Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 20221 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20221'i Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Build 2021'deki yenilikler

Windows 10 Görev Çubuğunda Meet Now ile Tanışın

Bu yılın başlarında Skype'ta Meet Now'ı kullanıma sunduk Meet Now, herhangi biriyle iki tıklama kadar kısa bir sürede ücretsiz olarak bağlantı kurmayı kolaylaştırır ve her arama 24 saate kadar sürebilir. Bugün, Meet Now'ı doğrudan görev çubuğuna getirerek Windows 10'da bu özelliği genişlettiğimizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Artık Windows 10'da görev çubuğunun bildirim alanındaki (sistem tepsisi) Şimdi Tanış simgesine tıklayarak kolayca görüntülü arama ayarlayabilir ve arkadaşlarınıza ve ailenize anında ulaşabilirsiniz. Kaydolma veya indirme gerekmez.
Bir toplantı oluşturun:
Meet Now ile bir toplantı oluşturun.
Bir toplantıya katılın:
Meet Now'da bir toplantıya katılın.
NOT: Windows 10 Görev Çubuğundaki Şimdi Buluşun, bilgisayarlarında bir AAD hesabıyla ve/veya Windows 10 Enterprise sürümünde oturum açmış kullanıcılar için görünmez. 
Bu özellik, performansı ve güvenilirliği etkileyebilecek sorunları hızlı bir şekilde belirlememize yardımcı olmak için ilk olarak Geliştirme Kanalındaki Insider'ların bir alt kümesine sunuluyor. Geliştirme Kanalı'ndaki herkese kademeli olarak dağıtılacağından emin olabilirsiniz.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Telefon Bildirimleriniz yeni bir sabitleme özelliği kazanıyor

Telefonunuz uygulamasının bildirim akışıyla entegre yeni bir sabitleme özelliğine sahip olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bildirimleri sabitleme ile, akışınızın en üstüne yapışacak önemli bildirimleri kaydetmek için kolayca sabitleyebilirsiniz, böylece kolayca erişilebilir ve diğer bildirimlerinizden ayırt edilebilirler. Bu özelliği denemek için, sabitlemek istediğiniz bir bildirim bulun ve taşma menüsündeki üç noktayı tıklayın. Orada “Pin bildirimi” seçeneğini göreceksiniz.
Bildirim artık feed'inizin en üstüne yapışacağından, artık bildirimi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok ve ileti dizisine kolayca erişebilir ve satır içi yanıt gibi tüm favori işlevlerinizi kullanabilirsiniz. Bu bildirim dizisine artık ihtiyacınız olmadığında, sabitlemeyi kaldır simgesine tıklayarak kolayca kaldırabilirsiniz.
Bildirimler menüsü sabitleme özelliği genişletilmiş şekilde Telefon uygulamanızın Bildirimler özelliği.
Bu aşamalı bir sunumdur, bu nedenle sabitlenen bildirimlerin Telefonunuz uygulamasında görünmesi birkaç gün sürebilir. Bu özelliği deneyin ve Telefonunuz uygulamasında Ayarlar > Yardım ve Geri Bildirim > Geri Bildirim Gönder altındaki değerli geri bildirimlerinizi bize iletmeye devam edin.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Bazı Insider'ların fark etmiş olabileceği gibi, bir uygulama başlangıçta çalışmak üzere kaydolduğunda sizi bilgilendirecek bir bildirim ekliyoruz (Ayarlar > Uygulamalar > Başlangıç ??Uygulamaları).
 • Kişiler uygulamasının lansmanlarının çoğu doğrudan Windows 10'daki Posta ve Takvim uygulamalarından geldiğinden, Kişiler uygulaması artık Başlangıç'ta bağımsız bir uygulama olarak görünmüyor. Gelen kutusu uygulaması olarak kalır ve kişilerinizi Mail ve Takvim uygulamalarındaki düğmeden yönetmek için başlatılabilir.

Düzeltmeler

 • Ayarlar'daki yeni Diskleri ve Birimleri Yönet bölümünün sistem biriminin sürücü harfini değiştirme özelliğini engellememesi sorununu düzelttik.
 • Arka planda belirli uygulamalar açıkken Başlat menüsünün ve Eylem Merkezinin tamamen şeffaf olmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Büyüteç'i yüksek yakınlaştırma düzeyinde çalıştırırken Başlat'ta Güç menüsünü açarken çökmeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bir uygulamayı o masaüstüne taşıdıktan sonra bile Görev Görünümü'nde sanal bir masaüstü küçük resminin boş bir masaüstü göstermesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Belirli uygulamalardaki metin alanlarına IME ile yazarken, girişin artık kabul edilmemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Çin Pinyin IME aday bölmesinin belirli oyunlara yazarken ilk harfte takılıp kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Windows Update'in uzun süre "İndiriliyor - %0" aşamasında kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • wsl --installLinux için Windows Alt Sisteminde kullanırken genel hataları görmeyi düzelttik .
 • Linux wsl --installiçin Windows Alt Sisteminde kullanıldığında Linux çekirdeğinin kurulmayacağı bir hatayı düzelttik .

Bilinen Sorunlar

 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Sabitlenmiş site sekmeleri için canlı önizlemeyi etkinleştirmek için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Yeni bir derlemeye güncelleme yaptıktan sonra bazı Office uygulamalarının kilitlendiğine veya kaybolduğuna dair raporları araştırıyoruz.
 • Diskleri ve Birimleri Yönet'i açarken bazı Insider'lar için Ayarların çökmesine neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Belirli sanallaştırma teknolojilerini kullanırken KMODE_EXCEPTION hata denetimi yaşayan bazı cihazların raporlarını araştırıyoruz.
 • Kullanıcıların başlangıçta "Uzaktan yordam çağrısı başarısız oldu" hatasını alabileceği Linux 2 dağıtımları için Windows Alt Sistemini etkileyen bir sorunu araştırıyoruz.
 • Linux 2 dağıtımları için Windows Alt Sistemindeki vEthernet bağdaştırıcısının bir süre kullanımdan sonra bağlantısının kesilmesine neden olan bir hatayı araştırıyoruz. Tüm ayrıntılar için lütfen bu GitHub dizisini takip edin .
 • EKLENDİ 9/24: Bu yapıyı aldıktan sonra bazı kullanıcıların “Microsoft Office artık mevcut değil” şeklinde bir Uyumluluk Yardımcısı bildirimi aldığına dair raporları araştırıyoruz. Bildirime rağmen, Office hala orada olmalı ve iyi çalışıyor olmalıdır.

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.