Windows 10 Insider Preview Build 19608 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19608'i Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.

Build 19608'deki yenilikler

Varsayılan uygulama deneyiminizi iyileştirme

Yıllar içinde, geri bildirimlerinize dayanarak Ayarlar'da bir dizi iyileştirme yaptık ve bir sonrakinin kullanıma sunulacağını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bir varsayılan ayarlarken dosya türleri, protokoller ve uygulamalar listelerini arama özelliğini ekliyoruz.
Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin Ayarlar penceresi, şimdi bir arama kutusuyla gösteriliyor.
Bu değişiklik, kaliteyi değerlendirdiğimiz için şu anda Hızlı halkadaki Insider'ların %50'si için kullanılabilir. Bu sunum arttığında size haber vereceğiz. Lütfen cihazınızda kullanıma sunulduğunda bir deneyin ve daha sonra hangi iyileştirmeleri görmek istediğinizi bize bildirin!

Insider'lar için diğer güncellemeler

Telefonunuz uygulama güncellemeleri

Telefonunuz uygulamasıyla dosyaları cihazlarınız arasında sorunsuzca sürükleyip bırakın
Samsung ile ortaklığımızı sürdürürken, Telefonunuz uygulamasının en yeni özelliği olan dosya sürükle ve bırak özelliğinin erken bir önizlemesini size sunmaktan heyecan duyuyoruz Bu özellik, telefon ekranını destekleyen herhangi bir Samsung akıllı telefonun, kabloları kazmak zorunda kalmadan dosyaları telefonlarından PC'lerine kablosuz olarak sürükleyip bırakmasına ve bunun tam tersini sağlar. Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!
Bilgisayar ve Telefon arasında dosya aktarımını vurgulayan çizim.
Sürükle ve Bırak özelliği gereksinimleri
 • PC, Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyor olmalıdır. Ancak, her zaman mevcut en son sürüme güncellemenizi öneririz.
 • Telefonunuz telefon ekranını desteklemelidir. Desteklenen cihazların tam listesine göz atın.
Bilinen Sorunlar
 • Sürükle ve bırak klasörleri şu anda her iki yönde de desteklenmemektedir.
 • Dosyaları telefonunuzdaki Dosyalarım klasöründen S20 serisi ve Z flip dışındaki cihazlarda PC'ye aktarmak, Samsung'un bu ay kademeli olarak kullanıma sunacağı Dosyalarım uygulamasında bir güncelleme gerektirir.
 • Telefonunuzdaki Galeri uygulamasından görüntüleri PC'ye sürüklemek, tüm telefon ekranı özellikli cihazlarda desteklenir.
 • Bir dosyayı telefondan çok hızlı sürüklerseniz, aktarım başarısız olabilir.
 • Aktarım sırasında Telefonunuz uygulamasının simge durumuna küçültülmesi, sürmekte olan aktarımı iptal edecektir. Özellik, tüm aktarım sırasında Telefon uygulamanızın açık olmasını gerektirir.
 • Aktarım başına maksimum dosya sayısı 100 ile sınırlıdır. Bir seferde yalnızca bir aktarıma izin verilir.
Bu özellik kademeli olarak kullanıma sunulmaktadır, bu nedenle Telefonunuz uygulamasında görünmesi birkaç gün sürebilir (YP sürüm 1.20032.104).
Cihazlar arası Kopyala ve Yapıştır özelliği artık ek Samsung Galaxy cihazlarında da mevcut
Cihazlar arasında metin ve görüntüleri sorunsuz bir şekilde kopyalamanıza olanak tanıyan Cihazlar Arası Kopyala ve Yapıştır özelliği artık Samsung Galaxy S10e/S10/S10+, Note 10 ve Fold cihazlarında kullanıma sunuluyor.
Cihazlar arasında Kopyala/Kes ve Yapıştır'ı vurgulayan çizim.
Mesajlar düğümü
Mesajlar düğümünde yeni mesajlar oluşturun, yepyeni bir yuvarlak kullanıcı arayüzü (UI) alıyor. Bir göz atın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!
Ekranın altını vurgulayan Yeni mesaj oluştur yuvarlak simgesi altta.
kullanıcı arayüzü güncellemeleri
Yakın zamanda Telefonunuz uygulamasının genel görünümünü ve verdiği hissi iyileştirmek için bir dizi kullanıcı arayüzü değişikliği yaptık. Güncellemeler şunları içerir:
 • Uygulamanızın arka planını telefonunuzun duvar kağıdıyla eşleştirme seçeneği. Bu, yalnızca uygulamanın görünümünü ve verdiği hissi tamamlamakla kalmaz, aynı zamanda daha kişisel hale getirir.
 • Karanlık modda uygulama arka plan rengi artık daha açık gri tonuna sahip.
 • Başlıkların tipografisi daha modern ve belirgindir.
 • Düğümler arasında gezinirken uygulama penceresinin farklı boyutları için daha iyi çalışması için uygulama genelinde doldurma ve yanıt vermede iyileştirmeler.
Başlık tipografisi ve arka plan rengi gibi UI geliştirmelerimizi vurgulayan ayarlar ekranı.
Bu özellikler kademeli olarak halka sunulmaktadır, bu nedenle Telefonunuz uygulamasında görünmeleri birkaç gün sürebilir. Geri bildiriminize değer veriyoruz, bu nedenle bu özellikleri deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin! Telefonunuz uygulamasında Ayarlar > Geri Bildirim Gönder altında veya doğrudan Geri Bildirim Merkezi'nde bize geri bildirimde bulunabilirsiniz .

