Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 20175 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20175'i Geliştirme Kanalında Windows Insider'lar için yayınlıyoruz . AMD işlemcilere sahip PC'lere sahip Windows Insider'lar bu yapıyı alabilecek.
GÜNCELLEME: Bir araştırmadan sonra, AMD işlemcili bilgisayarlar da dahil olmak üzere birçok bilgisayarın bu yapıyı sunmasını engelleyen bir sorunu düzelttik. Bu sorundan etkilenen Windows Insider'ların bu yapıyı almak için aşağıdaki adımları izlemesi gerekir .  
ÖNEMLİ NOT: İçeriden Önizleme 20161 oluşturur ve aşağıdaki 31 Temmuz'da sona erecek st . Bu sona erme süresinin dolmasını önlemek için lütfen Insider Preview Builds 20170 veya daha yenisine güncelleyin.

Build 20175'teki yenilikler

Microsoft Edge'de sabitlenmiş siteleri iyileştirme

Bu ayın başlarında , Windows 10'da Microsoft Edge'e gelen yeni üretkenlik geliştirmelerimizin ilki olan uygulamalar ve siteler arasında ALT + SEKME'yi duyurduk . Bugün, göz atarken sizi daha verimli hale getirmek için üzerinde çalıştığımız başka bir özelliği duyuruyoruz. web: sabitlenmiş siteleriniz için sekmelere hızlı erişim. Görev Çubuğunda sabitlenmiş bir siteye tıklamak, birden çok açık pencereye sahip herhangi bir uygulamada beklediğiniz gibi, Microsoft Edge pencerelerinizin herhangi birinde o site için tüm açık sekmeleri gösterecektir. Lütfen ne düşündüğünüzü bize bildirin!
Görev Çubuğunda sabitlenmiş bir siteye tıklamak, artık Microsoft Edge pencerelerinizin herhangi birinde o site için tüm açık sekmeleri gösterecektir.
Bu özellik şu anda Insider'ların bir alt kümesinde kullanıma sunulmaktadır ve Microsoft Edge Insider Build 85.0.561.0 veya üstünü (Canary veya Dev Channel) gerektirir.
NOT: Bu erken bir önizleme olduğundan, Görev Çubuğunuzdaki mevcut siteler, siz onları kaldırıp yeniden sabitleyene kadar bu yeni davranışı yaşamayacaktır.
Yeni çoklu görev geliştirmelerimiz hakkında daha fazla ayrıntı için Microsoft Edge blogundaki yayınımıza göz atın .

Reset-AppxPackage ile Tanışın

Bir süredir, UWP uygulamalarınızı Ayarlar'da sıfırlayabiliyorsunuz - bugünün derlemesiyle şimdi bu yeteneği PowerShell aracılığıyla da kullanıma sunuyoruz. Bunu yapmak için appx paket adına ihtiyacınız olacak, bu nedenle komutu kullanımınız şöyle görünebilir:
>> Get-AppxPackage *hesap makinesi* | Sıfırla-AppxPackage
Bunu PowerShell aracılığıyla etkinleştirmenin yararı, gerekirse, şu anda Ayarlar'da sıfırlanabilir olarak listelenmeyen belirli sistem bileşenleri için sıfırlama komutlarını çalıştırabilmenizdir, örneğin Başlat.
Lütfen bu komutun doğası gereği, çalıştırmayı seçerseniz, deneyiminizi varsayılan deneyime sıfırlayacağını ve ilgili uygulama verilerini kaybedeceğinizi unutmayın.

Surface Pro X'te Eye Contact ile daha kişisel bir bağlantı kurun

Microsoft SQ1(TM) işlemcisinin yapay zeka yetenekleriyle güçlendirilen Eye Contact, görüntülü aramalarda bakışınızı ayarlamanıza yardımcı olur, böylece doğrudan Surface Pro X'inizdeki kameraya bakıyormuş gibi görünürsünüz. Windows Insider'lar bu özelliği Yüzey aracılığıyla açabilir Surface Pro X'lerinde uygulama.
Surface uygulaması aracılığıyla Surface Pro X'te Eye Contact'ı açın.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Daha fazla yeni simge:

Windows genelinde ikonografiyi güncellemeye yönelik devam eden çabalarımızın bir parçası olarak  Insider'lar, Microsoft Store'dan güncellemeler aracılığıyla hem Yapışkan Notlar hem de Snip & Sketch uygulaması için yeni simgeler sunmaya başladığımızı fark edecekler. Tıpkı son derlemedeki yeni Ayarlar simgesinde olduğu gibi , bu yeni simgeler , Yapı 20161'de sunulan temaya duyarlı kutucuklarla Başlat menüsünde harika görünüyor  !
Kurdeleyi kesen bir makas gibi görünüyor.
Açık ve koyu temada yeni Yapışkan Notlar simgesi.

