Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Windows 10 Insider Preview Build 19577 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19577'yi Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Şu ana kadar derlemelerde yayınlanan tüm yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesini içeren Windows Insider Programı belgelerimize buradan göz atabilirsiniz . Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Bir yapının uçuşa alınması ile Flight Hub'ın güncellenmesi arasında küçük bir gecikme olacağını lütfen unutmayın.

Build 19577'deki yenilikler

Ayarlar'da teşhis verileri değişiklikleri

Veriler üzerindeki şeffaflığı ve denetimi artırmaya yönelik Microsoft girişiminin bir parçası olarak, bu ay Windows Insider derlemelerinde görünmeye başlayacak olan Ayarlar uygulamasında ve Grup İlkesi ayarlarında bazı değişiklikler yapıyoruz. Temel tanılama verileri artık Gerekli tanılama verileri olarak bilinir ve Tam tanılama verileri artık İsteğe bağlı tanılama verileridir. Ticari bir müşteriyseniz ve İsteğe bağlı tanılama verilerini göndermeyi seçerseniz, kuruluşunuz içinde toplanan verileri yapılandırmak için daha ayrıntılı Grup İlkesi ayarları da sağlayacağız. Perakende sürümüne yaklaştığımızda yeni ilkelerle ilgili daha fazla ayrıntı yayınlayacağız ve bu arada veri toplama uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Gizlilik Raporuna göz atacağız.
Not: Lütfen Build 19577'ye güncellemeden önce cihazınızın "Dolu" olarak ayarlandığından emin olun. Teşhis seviyeniz "Geliştirilmiş" olarak bırakılırsa gelecekteki uçuşlara çıkamazsınız. "Gelişmiş" olarak ayarlanan AAD/Etki alanına katılmış bilgisayarların Derleme 19577'yi alması engellenir. Daha fazla bilgi için bu Yanıtlar gönderisine bakın .

Daha fazla yeni simge: Windows Güvenliği

Windows 10'daki yerleşik uygulamaların çoğuna güncelleştirilmiş simgeler sunmaya devam ediyoruz. Bugünkü derlemede, Windows Güvenliği simgesini, burada Microsoft Tasarım Ekibi tarafından özetlenen yeni tasarım ilkeleriyle eşleşecek şekilde güncelledik Windows 10'daki Mağaza aracılığıyla güncellenebilen birçok yerleşik uygulamanın aksine, yeni Windows Güvenliği simgesi işletim sistemi aracılığıyla güncellenir ve gelecekteki bir Windows 10 özellik güncellemesinde kullanıma sunulacaktır.
Görev çubuğunda göründüğü şekliyle yeni Windows Güvenliği simgesi.

Insider'lar için diğer güncellemeler

PowerToys 0.15.1 Duyurusu

Dün, Windows Insider web yayınımız sırasında PowerToys Ekibi , PowerToys 0.15.1'in yayınlandığını duyurdu PowerToys 0.15.1 şu geliştirmeleri içerir:
 • PowerToys'un içinden yeni bir sürüm olduğunu size bildirir
 • Her zaman 'yönetici olarak çalıştırma' gereksinimi kaldırıldı
 • Kararlılığı artırmak ve gerilemeleri önlemek için yaklaşık 300 birim testi eklendi.
 • Neredeyse 100 sorunu çözdü
 • NGEN ile kaynağın .NET Framework parçalarının daha hızlı çalışmasını sağladı
 • Verileri yerel olarak nasıl depoladığımız konusunda geliştirildi
 • Uygulamalarla artan FancyZones uyumluluğu
 • Düzenlendi  0 stratejisini ,  başlatıcısı ,  klavye yöneticisi gözlük
 • Sorun biriktirme listemizi ve etiketlerimizi temizlemeye çalıştık
Bu iyileştirmeler hakkında daha fazla ayrıntı alın. Dün web yayınımızı kaçırdıysanız, istek üzerine Mixer kanalımızdan izleyin!

Sürücülerle isteğe bağlı güncelleme denemesine devam etme

Müşterilerimiz için Windows 10 PC'lerde güncelleme deneyimini iyileştirmenin yollarını aramaya devam ediyoruz. Ocak ayında Build 19551'de , Windows Update aracılığıyla sürücü güncellemelerini nasıl sağladığımızla ilgili bir deney yaptığımızı duyurmuştuk. Bu deney sırasında, "isteğe bağlı" olarak sınıflandırılan sürücüler, Windows Insider'ın Build 19536 ve daha yeni sürümlerini çalıştıran bilgisayarlarına otomatik olarak indirilmeyecek ve yüklenmeyecektir. Bu deneyde yer alan bir PC için mevcut olan yeni isteğe bağlı sürücüleri yüklemek için (bir PC'ye takılabilecek yeni cihazların sürücüleri dahil), Insider'lar Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update > İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle'ye gidebilir ve manuel olarak indirebilir. bu sürücüler.Bu denemeyi şimdi Mart ayının sonuna kadar sürecek şekilde genişletiyoruz. Not: Bu, 20H1 için değil, SADECE Hızlı halkadaki en son yapılar için geçerlidir.)

