Windows 10 Insider Preview Build 20150 Duyurusu Brandon LeBlanc

Merhaba Windows Insiders, bugün Windows 10 Insider Preview Build 20150'yi Dev Channel'da Windows Insider'lara yayınlıyoruz (Hızlı halka). Bu yapıdan başlayarak, RS_PRERELEASE dalından yapıları serbest bırakmaya geri döndük.

Windows Insider Program belgelerimize buradan göz atabilirsinizŞimdiye kadar yapılarda yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere. Bu yapıdaki özelliklerin hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı zil sesinde olduğundan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin. İşlerin beklediğiniz gibi gitmemiş olup olmadığını bize bildirmek için buraya geri bildirim gönderin.

Insider'ın hangi yapıda çaldığına tam bir göz atmak istiyorsanız, Flight Hub'a gidin. Bir yapının uçuşa ne zaman uçacağı ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.

Build 20150'deki yenilikler

Linux için üç yeni Windows Alt Sistemi (WSL) özelliği: GPU hesaplama, WSL yükleme ve WSL güncellemesi

Bu yapı üç yeni heyecan verici WSL özelliği içerir. Birincisi GPU hesaplaması: Linux ikili dosyalarınızın GPU'nuzdan yararlanmasını sağlayan bir özelliktir, bu da doğrudan WSL'de daha fazla makine öğrenimi geliştirme ve veri bilimi iş akışı yapmayı mümkün kılar. İkincisi, yeni bir komut ekledik: WSL'yi tek bir komutla yüklemenizi sağlayan 'wsl –install'. Son olarak, WSL 2 dağıtımları tarafından kullanılan Linux çekirdek sürümünü kolayca yönetmenizi sağlayan 'wsl –update' ekledik. Bu duyuruların bir özetini görüntülemek için lütfen bu yazıyı Windows Command line blogunda okuyunve WSL'deki GPU hesaplaması hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Windows Developer blogunda bu yazıyı okuyun.

GPU etkinliğini gösteren Görev Yöneticisi ile birlikte WSL 2 içinde ml eğitim komut dosyası çalıştıran bir TensorFlow Docker kapsayıcısı.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Haritalar uygulamasında harita verilerini güncelleme

Bu ayın başlarında Bing Haritalar Ekibi, yeni TomTom temel harita verilerini Bing Haritalar ve Microsoft birinci taraf ürünlerine kademeli olarak kullanıma sunulmaya başladıklarını duyurdu. Bu sürecin bir parçası olarak, TomTom'un yeni harita verilerini kullanmak için Dev Channel'daki (Hızlı halka) Windows Insider'lar için Haritalar uygulamasını yavaş yavaş güncelliyoruz. Insider'lardan, uygulamanın sağ alt köşesinde Değişiklik öner'i seçerek bu değişikliğin bir sonucu olarak gördükleri sorunlar hakkında doğrudan Haritalar uygulamasından geri bildirim göndermelerini istiyoruz.

Genel değişiklikler ve iyileştirmeler

 • Bu haftaki derlemeyle birlikte, varsayılan uygulama ayarları sayfalarında yeni arama kutusunu kullanıma sunmaya başlayacağız. Bunun bir parçası olarak, arama kutusunun performansını artırmak için bazı çalışmalar yaptık.
 • Yeni Kore IME'i Insider'ların kullanımı için tekrar kullanılabilir.
 • Geri bildirimlere dayanarak, konumunuz kullanılırken görüntülenen simgenin görev çubuğunda görüntüleneceğini açıklığa kavuşturmak için Ayarlar > Gizlilik > Konum sayfasının metnini güncelliyoruz.

