Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 20180 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20180'ı Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
ÖNEMLİ NOT: İçeriden Önizleme 20161 oluşturur ve aşağıdaki 31 Temmuz'da sona erecek st . Bu sona erme süresinin dolmasını önlemek için lütfen Insider Preview Builds 20170 veya daha yenisine güncelleyin.

Build 20180'deki yenilikler

1 Temmuz'da Build 20161'de bahsedilen ve Start'taki temaya duyarlı kutucuklar dahil olmak üzere birçok yeni özelliği açıyoruz . Geçen haftaki Build 20175 uçuşunda bahsedilen yeni sabitlenmiş siteler özelliği , hâlâ yalnızca Insider'ların bir alt kümesinde kullanılabilir.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi yapısı uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşlandırılacaktır. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Değişiklikler ve İyileştirmeler

 • Geri bildirimlere dayanarak, 2'si 1 arada cihazlar için tablet duruş mantığını artık yalnızca tek bir ekran kullanırken uygulanacak şekilde değiştiriyoruz.
 • Geri bildirimlere dayanarak, Başlat menüsünün Tüm uygulama listesindeki yeni klasör simgesini biraz daha küçük olacak şekilde güncelliyoruz, böylece diğer simgelerin boyutuyla daha iyi hizalanır.
 • Performansı artırmak için Varsayılan Uygulamalar ayarları sayfalarındaki arama kutusunu güncelledik.

Düzeltmeler

 • Son uçuşta, yakınlaştırma %100'ün üzerindeyken Büyüteç'in önceki yapıdaki imleci takip etmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev Yöneticisi'nin UWP uygulamaları için Yayıncı adını göstermemesi sorununu düzelttik.
 • Pinyin IME'yi kullanırken, tam genişlik modunu kullanırken klavyede “/” öğesine dokunmanın doğru karakteri üretmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Tarayıcı sekmelerine geçmek için Alt + Tab kullanırken çökmelere neden olabilecek birkaç sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Easy Anti-Cheat ile korunan bazı Microsoft Store oyunlarının başlatılamaması sorununa yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme işleminin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bir UWP uygulamasını yeniden boyutlandırdıktan sonra min/maks/kapat düğmelerinin orijinal konumlarında takılı kalmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Uygulama penceresini hareket ettirirseniz konumun güncellenmesi gerekir.
 • Yukarıda açıklanan yeni görev çubuğu deneyiminin bazı sabitlenmiş siteler için çalışmadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Bazen görev çubuğundaki "tüm pencereleri kapat" eyleminin tüm açık sekmeleri kapatmamasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Sabitlenmiş site sekmeleri için canlı önizlemeyi etkinleştirmek için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Sabitlenmiş sitelerin bir alan için tüm açık sekmeleri göstermemesi sorununa yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bu arada, belirli bir sayfa yerine sitenin ana sayfasını sabitleyerek (örneğin, microsoft.com/windows yerine microsoft.com'u sabitleyerek) bunu düzeltebilirsiniz.
 • Bir tarayıcı sekmesine Alt + Sekme uygulamasının bazen daha önce etkin olan tarayıcı sekmesini Alt + Sekme listesinin önüne taşımasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Bir WSL 1 dağıtımını açmak şu hatayla sonuçlanabilir: 'G/Ç işlemi bir iş parçacığı çıkışı veya uygulama isteği nedeniyle durduruldu'. En son güncellemeler için lütfen bu Github sorununa göz  atın .

Windows Insider YouTube'da web yayınını ve daha fazlasını takip edin

Geçmiş web yayınlarımız artık Windows Insider YouTube'da mevcuttur . Ayrıca programdan en iyi şekilde yararlanmayla ilgili bazı yeni videolarımız var ve bu kanalı web yayınları ve nasıl yapılır içeriği için kullanmaya devam edeceğiz. Sırada ne olduğunu görmek ve en son videolarımızı takip etmek için şimdi abone olun !

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Geliştirme Kanalında olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.
Teşekkürler,
 

13.08.2021

Diğer Haberler