Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 19564 Duyurusu

Yapı 19564.1000'i yükledikten sonra, Windows Insiders'a Windows Update aracılığıyla Toplu Güncelleştirme olarak Yapı 19564.1005 (KB4541091) sunulacaktır. Bu Toplu Güncelleme herhangi bir yeni kod içermez ve hizmet hattımızı test etmemize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19564.1000'i Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere, belgelerimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Yapı 19564'teki yenilikler

Grafik Ayarları İyileştirmeleri

Grafik ayarları sayfasını ( Ayarlar > Sistem > Ekran > Grafik ayarları ) güncelledik ve uygulamalarınızın hangi GPU üzerinde çalıştığını belirleme konusunda daha iyi kontrol sağladık. Bu güncellemeyle, varsayılan tercih yönetimi deneyimini iyileştirmek için uygulama listesi ve GPU tercihi, en iyi çaba temelinde önceden doldurulur. İstediğiniz uygulama önceden doldurulmamışsa, uygulama seçimi açılır menüsünü kullanarak yine de ekleyebilirsiniz.
Önceden doldurulmuş uygulama tercih yönetimi ile güncellenmiş Grafik ayarları sayfası.
Bunun yanı sıra, uygulama listesi için bir arama kutusu ve bir filtre de eklediğimizi fark edeceksiniz.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Windows 10'da yeni Takvim uygulamasını önizleyin

Windows 10 için Şubat 2020 takvim görünümünü gösteren yeni ve geliştirilmiş Takvim uygulaması.
Windows 10 için Takvim uygulamasının geliştirilmiş bir sürümü üzerinde çalışıyoruz ve önizleme artık Windows Insider'ların kullanımına sunuldu! Önizlemedeki yeniliklere kısa bir bakış:
 1. Yeni temalar : 30'dan fazla farklı tema arasından seçim yapın!
 2. İyileştirilmiş ay görünümü : Ay görünümü artık gününüzün etkinliklerini bir bakışta görmenizi sağlayan bir ajanda bölmesi içerir.
 3. Basitleştirilmiş etkinlik oluşturma:  Takviminize etkinlik eklemeyi daha da kolaylaştırdık.
 4. Yeniden tasarlanan hesap gezinmesi:  Hesap gezinme bölmesini daraltarak gününüzün etkinlikleri için daha fazla alan bıraktık. Senkronize edilen tüm takvim hesaplarınız artık sol tarafta tıklanabilir simgeler olarak gösteriliyor.
Takvim uygulamasına gidip yeni deneyimi denemek için düğmeyi seçerek önizlemeyi deneyebilirsiniz. Endişelenmeyin, istediğiniz zaman istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz! Yeni deneyim hakkında ne düşündüğünüzü duymaktan heyecan duyuyoruz.
Takvim uygulamasının içindeki yeni Takvim deneyimini deneme düğmesi.

Takvim önizlemesi hakkında buradan daha fazla bilgi edinin !

