Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 19546 Duyurusu


Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19546'yı Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere, belgelerimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Insider'lar için diğer güncellemeler

Windows Hesap Makinesinde Grafik Moduna Giriş

Bugün, İçeridekiler için Windows Hesap Makinesi'ni yeni grafik modumuzun bir önizlemesiyle güncelliyoruz Grafik desteği eklemek, Geri Bildirim Merkezi'ndeki en önemli özellik taleplerimizden biridir ve bu özelliği kullanıcılarımıza sunmaktan heyecan duyuyoruz. Doğrusal cebiri keşfetmeye başlayan öğrenciler için grafik yetenekleri de önemlidir. Bu özellik ile öğrencilerin kavramsal anlayışlarını ve matematiğe karşı tutumlarını geliştirerek matematik öğrenmelerini sağlamayı umuyoruz.
Grafikte çizilen üç farklı denklemi gösteren ekran görüntüsü. Grafikte çizilen üç farklı denklemi gösteren ekran görüntüsü.
İşte bu yeni özellikle deneyebileceğiniz birkaç şey:
 • Grafiğe bir veya daha fazla denklem çizin. Grafikleri birbiriyle karşılaştırabilmeniz ve çizgiler arasındaki etkileşimleri görebilmeniz için birden çok denklem girin. Ayrıca çizgi stilini ve grafik görüntüleme penceresini ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.
 • Değişkenlerle denklemler ekleyin. İkincil değişkenli bir denklem girerseniz (örneğin, “y = mx + b”), denklemdeki değişikliklerin grafiği nasıl etkilediğini hızlı bir şekilde anlayabilmeniz için bu değişkenleri kolayca değiştirebilirsiniz.
Denklem değişkenlerini değiştirmek ve değişiklikleri grafikte canlı olarak görmek için bir kaydırıcıyı nasıl kullanabileceğinizi gösteren GIF.
 • Grafiği analiz edin. Grafikteki denklemdeki değişkenler arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamak için fareniz veya klavyenizle grafikleri izleyin. x ve y kesişimleri gibi temel grafik özelliklerini tanımlamaya yardımcı olması için denklemleri de analiz edebilirsiniz.
Çizilen denklemlerden birinin analizini gösteren ekran görüntüsü.
Geri bildirim arıyoruz!  Uygulamalar > Hesap Makinesi altındaki Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla daha sonra ne görmek istediğinizi bize bildirin   veya uygulamadaki Hakkında sayfasında Geri bildirim gönder düğmesini seçin. Bir geliştiriciyseniz, GitHub'daki projeye göz atın — her zaman katkıları kabul ediyoruz #BuildTogether

Dizin Oluşturucu Tanılama uygulamasının tanıtımı

Şu anda Microsoft Store aracılığıyla beta sürümünde bulunan Dizin Oluşturucu Tanılama uygulaması, aramanın özelliklerini anlamanızı geliştirmenin yanı sıra sorun giderme yeteneğini ve genel Windows Arama sorunlarına yönelik desteği artırmaya yardımcı olmak için oluşturulmuştur.
Araç, zaman içinde eklenen daha fazla işlevsellik ile geliştirilmeye devam edecek; her zaman olduğu gibi geri bildiriminiz için teşekkür ederiz! Uygulama, Windows 10 sürüm 1809 veya üzerini çalıştıran herkes tarafından kullanılabilir.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Zaman Çizelgesi'nin herhangi bir etkinlik göstermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Outlook aramasının bazıları için çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazıları için Görev Görünümü güvenilirliğini önemli ölçüde etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Ses menüsünde Uzamsal Ses -> Kapalı'ya basıldığında Explorer.exe'nin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın.
 • Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının, belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA beta sürümü yayınladı Daha fazla bilgi, beta hakkında daha ayrıntılı bilgi veren Devam Eden blog gönderisinde de bulunabilir .
 • Bu bilgisayarı sıfırla için bulut kurtarma seçeneği bu derlemede çalışmıyor. Bu Bilgisayarı Sıfırla işlemini gerçekleştirirken lütfen yerel yeniden yükleme seçeneğini kullanın.
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Bazı Insider'ların 0x8007042b hatasıyla daha yeni yapılara güncelleme yapamadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Takıldıktan sonra Başlangıç ??Kodu 10 ile yanıt vermeyen belirli harici USB 3.0 sürücülerinin raporlarını inceliyoruz.
 • Optimize Sürücüler Kontrol Paneli, optimizasyonun bazı cihazlarda hiç çalışmadığını hatalı bir şekilde bildiriyor. Optimizasyon, kullanıcı arayüzüne yansımasa da başarıyla tamamlanıyor.
 • Gizlilik altındaki Belgeler bölümünde bozuk bir simge var (sadece bir dikdörtgen).
 • Birden çok oturuma bağlanmaya çalışırken Uzak Masaüstü Bağlantısı çöküyor.
 • Snipping, ikincil monitörlerde çalışmıyor.
 • Doğu Asya IME'leri (Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince ve Japonca IME) için IME aday penceresi bazen açılmayabilir. Raporlarınızı araştırıyoruz. Bununla karşılaşırsanız, geçici bir çözüm olarak, lütfen odağı başka bir uygulamaya veya düzenleme alanına değiştirin ve orijinal haline geri dönün ve tekrar deneyin. Alternatif olarak, Görev Yöneticisine gidebilir ve Ayrıntılar sekmesinden “TextInputHost.exe” görevini sonlandırabilirsiniz; daha sonra çalışması gerekir.

Bing ile Hızınızı Test Edin

Ne kadar hızlı yazabilirsin? Al yazarak meydan Bing ve teste tabi! Puanınızı, hızınızı ve doğruluğunuzu paylaşan eğlenceli ve etkileşimli bir yazma yarışması oluşturduk. Yazma becerilerinizi test edin ve arkadaşlarınıza ve ailenize meydan okuyun.
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.