Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Windows 10 Insider Preview Build 20190 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20190'ı Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Yapı 20190'daki yenilikler

Yeni güncelleme sonrası deneyim

Büyük bir güncellemeyle neyin değiştiğinin ve hatta yeni özellikler ve iyileştirmeler hakkında nasıl bilgi edinip deneyebileceğinizin her zaman net olmadığını biliyoruz. Bu, güncellemelerin size gerçek bir fayda sağlamadan zaman alıcı hissettirebileceği anlamına gelir ve biz bunu değiştirmek istiyoruz. Büyük bir Windows 10 özellik güncellemesi yüklendikten sonra PC'nizdeki en heyecan verici değişiklikleri vurgulayan İpuçları uygulaması aracılığıyla yeni bir ilk çalıştırma deneyimi sunuyoruz. Bu yapıyı yükledikten sonra Insider'lar, İpuçları uygulamasının başlatıldığını görecek ve Dev Channel'daki en son Insider Preview derlemelerinden en yeni özelliklerden bazılarını vurgulayacak. Bu deneyimi cihazınızda görmek için Ayarlar > Sistem > Bildirimler ve eylemler bölümünde "Bana Windows karşılama deneyimini göster" onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun.
İpuçları uygulaması, en son Insider Preview derlemelerinden yeni özellikleri vurgulamak için güncelleme sonrası başlatır.
Bu deneyim, Windows Insider kullanıcıları için US, UK, AU, IN ve CA gibi EN yerel ayarlarında gösterilecektir.

Geliştirilmiş Grafik Ayarları deneyimi

Bu tamamen yeni bir özellik olmasa da, müşteri geri bildirimlerine dayanarak müşterilerimizin Grafik Ayarları deneyimine fayda sağlayacak önemli değişiklikler yaptık. Aşağıdaki iyileştirmeleri yaptık:
 • Kullanıcıların varsayılan bir yüksek performanslı GPU belirlemesine izin vermek için Grafik Ayarlarını güncelledik.
 • Kullanıcıların uygulama bazında belirli bir GPU seçmesine izin vermek için Grafik Ayarlarını güncelledik.
Birden çok yüksek performanslı GPU'ya sahip uzman bir kullanıcıysanız ve bu GPU'lardan hangisinin yüksek performanslı kullanım durumları için kullanılması gerektiğini belirtmek istiyorsanız, bunu şimdi Ayarlar > Sistem > Ekran > Grafik ayarları'na giderek veya Ayarlar > Oyun > Grafik ayarları . Bunun anlamı, yüksek performanslı GPU isteyen bir uygulamanın varsayılan olarak bu sayfada belirttiğiniz yüksek performanslı GPU'yu kullanmasıdır.
Varsayılan yüksek performanslı GPU seçim sayfası.
Şimdi daha da fazla kontrol istiyorsanız, yeni "Özel GPU" seçeneğini kullanarak bir uygulamanın tam olarak hangi GPU'da çalışmasını istediğinizi belirtme özelliğini de ekledik. Aşağıda görebileceğiniz gibi, seçtiğiniz GPU'nuzda çalışacak bir uygulama ayarlanabilir.
Yeni uygulama başına özel GPU seçim seçeneği.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Geri bildirimlere dayanarak, önceki sürümde desteklendiği gibi CTRL + CAPSLOCK ve ALT + CAPSLOCK (sırasıyla) kullanarak Hiragana ve Katakana arasında geçişi desteklemek için yeni Japonca IME'yi güncelliyoruz.

Düzeltmeler

 • Linux 1 için Windows Alt Sistemi ile ilgili şu çıktıyı veren hatayı düzelttik: 'G/Ç işlemi bir iş parçacığı çıkışı veya bir uygulama isteği nedeniyle durduruldu'. Ayrıntılar için lütfen bu Github sorununa bakın.
 • Hazırda bekletme modundan çıktıktan sonra dokunmatik özellikli cihazlarda explorer.exe'nin yanıt vermemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Varsayılan uygulama ayarları sayfalarında, arama kutusundan karakterleri silerken arama sonuçlarının birbirinin üzerine çizilmiş gibi göründüğü yeni arama kutusuyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • WIN + Space'i kullanarak bir İngilizce klavyeye geçtiğinizde ve ardından Çince Pinyin IME'sine geri döndüğünüzde, "Çince giriş modundayken İngilizce noktalama işaretlerini kullan" etkinleştirilse bile, yazılan noktalamaların Çince olması sorununu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu etkinleştirildiğinde, odak oturum açma ekranına ayarlandığında ekrandaki PIN pedinin beklenmedik şekilde görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Talep Üzerine Özellikler'in (FOD) son derlemelerde 0x8000FFFF hatasıyla etkinleştirilmemesiyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik. Bunun ayrıca, bazı Insider'ların sfc /scannow komutunun bekleyen bir yeniden başlatma nedeniyle tekrar tekrar başarısız olacağını bulmasının temel nedeni olduğuna inanılıyor.
 • Bir kimlik doğrulama istemi başlatılırsa ve ardından etkileşime geçilmezse ve zaman aşımına uğrarsa, arama penceresinin (örneğin, Microsoft Edge) askıda kalmasına neden olabilecek sorunu düzelttik ve sorunu çözdük.

Bilinen Sorunlar

 • Easy Anti-Cheat ile korunan bazı Microsoft Store oyunlarının başlatılamaması sorununa yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bir UWP uygulamasını yeniden boyutlandırdıktan sonra min/maks/kapat düğmelerinin orijinal konumlarında takılı kalmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Uygulama penceresini hareket ettirirseniz konumun güncellenmesi gerekir.
 • Sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyiminin bazı sitelerde çalışmadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Sabitlenmiş site sekmeleri için canlı önizlemeyi etkinleştirmek için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Sabitlenmiş sitelerin bir alan için tüm açık sekmeleri göstermemesi sorununa yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bu arada, belirli bir sayfa yerine sitenin ana sayfasını sabitleyerek (örneğin, microsoft.com/windows yerine microsoft.com'u sabitleyerek) bunu düzeltebilirsiniz.
 • Bir tarayıcı sekmesine Alt + Sekme uygulamasının bazen daha önce etkin olan tarayıcı sekmesini Alt + Sekme listesinin önüne taşımasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Başlat menüsünün tüm uygulamalar listesindeki harf başlıkları, tüm uygulamalar listesi gizli olarak ayarlandığında gereksiz sol dolguya sahiptir.

HATIRLATICI: Bir sonraki web yayınımız için takvimlerinizi işaretleyin!

Windows Insider Programı web yayınının yeni yuvasının Twitch'te olacağını duyurduk! 18 Ağustos'ta katılın!

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

11.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.