Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 19619 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19619.1000'i Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Arama kutunuzdaki COVID-19 bilgilerine kolay erişim

Artık Windows'taki arama çubuğunu kullanarak koronavirüs pandemisi hakkında zamanında ve güvenilir bilgilere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Bu haftadan itibaren, Arama Ana Sayfasında bir koronavirüs bilgi başlığı göreceksiniz.
Arama Ana Sayfası'ndaki Bing COVID-19 İzleyici bilgi başlığı.
Hem yerel hem de dünya çapında en son bilgilerle günlük olarak güncellenen Bing COVID-19 İzleyici'ye hızlı erişim için Etkileşimli haritayı görüntüle'yi seçin İzleyiciyi keşfederken, yerel ve ulusal sağlık kaynakları için iletişim bilgilerinin yanı sıra her bölgeden hikayeler de göreceksiniz. Yurtiçi ve yurtdışındaki durumu yakından izlemenin kapsamlı bir yoludur.
MSN'de en son koronavirüs haberlerini başlatmak ve ülke çapındaki haberleri keşfetmek için COVID-19 modülümüzdeki manşetleri gör'ü de seçebilirsiniz .
Böyle zorlu zamanlarda, bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu özellik, Insider Preview derlemelerine özgü değildir. Şimdiye kadar bu özelliği 33 pazara gönderdik. Kapatmak isterseniz, köşedeki X'i seçin.

Telefonunuz uygulamasından müziğinizi ve sesi kontrol edin

Müzik ve ses uygulamalarınızı Telefonunuz uygulamasından kontrol etmenizi sağlayacak heyecan verici başka bir özelliğin önizlemesini yapmaktan heyecan duyuyoruz. Artık, dikkatinizi cihazlar arasında bölmenize veya iş akışınızı bozmanıza gerek kalmadan, telefonunuzdan çalan ses uygulamalarına doğrudan uygulama içinden erişebilir ve bunları kontrol edebilirsiniz. Ses parçalarınız, telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronize kalır ve oynatıcıdaki açılır menüyü kullanarak birden fazla kaynak arasında geçiş yapabilirsiniz. Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!
Ana Özellikler
 • Akıllı telefonunuzdan çalan ses uygulamalarını görün ve bunlarla etkileşim kurun.
 • Ses başlığı parçası ayrıntıları görüntülenir ve telefonunuzda çalmakta olanla senkronize kalır.
 • Oynat, duraklat, önceki/sonraki dahil olmak üzere parçalarınızı bilgisayarınızdan kontrol edin.
 • Müzik çalardaki açılır menüyü kullanarak birden çok kaynak arasında geçiş yapın.
Telefonunuz uygulamasındaki müzik çalar kontrollerini gösteren ekran.
Ses oynatıcı kontrol gereksinimleri
 • Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayar. Ancak, her zaman en son sürüme güncellemenizi öneririz.
 • 7.0+ çalıştıran Android telefon.
 • Android bildirimlerinde medya denetimlerini destekleyen uygulamalar. Desteklenen bazı popüler uygulamalara örnek olarak Spotify, Pandora, Amazon Müzik, Google Play Müzik, YouTube Müzik, Xiami Müzik ve Google Podcast dahildir.
 • Şu anda telefonumdan çalan sesi göster , Telefon Bildirimleri izinleriniz verilirse, Telefonunuz uygulama ayarlarında varsayılan olarak açılır.
 • Bireysel ses uygulamaları, Android telefonunuzda verilen bildirim izinlerini gerektirir. Bunları Android Ayarları > Bildirimler'den açın > ses uygulamasını seçin > Bildirimleri açın .
Bilinen Sorunlar
 • Bazı ses uygulamaları “Önceki Parçayı” desteklerken, diğerleri “Geri Sarma Parçasını” destekleyebilir.
 • YouTube videosu ve Audible şu anda desteklenmemektedir.
Özellik kademeli olarak kullanıma sunulmaktadır, bu nedenle Telefonunuz uygulamasında görünmesi birkaç gün sürebilir (YP sürüm 1.20041.85 ve YPC 1.20041.82.* veya daha yenisi). Genel deneyimi test etmeye, öğrenmeye ve iyileştirmeye devam ederken geri bildiriminizi bekliyoruz. Telefonunuz uygulamasında Ayarlar > Geri Bildirim Gönder altında geri bildirimde bulunabilirsiniz .

Genel değişiklikler ve iyileştirmeler

 • Ayarlar > Zaman ve Dil > Zaman altındaki Senkronizasyon düğmesi ağ bağlantısı nedeniyle başarısız olursa, hata size sorunun bu olduğunu söyler.

Düzeltmeler

 • Bazı Insider'ların son birkaç derlemede DPC WATCHDOG VIOLATION hatasıyla hata kontrolleri yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik. Bunun aynı zamanda bazı Insider'ların bilgisayarlarının sık sık donmasını yaşamasının temel nedeni olduğuna inanılıyor.
 • Tarayıcıya yazarken, tarayıcı Gizli modda olmasa bile Japonca IME'nin beklenmedik şekilde Özel modda olmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Sistem olay günlüğünde birçok Schannel hatasının görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • intl.cpl'nin Ek Ayarlar > Para Birimi'nin metin dizelerinde bazı beklenmedik karakterlerin görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Geri Bildirim Merkezi'nde "Diskler ve Depolama" bağlamında geri bildirim gönderirken bir repro modu izlemesi çalıştırırken açmaya çalıştığınızda stordiag.exe'nin başlatma sırasında çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA 2019.3 yayınladı  .
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Gizlilik altındaki Belgeler ve İndirilenler bölümlerinin sayfa adlarının yanında bozuk bir simge (yalnızca bir dikdörtgen) göstermesi sorununu hâlâ araştırıyoruz.
 • Gerçek pil seviyelerinden bağımsız olarak, kilit ekranındaki pil simgesinin her zaman neredeyse boş olarak göründüğüne dair raporları araştırıyoruz.
 • Yeni bir derleme aldıktan sonra IIS yapılandırmasının varsayılan olarak ayarlandığına dair raporları araştırıyoruz. Yeni yapı başarıyla yüklendikten sonra IIS yapılandırmanızı yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekecektir.
 • Dosya Gezgini entegrasyonunu kullanarak WSL dağıtımları arasında hızla geçiş yapmak, geçici bir erişim hatasına neden olabilir. Bu sorunun nedenini belirledik ve yakında bir düzeltme yayınlayacağız.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.