Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 Insider Preview Build 19559 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19559.1000'i Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere, belgelerimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Doğu Asya IME'leri (Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince ve Japonca IME) için IME aday penceresinin son sürümlerde bazen açılmamasıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • .heic veya RAW dosyalarını içeren klasörlerden çıkarken explorer.exe'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bazı büyük .tif dosyalarını silmeye çalışırken explorer.exe'nin askıda kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • WIN+Up kullanılırken pencerenin üst birkaç pikselinin kırpılmasına ve ardından WIN+Sol/Sağ kullanılarak pencerenin yana yaslanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yakın zamanda belirli olayları seçerken Olay Görüntüleyici'nin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Enterprise veya Pro sürümü çalıştıran Surface Pro X gibi bir arm64 cihazı kullanan Insider'larımızdan herhangi biri için artık Hyper-V özelliklerini görebilir ve yükleyebilirsiniz.
 • Bazı Insider'ların son derlemelerde KMODE İSTİSNAİ İŞLENMEDİ hatasıyla yeşil ekran görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın.
 • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının, belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA beta sürümü yayınladı Daha fazla bilgi, beta hakkında daha ayrıntılı bilgi veren Devam Eden blog gönderisinde de bulunabilir .
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bazı Insider'ların 0x8007042b hatasıyla daha yeni yapılara güncelleme yapamadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Bazı Insider'ların 0xc1900101 hatasıyla daha yeni yapılara güncelleme yapamadığına dair raporları inceliyoruz.
 • Doğu Asya IME'leri (Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Korece ve Japonca IME), 20H1 Build 19041 veya daha düşük sürümlerden Windows 10 Insider Preview derlemesine yükseltildikten sonra dil/klavye değiştiricide (örneğin Windows tuşu + Boşluk tuşuyla açılır) eksik olabilir (19536 veya üzeri) birden fazla dil/klavye eklediyseniz. Sorunu araştırıyoruz. Bu arada, lütfen Ayarlar > Zaman ve Dil > Dil > Tercih edilen diller'e giderek klavye değiştiriciden eksik olan klavyeleri kaldırın ve yeniden ekleyin. build19536 veya sonraki bir sürümden güncelleme yaptıysanız bu olmaz.
 • Gizlilik altındaki Belgeler bölümünde bozuk bir simge var (sadece bir dikdörtgen).
 • Bazı cihazların artık boşta uyumadığına dair raporları araştırıyoruz. Temel nedeni belirledik ve yaklaşan bir uçuş için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Cihazınız etkilenmişse, manuel olarak uyku tetiklemesi çalışmalıdır (Başlat > Güç düğmesi > Uyku).
 • WSL Sorun 4860 : Bazı Insider'lar WSL2 kullanırken şu hata mesajını yaşıyor: Windows'ta bir bağlantı girişimi başarısız oldu. Bunu önceki uçuşta bildirenlerden biriyseniz teşekkür ederiz - yaklaşan bir uçuşa dahil edilecek bir düzeltmemiz hazır.
 • Bu derlemede, pano geçmişini (WIN+V) açarsanız ve hiçbir şey yapıştırmadan kapatırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatana kadar birçok yerde giriş yapmayı durduracak bir sorun var. Sabrınız için teşekkür ederiz.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.