Geliştiriciler için güncellemeler

, Windows SDK şimdi Dev Kanalı ile sürekli yayını olan. Dev Channel'a yeni bir işletim sistemi uçtuğunda, ilgili SDK da uçuşa geçirilecektir. En son Insider SDK'sını her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yükleyebilirsiniz . SDK uçuşları, OS uçuşlarıyla birlikte Flight Hub'da arşivlenecektir .

Düzeltmeler

 • Bazı sistemlerin HYPERVISOR_ERROR hata denetimiyle çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Animasyon sırasında Başlat menüsünde kutucukların bazen beklenmedik şekilde yanıp sönmesine neden olan bir sorunu düzelttik
 • Alt + Tab'ı "Yalnızca Windows" olarak ayarlama seçeneğinin çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulamaların Büyüteç altında büyük bir büyütme ile görüntülendiğinde beklenmedik şekilde siyah görünmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Oyun oynarken biraz takılmaya neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bir XAML öğesine dokunulduğunda Ekran Okuyucusu'nun dokunmayla çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arama sonuçlarında belirli öğeleri seçtikten sonra Arama'nın kapanmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Giriş yaparken titremeye neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son iki uçuşta bazı uygulamalarda yazı tiplerinin düzgün görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Açılmış ancak Windows Update sayfasına küçültülmüşse Ayarların çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik ve ardından bir URI'yi tıklatarak başka bir ayarlar sayfasına gittiniz.
 • Sistem bağlantısına tıklamanın boş ve kapatılamaz bir Kontrol Paneli örneğiyle sonuçlanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Easy Anti-Cheat ile korunan bazı Microsoft Store oyunlarının başlatılamaması sorununa yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Edge ve Chrome'da Korece IME'yi kullanırken boşluk tuşuna bastığınızda son karakterin silindiği bir sorundan etkileniyorsanız, bu, Hata 1099125'in bir parçası olarak Chromium'da düzeltildi . Bunu bir sonraki uçuşta bilinen sorunlardan kaldıracağız.
 • Bir UWP uygulamasını yeniden boyutlandırdıktan sonra min/maks/kapat düğmelerinin orijinal konumlarında takılı kalmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Uygulama penceresini hareket ettirirseniz konumun güncellenmesi gerekir.
 • Yukarıda açıklanan yeni görev çubuğu deneyiminin bazı sabitlenmiş siteler için çalışmadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Bazen görev çubuğundaki "tüm pencereleri kapat" eyleminin tüm açık sekmeleri kapatmamasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Sabitlenmiş site sekmeleri için canlı önizlemeyi etkinleştirmek için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek için çalışıyoruz. Bu arada sitenin görev çubuğundan sabitlemesini kaldırabilir, onu edge://apps sayfasından kaldırabilir ve ardından siteyi yeniden sabitleyebilirsiniz.
 • Sabitlenmiş sitelerin bir alan için tüm açık sekmeleri göstermemesi sorununa yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bu arada, belirli bir sayfa yerine sitenin ana sayfasını sabitleyerek (örneğin, microsoft.com/windows yerine microsoft.com'u sabitleyerek) bunu düzeltebilirsiniz.
 • Bir tarayıcı sekmesine Alt + Sekme uygulamasının bazen daha önce etkin olan tarayıcı sekmesini Alt + Sekme listesinin önüne taşımasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • [EKLENDİ 7/27] Bir WSL 1 dağıtımının açılması şu hatayla sonuçlanabilir: 'G/Ç işlemi bir iş parçacığı çıkışı veya uygulama isteği nedeniyle durduruldu'. En son güncellemeler için lütfen bu Github sorununa göz atın .

Windows Insider YouTube'da web yayınını ve daha fazlasını takip edin

Geçmiş web yayınlarımız artık Windows Insider YouTube'da mevcuttur . Ayrıca programdan en iyi şekilde yararlanmayla ilgili bazı yeni videolarımız var ve bu kanalı web yayınları ve nasıl yapılır içeriği için kullanmaya devam edeceğiz. Sırada ne olduğunu görmek ve en son videolarımızı takip etmek için şimdi abone olun !

Önemli İçeriden Bilgi Bağlantıları

Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz11.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.