows Insider web yayını için 10.00 PST.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

11.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.