Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 20197 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20197'yi Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Build 20197'deki yenilikler

Disk Yönetimini Ayarlara Getirmek

Yolda daha fazla Ayar çalışması yaptığımızdan bahsetmiştik ve işte bir sonraki - bugünün derlemesinden itibaren artık Disklerinizi ve birimlerinizi Ayarlar uygulamasından yönetebileceksiniz. Bu, disk bilgilerini görüntüleme, birimleri oluşturma ve biçimlendirme ve sürücü harfleri atama gibi görevleri içerir.
Mevcut Disk Yönetimi MMC ek bileşeninden farklı olarak, bu modern deneyim, baştan sona erişilebilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Ayrıca Depolama Alanları ve Depolama döküm sayfası gibi özelliklerle daha iyi entegrasyon sunar.
Başlamak için Ayarlar > Sistem > Depolama'ya gidin ve Diskleri ve Birimleri Yönet'e tıklayın . Bir kez denedikten sonra geri bildiriminizi duymak isteriz.
Ayarlar'daki Diskleri ve Birimleri Yönet sayfası. C sürücüsü seçilir ve Explorer ve Özellikler seçeneklerini gösterir.
Mevcut Disk Yönetimi MMC ek bileşeni, ihtiyacı olanlar için hala kullanılabilir.

[EKLENDİ] Yeni güncelleme sonrası deneyim hakkında not

İpuçları uygulamasıyla Build 20190 ile bahsedilen yeni güncelleme sonrası deneyimi, bu deneyim için geri bildirim almak ve ilgiyi ölçmek için yapılan bir deneme çalışmasıydı ve yalnızca Build 20190'a özeldi. Bu deneyimi daha yeni yapılarda görmeyeceksiniz. İçeridekiler, yakında gelecek yeni yapılarda bunun gibi başka deneyimler görebilir.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Telefon Uygulamaları deneyiminiz artık kademeli olarak Genel Kullanıma sunuluyor

5 Ağustos Samsung Unpacked etkinliğinde vurgulanan Telefonunuz uygulamaları özelliğinin artık kademeli olarak Genel Kamuya sunulduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz Bir hatırlatma olarak, Telefonunuz uygulamaları özelliği, Android telefonunuzun mobil uygulamalarına doğrudan Windows 10 PC'nizden anında erişmenizi sağlar. Hızlı ve kolay erişim için favori mobil uygulamalarınızı Görev Çubuğunuza veya PC'nizdeki Başlat menüsüne kolayca sabitleyebilirsiniz. Bir uygulamayı başlattığınızda, Telefonunuz uygulamasının dışında ayrı bir pencerede açılır ve çoklu görev yapmanızı sağlar. Bu nedenle, bir sohbete hızlı bir şekilde yanıt vermeniz, sosyal gönderilerinize yanıt vermeniz veya yemek sipariş etmeniz gerekip gerekmediğini bilgisayarınızın geniş ekranını, klavyesini, faresini, kalemini ve dokunmatik ekranını diğer bilgisayar uygulamalarınızın yanında kullanarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz!
Lütfen desteklenen telefonların listesi dahil olmak üzere aşağıdaki özellik gereksinimlerine   ve  buradaki Microsoft Yanıtları'ndaki bu SSS'ye bakın .
Uygulamaların özellik gereksinimleri:
 • Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bilgisayar. Ancak, her zaman Windows 10'un en son sürümüne güncellemenizi öneririz.
 • Telefon uygulamanız (1.20071.88) ve Windows Bağlantısı (2.0).
 • Link to Windows entegrasyonu ile Android 9.0 veya daha üstünü çalıştıran belirli Android telefonlarda mevcuttur. Desteklenen telefonların listesine buradan göz atın  .
 • Telefon ve PC aynı Wi-Fi ağında olmalıdır.
Bu aşamalı bir sunumdur, bu nedenle Uygulamaların Telefonunuz uygulamasında görünmesi birkaç gün sürebilir. Bu özelliği deneyin ve Telefonunuz uygulamasında Ayarlar -> Geri Bildirim Gönder altında değerli geri bildirimlerinizi bize iletmeye devam edin.

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • ALT + Sekme davranışını Microsoft Edge sekmeleriyle güncelleyerek, artık herhangi bir yeni sekme yerine en fazla 5 sekmeyi varsayılan olarak görüntülüyoruz. Herhangi bir noktada bunu değiştirmek isterseniz, Ayarlar > Sistem > Çoklu Görev altında yapabilirsiniz.
 • Ayarlar başlığına bir Web'de Gezinme bölümü eklemeyi araştırıyoruz ve Insider'lar bunu görmeye başlayabilir.
 • İleriye dönük olarak, Ayarlar'daki Bilgileriniz altında yalnızca o anda etkin olan profil resmi görüntülenecektir.
 • Geri bildirime dayanarak ESENT Uyarı Olay Kimliği 642'yi kapatıyoruz.
 • Artık Atanmış Erişim'de istediğiniz uygulama olarak yeni Microsoft Edge'i seçmek mümkün.
 • Ekran Okuyucusu'nu, artık Microsoft Pinyin IME'yi kullanırken, ayrıntılı okuma bilgileri sağlayarak aday karakterleri/kelimeleri ayırt edebilmesi için güncelledik.

Düzeltmeler

13.08.2021

Diğer Haberler