Genel değişiklikler ve iyileştirmeler

 • Yeni Cortana uygulamasıyla ilgili yazımızın ardından , geçen ay aydınlanan zamanlayıcılar ve anlık yanıtların yanı sıra asistan sohbetlerinin de artık çevrimiçi olduğunu bildirmek istedik. Denemek için bazı örnekler "bana bir baba şakası anlat", "bana yatmadan önce bir hikaye anlat" veya "taş, kağıt, makas". Bunun üzerinde çalışırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Bu, sunucu tarafında bir değişikliktir, ancak burada farkındalık için not ediyoruz.
 • Bazı Erişim Kolaylığı özelliklerinin düzgün çalışmasını sağlamak için Gelişmiş başlatma davranışını ( Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Kurtarma > Gelişmiş başlatma "Şimdi yeniden başlat") güncelledik. Örneğin, önceden, Gelişmiş başlatma başlatılmadan önce anlatıcı özelliği etkinleştirildiyse, çalışmayı durdururdu. Şimdi, Gelişmiş başlatma, doğrudan Windows Kurtarma Ortamı'na yeniden başlayacaktır.
 • Vietnam alfabesi Latin harflerini F, J, W veya Z içermese de, geri bildirime dayanarak, bu görüntüleme dilini kullanırken bu harfleri hesaba katmak için Başlat menüsünün tüm uygulama listesindeki gruplamayı güncelliyoruz. Windows PowerShell gibi beklenen gruba dahil edilmiştir.

Düzeltmeler

 • Pano geçmişi (WIN + V) hiçbir şey yapıştırılmadan kapatılırsa, girdinin bazı yerlerde çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son Dosyalar'da henüz hiçbir dosya listelenmediğinde, Dosya Gezgini'ndeki mesajda fazladan karakterlerle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Arapça görüntüleme dilini kullanırken Windows Hello'yu kurarken, kurulumun ilerlemesini izleyen kutunun yüzünüzle aynı hizada olmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Tercih edilen Güvenli Arama ayarlarının (Ayarlar > Arama > İzinler ve Geçmiş) artık yükseltmeye devam etmemesi sorununu düzelttik.
 • Mikrofonun bazen 19559'dan 19569'a kadar belirli cihazlarda çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik. Mikrofonunuzla ilgili sorunlar görmeye devam ederseniz, lütfen "sorunumu yeniden oluştur " günlükleriyle Geri Bildirim Merkezi'nde bir sorun raporu gönderin .
 • Bazı Insider'lar için Dosya Gezgini'nde gezinirken Explorer.exe güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Explorer.exe'yi yeniden başlatmak için Yeniden Başlatma Yöneticisi API'sinin kullanılmasının tüm açık UWP uygulamalarının da kapatılmasına neden olması sorununu düzelttik .
 • Bilgisayarınızda mürekkep yazarken DWM'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Korece IME'yi kullanarak Kime alanına çok fazla karakter yazarsanız Outlook'un çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Windows.old'u temizlemek için Storage Sense kullanırken tamamen kaldırılamaması sorununu düzelttik.
 • Windows Update Ayarlarına erişirken Ayarların askıda kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Aile ve Diğer Hesaplar sayfasının bazı Insider'lar için yüklemeyi tamamlamaması sorununu düzelttik.
 • Uyku modundan çıktıktan sonra Bluetooth'u AÇIK ve KAPALI konuma getirdiğinizde sistemin hata denetimi yapmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yerel hesap kullanıcıları için, Microsoft hesabınızı ekledikten sonra yeniden başlatmaya kadar gece ışığının artık çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Güvenliği'nde Microsoft Defender Çevrimdışı Tarama'yı seçtiğinizde makinenin yeniden başlatılmamasına ve taramayı başlatmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı kullanıcılar için Windows Update'in 0x80070002 hatasıyla başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların yaşadığı yüksek isabetli bir DWM çökmesini düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın.
 • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının, belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA 2019.3 yayınladı  .
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bazı Insider'ların 0x8007042b hatasıyla daha yeni yapılara güncelleme yapamadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Gizlilik altındaki Belgeler bölümünde bozuk bir simge var (sadece bir dikdörtgen).
 • Japonca gibi belirli dillerle yükseltme yaptığınızda, “Windows X% Yükleniyor” sayfası metni doğru şekilde oluşturmuyor (yalnızca kutular görüntüleniyor).
 • Bu bilgisayarı sıfırla için bulut kurtarma seçeneği bu derlemede çalışmıyor. Bu Bilgisayarı Sıfırla işlemini gerçekleştirirken lütfen yerel yeniden yükleme seçeneğini kullanın.
 • Ekran görüntüsü almak için Win + PrtScn'yi kullanmaya çalışırken, görüntü Screenshots dizinine kaydedilmiyor. Şimdilik, ekran görüntüsü almak için WIN + Shift + S gibi diğer seçeneklerden birini kullanmanız gerekecek.
 • Yolsuzluk onarımını (DISM) çalıştırırken sürecin %84,9'da duracağı raporları inceliyoruz.
 • Bildirimler bazen kendileriyle ilişkili yanlış eylemlere sahiptir (örneğin, bir yanıt kutusu veya çeşitli düğmeler).

Windows Insider Podcast'inin 28. Bölümü şimdi hazır!

Podcast'in Mart bölümümüzde, Microsoft News'i gazetecilik alanındaki teknolojiyle ilgili sorunları gidermeye yönlendiren Ben Rudolph ve bize Windows Insider'ların nasıl yapabileceğini anlatan Christopher Caulfield ve Emma Saboureau ile sorun gidermenin geleceğine bakıyoruz. kendi cihazlarında sorun gidermeye başlayın.
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.