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Doğu Asya IME'lerinin (Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Korece ve Japonca IME) 20H1 Build 19041 veya daha düşük sürümlerden yükseltildikten sonra dil/klavye değiştiricide (örn. Windows tuşu + Boşluk tuşuyla açılması) potansiyel olarak eksik olmasına neden olan bir sorunu düzelttik Windows 10 Insider Preview derlemesine (19536 veya üstü). Lütfen bu düzeltmenin bunun olmasını engelleyeceğini unutmayın, ancak önceki bir derlemeden zaten etkilenmişseniz, Ayarlar > Zaman ve Dil'e giderek klavye değiştiriciden eksik olan klavyeleri kaldırmanız ve yeniden eklemeniz gerekir. > Dil > Tercih edilen diller , kendinizi tekrar iyi bir
 • Japonca IME'yi, yeni Microsoft Edge'i InPrivate modunda kullanırken, bu IME'de özel modu da etkinleştirecek şekilde güncelledik.
 • Pano geçmişini (WIN+V) açarsanız ve hiçbir şey yapıştırmadan kapatırsanız, PC'nizi yeniden başlatana kadar birçok yerde girişin çalışmayı durduracağı önceki uçuştan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Ink Workspace'i açarken nadir görülen bir kilitlenmeyi düzelttik.
 • Özel komutlar yapılandırılmadığında Tekerlek Kullanıcı Arayüzü'nün (Yüzey Kadranı kullanırken göreceğiniz) çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Giriş ekranı şifre alanının beklenmedik şekilde görüntülenmemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • WSL Sorun 4860 : Bazı Insider'ların WSL2 kullanırken şu hata mesajını yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik: Windows'ta bir bağlantı girişimi başarısız oldu.
 • Bazı Insider'ların 0xc1900101 hatasıyla daha yeni yapılara güncellenmesini engelleyen bir sorunu çözdük. Bu hata koduyla ilgili ek sorunları daha ayrıntılı araştırmak için günlükleri incelemeye devam ediyoruz.
 • Windows kurulum kullanıcı arabiriminde (ISO kullanırken veya Windows Update'i etkileyen, örneğin yetersiz alan gibi sorunları düzeltmeniz istendiğinde göreceğiniz) "siz" bölümündeki kesme işaretinin gereksiz karakterlerle değiştirildiği bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde belirli cihazların artık boşta uyumamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bu düşük TLS belirli kabuk bileşenlerinde kullanım. Bu senin için ne anlama geliyor? Temel olarak, işlerin biraz daha az bellek almasını sağladık, bu da TLS kullanımına duyarlı bazı uygulamalara yardımcı olur.
 • Küçük bir Insider grubunun sistem saatlerinin beklenmedik bir şekilde ileri atladığını görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların CRITICAL_PROCESS_DIED hata mesajıyla birlikte yeşil bir ekran görmesine neden olan bir kilitlenmeyi düzelttik.
 • PC'nizi kullanırken bir kilitlenmeye (her şeyin donacağı) yol açabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Metin girişi imleç göstergesini kullanırken bazı Insider'ların EoaExperiences.exe'de isabet ettiği bir kilitlenmeyi düzelttik.
 • Uzak masaüstü bağlantı ayarlarından ve diğer bazı uygulamalardan başlatıldığında ortak dosya iletişim kutusundaki arama kutusuna odaklanamamayla sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • UNC yolu MAX_PATH'den uzun olduğunda Dosya Gezgini'nin Özellikler'de doğru klasör boyutunu hesaplamaması sorununu düzelttik.
 • Windows Update Ayarları güncel olduğunuzu söylese bile, Ayarların üst kısmındaki başlığın bir güncellemenin devam ettiğini söylemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar başlığına sahip Insider'lar için, OneDrive simgesinin bugünün yapısıyla güncellendiğini fark edebilirsiniz.
 • Pano altında Cihazlar arasında senkronizasyon > Başlarken seçildiğinde Ayarların çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı üçüncü taraf duvar kağıdı uygulamalarını etkileyen Build 19536+'daki duvar kağıdı geçişleriyle ilgili bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın.
 • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının, belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA 2019.3 yayınladı  .
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bazı Insider'ların 0x8007042b hatasıyla daha yeni yapılara güncelleme yapamadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Gizlilik altındaki Belgeler bölümünde bozuk bir simge var (sadece bir dikdörtgen).
 • Japonca gibi belirli dillerle yükseltme yaptığınızda, “Windows X% Yükleniyor” sayfası metni doğru şekilde oluşturmuyor (yalnızca kutular görüntüleniyor).
 • Bu bilgisayarı sıfırla için bulut kurtarma seçeneği bu derlemede çalışmıyor. Bu Bilgisayarı Sıfırla işlemini gerçekleştirirken lütfen yerel yeniden yükleme seçeneğini kullanın.

Sevgililer Günü'nü Bing ile kutlayın

Aşk, havadadır! Sevgililer Günü bu Cuma ve Bing kutlamanıza yardımcı olmak istiyor. Bizim Sevgililer Günü spot hediye fikirleri, yemek tarifleri, aşk şarkıları ve daha fazlasını sağlar. Aşk şarkılarınızın IQ'sunu test edebileceğiniz ve arkadaşlarınıza meydan okuyabileceğiniz eğlenceli bir testimiz bile var !
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
Teşekkürler,
 

16.08.2021

Diğer Haberler