Windows 10 Insider Preview Build 20221 Duyurusu

Build 2021'deki yenilikler

Windows 10 Görev Çubuğunda Meet Now ile Tanışın

Bu yılın başlarında Skype'ta Meet Now'ı kullanıma sunduk Meet Now, herhangi biriyle iki tıklama kadar kısa bir sürede ücretsiz olarak bağlantı kurmayı kolaylaştırır ve her arama 24 saate kadar sürebilir. Bugün, Meet Now'ı doğrudan görev çubuğuna getirerek Windows 10'da bu özelliği genişlettiğimizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Artık Windows 10'da görev çubuğunun bildirim alanındaki (sistem tepsisi) Şimdi Tanış simgesine tıklayarak kolayca görüntülü arama ayarlayabilir ve arkadaşlarınıza ve ailenize anında ulaşabilirsiniz. Kaydolma veya indirme gerekmez.
Bir toplantı oluşturun:
Meet Now ile bir toplantı oluşturun.
Bir toplantıya katılın:
Meet Now'da bir toplantıya katılın.
NOT: Windows 10 Görev Çubuğundaki Şimdi Buluşun, bilgisayarlarında bir AAD hesabıyla ve/veya Windows 10 Enterprise sürümünde oturum açmış kullanıcılar için görünmez. 
Bu özellik, performansı ve güvenilirliği etkileyebilecek sorunları hızlı bir şekilde belirlememize yardımcı olmak için ilk olarak Geliştirme Kanalındaki Insider'ların bir alt kümesine sunuluyor. Geliştirme Kanalı'ndaki herkese kademeli olarak dağıtılacağından emin olabilirsiniz.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Telefon Bildirimleriniz yeni bir sabitleme özelliği kazanıyor

Telefonunuz uygulamasının bildirim akışıyla entegre yeni bir sabitleme özelliğine sahip olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bildirimleri sabitleme ile, akışınızın en üstüne yapışacak önemli bildirimleri kaydetmek için kolayca sabitleyebilirsiniz, böylece kolayca erişilebilir ve diğer bildirimlerinizden ayırt edilebilirler. Bu özelliği denemek için, sabitlemek istediğiniz bir bildirim bulun ve taşma menüsündeki üç noktayı tıklayın. Orada “Pin bildirimi” seçeneğini göreceksiniz.
Bildirim artık feed'inizin en üstüne yapışacağından, artık bildirimi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok ve ileti dizisine kolayca erişebilir ve satır içi yanıt gibi tüm favori işlevlerinizi kullanabilirsiniz. Bu bildirim dizisine artık ihtiyacınız olmadığında, sabitlemeyi kaldır simgesine tıklayarak kolayca kaldırabilirsiniz.
Bildirimler menüsündeki Telefon uygulamanız, Bildirimler menüsü sabitleme özelliği genişletildi.
Bu aşamalı bir sunumdur, bu nedenle sabitlenen bildirimlerin Telefonunuz uygulamasında görünmesi birkaç gün sürebilir. Bu özelliği deneyin ve Telefonunuz uygulamasında Ayarlar > Yardım ve Geri Bildirim > Geri Bildirim Gönder altındaki değerli geri bildirimlerinizi bize iletmeye devam edin.
 

13.08.2021

Diğer Haberler