Giderir

 • Visual Studio pencerelerinin tıklamaları sürekli olarak kabul etmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Gizlilik Ayarları'ndaki Belgeler ve İndirmeler bölümlerinin > yanına bozuk bir simge (yalnızca bir dikdörtgen) gösterilmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni bir yapı indirilirken Windows Update'i duraklattıysanız ve Ayarlar'ı kapattıysanız, Ayarlar'ı yeniden açtığınızda Windows Update sayfasının boş görünmesine neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Ayarlar'da VPN ağlarını düzenlerken yapılan güncellemelerin devam haline getiremeyebilir hatalarını düzelttik.
 • Ağ ayarları ve Internet Durumu > > Özellikleri altındaki kopyalama düğmesinin içeriği panoya kopyalamamasının bir sorununu düzeltdik.
 • Veri kullanımı 1 MB'den azsa Ağ ve Internet Ayarları'ndaki veri kullanım numarasının Japonca'da doğru görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Bazı Insider'ların Ses Ayarları'nı açarken yaşadığı bir çökmeyi düzelttik.
 • Sürücüleri Optimize Et penceresi konumunun yükseklikte korunmama sorununu düzeltdik.
 • Windows Bileşen > Dosya Gezgini > Silinen dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu'na taşıma > Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları altındaki grup ilkelerinde bir yazım hatası düzeltdik.
 • Ekran Klavyesi'nin artık metin tahminlerini görüntülememesine neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Dosya Gezgini'nde bir OneDrive dosyasını çift tıklatma işleminin beklenmedik şekilde "Windows Defender SmartScreen OneDrive'dan indiriliyor" diyen bir bildirim göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kaynak İzleyicisi'nin CPU kullanımını yüzde 100'den fazla göstermesine neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Yükseltmeden sonra qaa-Latn'ın klavye listenizde beklenmedik bir şekilde görünmesine neden olabilecek bir sorunu düzeltdik.
 • Birden çok giriş yöntemiyle, oturum açma ekranında parolanızı yanlış yazmanın klavyenizin varsayılan giriş yönteminize geri dönmesine neden olmasına neden olan bir sorunu düzeltdik (eğer yazdığınız bu değilse).
 • Abc modunda Japonca eğri hareketi girişi kullanırken dokunmatik klavye boşluk çubuğu etiketinin basıldığında kaybolmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Başka bir uygulamadan bir web bağlantısı seçtikten sonra tarayıcınızın ön planda başlatılmasına neden olabilecek bir sorunu düzeltdik.
 • Arama'nın daktilo girişini kabul etmemesine neden olabilecek bir sorunu düzeltdik.
 • Başlangıç ekranına sabitlenirse, kutucuk orta büyüklükte olduğunda Windows Güvenlik uygulaması kutucuğunda bir simgenin eksik olmasına neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Çok sayıda algılama varsa, Windows Güvenlik uygulamasının performansını artırmak için bazı güncelleştirmeler yaptık.
 • Bilgisayarınızın hata denetimine neden olabilecek birkaç sorunu düzelttik.

Bilinen sorunlar

 • Bazı sistemlerin HYPERVISOR_ERROR hata denetimiyle çökmesine neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Yeni bir yapı yüklemeye çalışırken güncelleme işleminin uzun süre asılı olduğuna dair raporları inceliyoruz.
 • Not Defteri'nin bir PC yükseltmesi sırasında otomatik olarak kaydedilen dosyaları yeniden açamamasına (veya Ayarlar'da etkinleştirilmişse yeniden başlatmaya) neden olabileceği bir sorunun farkındayız. Belgeler %localappdata%\Not Defteri'nden kurtarılabilir.

Açık diyalog, LGBTQI+ kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışlar, eşitlik ve görünürlük eylemleri ile Gururu Onurlandırmak

Irkçılığa ve ayrımcılığa karşı konuştuğumuzda insanlar tepki gösterir. Genellikle destek mesajlarıyla ve bazen de etiketlerle ve cesaret kırıcı kelimelerle. Microsoft'taki LGBTQI+ topluluğu onlardan kaçmak yerine açılmaya ve herkesi bir diyaloğa davet etmeye karar verdi. Çünkü bir diyalog anlayışa, anlayış ise değişime yol açabilir. Pride 2020 için neler yaptığımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Teşekkürler,
BLB

28.10.2021

Diğer Haberler