p

Windows 10 Insider Preview Build 19587 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19587'yi Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.

Genel değişiklikler ve iyileştirmeler

 • Geri bildirime göre, ses düzeyinizi kapattığınızda, artık donanım klavyesi ses tuşlarını kullanırken siz sesi yükseltene kadar (veya manuel olarak açıncaya kadar) sesin sesi açılmayacaktır.
 • Ekran Okuyucusu'nda ve Windows'taki bazı kontrollerle nasıl çalıştığında birkaç iyileştirme yaptık:
  • Ekran Okuyucusu, ses düzeyi açılır menüsündeki Kayıttan yürütme aygıtı seç açılır menüsündeki ses çıkışını açıklamak için artık daha kolay bir dize kullanıyor.
  • Ekran Okuyucusu, ilk açıldığında Ayarlar uygulamasındaki Bluetooth veya diğer cihazları ekle iletişim kutusunda artık daha fazla bilgi duyuruyor.

Düzeltmeler

 • Dosya Gezgini'nin bağlam menüsünde Microsoft Defender ile Tara'nın yanındaki yeni simgenin şeffaf bir arka plana sahip olmaması sorununu düzelttik.
 • Varsayılanları değiştirmeye çalıştığınızda Ayarlar'daki Varsayılan Uygulamalar sayfasının çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Arama kutusunun belirli uygulamalarda eksik olmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Dosyanın yol uzunluğu çok uzun olduğunda ve yolun bazı kısımları Doğu Asya karakterlerini içerdiğinde bazı dosyaların Win32 uygulamalarında Dosya Gezgini'nden açılamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir Çalışma Klasörü içindeki resimler için küçük resimlerin oluşturulmaması sorununu düzelttik .
 • Görev Yöneticisi'ndeki Kullanıcılar sekmesine Oturum sütununun eklenmesinin, belirli bir kullanıcı için ayrıntıları genişletememesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Hata denetimi almalarına neden olan bir sorun nedeniyle ARM cihazlarından bu yapıyı engelliyoruz.
 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın.
 • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının, belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA 2019.3 yayınladı  .
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bazı cihazlar, bu güncellemeyi yüklemek için yeniden başlatma sırasında bir hata denetimi (GSOD) yaşayabilir. Böyle bir durumda oturum açın, güncellemenin yüklenmesi için bir zaman planlayın ve ardından planlanan yükleme zamanından önce tüm kullanıcı profillerinin oturumunu kapatın. Yükleme daha sonra beklendiği gibi devam edecektir.
 • Gizlilik altındaki Belgeler bölümünde bozuk bir simge var (sadece bir dikdörtgen).
 • Ekran görüntüsü almak için Win + PrtScn'yi kullanmaya çalışırken, görüntü Screenshots dizinine kaydedilmiyor. Şimdilik, ekran görüntüsü almak için WIN + Shift + S gibi diğer seçeneklerden birini kullanmanız gerekecek.
 • Yolsuzluk onarımını (DISM) çalıştırırken sürecin %84,9'da duracağı raporları inceliyoruz.
 • Yapışkan Notlar pencerelerinin masaüstünde taşınamayacağına dair raporları araştırıyoruz. Çözüm olarak, odağı Yapışkan Notlar'a ayarladığınızda Alt+Boşluk tuşlarına basın. Bu, bir Taşı seçeneği içeren bir menü getirecektir. Seçin, ardından pencereyi hareket ettirmek için ok tuşlarını veya fareyi kullanabilmelisiniz.

Dünya Günü'nü kutlayın

Önümüzdeki ay Dünya Günü ve Bing sizinle kutlamak istiyor! Büyük günle ilgili geri sayım ve haberlerimizin yer aldığı Dünya günü özelliğimize göz atın Ayrıca, sizin ve arkadaşlarınızın harika açık hava ve nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayan sınavlarımız da var .
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
Teşekkürler,
 

16.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.