Düzeltmeler

 • Yapışkan Notlar pencerelerinin taşınamaması sorununu düzelttik.
 • Dil paketlerinin önceki derlemeye yüklenememesiyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik. Bundan etkilenen herkes, kullanıcı arayüzünün bazı bölümlerinin tercih ettiğiniz dilde görüntülenmediğini fark etmiş olabilir.
 • Görev Yöneticisi'nin Microsoft Edge Canary için yanlış bir simge göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulama kalem tıklamasıyla başlatıldığında, Alıntı ve Taslak Uygulamasının ön plan yerine (tüm pencerelerin üstünde) arka planda başlatılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev çubuğu ses açılır penceresindeki ok tuşlarını kullanmanın diğer kaydırıcı kontrollerinde gittiği yönden tutarsız bir şekilde Arapça'da beklenmedik bir şekilde geriye gitmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Update geçmiş sayfasını yüklerken performansı artırmak için bazı çalışmalar yaptık.

Bilinen Sorunlar

 • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA 2019.3 yayınladı  .
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Gizlilik altındaki Belgeler ve İndirilenler bölümleri, sayfa adlarının yanında bozuk bir simge gösterir (yalnızca bir dikdörtgen).
 • Görev çubuğundaki uygulama simgelerinin, varsayılan olarak .exe simgesinin kullanılması da dahil olmak üzere, oluşturma sorunları yaşadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Gerçek pil seviyelerinden bağımsız olarak, kilit ekranındaki pil simgesinin her zaman neredeyse boş olarak göründüğüne dair raporları araştırıyoruz.
 • Yeni bir derleme aldıktan sonra IIS yapılandırmasının varsayılan olarak ayarlandığına dair raporları araştırıyoruz. Yeni yapı başarıyla yüklendikten sonra IIS yapılandırmanızı yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekecektir.
 • Dosya Gezgini entegrasyonunu kullanarak WSL dağıtımları arasında hızla geçiş yapmak, geçici bir erişim hatasına neden olabilir. Bu sorunun nedenini belirledik ve yakında bir düzeltme yayınlayacağız.

Bing'de Sanal Bahçe Turları

Baharla birlikte güzel bahçeler gelir ve Bing, evdeyken bile onları deneyimlemenize yardımcı olmak ister. Bing'de sunulan Garden sanal turlarına göz atın ! Fransa, Hawaii ve daha pek çok yerden güzel bahçeleri vurguluyoruz. Her bahçe benzersizdir ve buna bugün şahit olabilirsiniz!
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, 

Diğer Haberler