Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Windows 10 Insider Preview Build 20206 Duyurusu


Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20206'yı Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Bugünkü yapıyla, müşterilerimizi bulundukları yerde karşılamak ve kendilerini Windows'ta nasıl uygun gördüklerini ifade etmelerine izin vermek için tasarlanan Insider'lara bir dizi girdi özelliği sunuyoruz. Amacımız, müşterilerimizin cihazlarında metin ve ses kullanarak iletişim kurmalarına yardımcı olmak için Windows'u daha da iyi hale getirmektir.

Derleme 20206'daki yenilikler

Emoji Seçiciyi Geliştirmek

Son 3 yılda, Windows'ta yazarken kendinizi ifade etmenin yollarını ekledik. Bir emoji seçici eklemenin ve daha fazla emoji desteğinin yanı sıra çok daha fazla dil, kaomoji ve sembol için destek ekledik. Pano geçmişinizi yönetmenin yollarını da ekledik. Bu ayrı deneyimlerin çoğunu bir araya getirmek ve hareketli GIF'lere kolay erişim gibi bazı yeni özellikler sunmak için Windows'taki emoji seçiciyi geliştiriyoruz.
Yenilenen emoji seçici, emoji, kaomoji, semboller, hareketli GIF'ler ve panonuza hızlı erişim ile kendinizi ifade etmek için tek adresiniz.
Metin kullanarak iletişim kurarken mesajınızı doğru bir şekilde iletmek için emojilerden daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Bu amaçla, emoji seçiciyi, siz cihazınızda yazarken kendinizi ifade edebileceğiniz tek durak olacak şekilde yeniledik! Bu yeni deneyim şunları sunar:
  • Güncellenmiş bir tasarım: Deneyimi, yeni bir akrilik arka plan da dahil olmak üzere Akıcı Tasarım ilkelerimizle daha uyumlu hale getiriyoruz.
  • Emoji araması: Bir satır içi arama kutusuna sahip olarak, desteklenen dillerde emoji aramasının keşfedilebilirliğini geliştiriyoruz.
  • Arama dahil animasyonlu GIF desteği: İleriye dönük olarak, WIN + [.] ve WIN + [;] artık hızlı bir şekilde animasyonlu GIF'ler girmenizi sağlayacaktır. Animasyonlu giflerin seçimi, mevcut trendlere ve #hashtag'lere göre sürekli olarak güncellenecektir. Mesajınızı kısa ve öz bir şekilde iletmek için mükemmel tepki gifini bulmanız gereken zamanlar için arama da mevcuttur.
  • Giriş deneyimlerimizi emoji ve pano geçmişine yakınlaştırma: Giriş ve pano geçmişini tek bir deneyimde bir araya getiriyoruz. Doğrudan pano geçmişine gitmek için hala WIN + V tuşlarına basabilirsiniz, ancak şimdi WIN + [.] veya WIN + [;] tuşlarına bastıktan sonra “Pano” kategorisine geçerek de erişebilirsiniz.
Windows'ta girdi üzerinde çalışmaya devam edeceğiz ve daha fazla iyileştirme hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. Önerilerinizi paylaşmanız için Geri Bildirim Merkezi'nde yeni bir alan yolunu aydınlatıyoruz: Giriş ve Dil > Emoji, Kaomoji, GIF ve diğer girişler.
Lütfen dikkat: Yazarken hareketli bir GIF eklemek için metin alanının onu desteklemesi gerekir. Hareketli GIF araması internet bağlantısı gerektirir ve Tenor tarafından desteklenir. Animasyonlu GIF aramasının Tenor tarafından desteklendiği diller hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen buraya bakın .
Bu özellik, performansı ve güvenilirliği etkileyebilecek sorunları hızlı bir şekilde belirlememize yardımcı olmak için ilk olarak Geliştirme Kanalındaki Insider'ların bir alt kümesine sunuluyor. Geliştirme Kanalı'ndaki herkese kademeli olarak dağıtılacağından emin olabilirsiniz.

Sesle Yazmaya Giriş

Windows sesle yazma, bilgisayarınızda bir metin alanı olan her yerde sesinizle zahmetsizce yazmanıza olanak tanıyan Windows dikte uygulamasının yeni ve geliştirilmiş sürümüdür. Bazen sesinizi kullanmak klavyede yazmaktan daha rahat ve verimlidir – Windows sesle yazma ile ellerinizi gevşetebilir ve sadece yazmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.
Sesle yazma için geliştirilmiş özellikler şunları içerir:
  • Modern bir tasarım – dokunmatik klavyelerle kullanım için optimize edilmiştir.
  • Soru işaretleri ve noktalar hakkında endişelenmeden düşüncelerinizi zahmetsizce yazmanıza olanak tanıyan otomatik noktalama (ayarlardan açın).
  • Windows'ta şimdiye kadarki en güvenilir sesle yazma deneyimi için güncellenmiş bir arka uç.
Klavye kısayolunu (WIN + H) kullanarak veya dokunmatik klavyedeki mikrofon düğmesine dokunarak istediğiniz zaman sesle yazmaya kolayca başlayın.
Donanım klavyesini kullanırken:
 

6.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.