Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 19541 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19541'i Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Fast ring'in gelecekte nasıl çalışacağını anlamak için son blog yazımızı okumayı unutmayın Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , yeni özelliklerin ve güncellemelerin bir listesi de dahil olmak üzere, belgelerimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Build 19541'deki yenilikler

Konum kullanımdaki simge güncellemesi

İçerdeki bazı meraklıların fark ettiği gibi, bir uygulamanın konumunuzu kullandığı durumlar için bildirim alanı simgesini güncelledik. Yeni simge şöyle görünür:
Kullanımdaki konum için yeni ok simgesi gösteriliyor.

Görev Yöneticisi'nde mimariyi gösterme

Görev Yöneticisi'ndeki Ayrıntılar sekmesini kullanırken, her işlemin mimarisini göstermek için yeni bir seçenek ekledik. İlgileniyorsanız, bir sütun başlığına sağ tıklayıp Sütunları Seç'i ve listeden Mimari'yi seçerek ekleyebilirsiniz.
Görev Yöneticisi'nin Ayrıntılar sekmesindeyken, artık bu Mimari seçeneğini ekleyebilirsiniz.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Cortana Uygulama Güncellemesi:

Önceki gönderimizi takip ederek, Insider'ların Bing Anında Yanıtlar ve Zamanlayıcıların tekrar çevrimiçi olduğunu bilmesini istiyoruz. Şakaları (ve diğer asistan konuşmalarını) tekrar çalışır hale getirmek için çalışmaya devam ediyoruz ve sabrınız için teşekkür ederiz.
İngilizce (Amerika Birleşik Devletleri) kullanıyorsanız ve denemek istiyorsanız, Hey Cortana ile veya Cortana'ya yazarak kullanabileceğiniz bazı örnek sorgular şunlardır:
 • 10 dakika için bir zamanlayıcı ayarlayın
 • Uzay İğnesi ne zaman yapıldı?
Cortana size bir kez daha Bing Anında Yanıtlar ve Zamanlayıcılar veriyor.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Sistem Ayarları güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Windows Update'in "Yeniden başlatma gerekli" bildirimlerinin yeniden başlatmaya devam etmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Görev Yöneticisi'nde güncelleme hızının beklenmedik bir şekilde Duraklatıldı olarak ayarlanmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nu kullanırken, Başlat'ın tüm uygulamalar listesinde bir uygulamanın doğru dizinini söylememesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Arama penceresinin üstte akrilik görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Geri Bildirim Merkezi'nin Uygulamalar kategorisi altındaki geri bildirimleri günlüğe kaydederken bağlamlar listesinde mağaza uygulamalarını beklenmedik bir şekilde göstermemesine neden olan önceki derlemedeki bir sorunu düzelttik. Aynı sorun, uygulama yüklendikten sonra uygulamaların Başlat yerine Microsoft Mağazasında Yükle'yi göstermeye devam etmesiyle sonuçlandı.

Bilinen Sorunlar

 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın .
 • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
 • Takıldıktan sonra Başlangıç ??Kodu 10 ile yanıt vermeyen belirli harici USB 3.0 sürücülerinin raporlarını inceliyoruz.
 • Optimize Sürücüler Kontrol Paneli, optimizasyonun bazı cihazlarda hiç çalışmadığını hatalı bir şekilde bildiriyor. Optimizasyon, kullanıcı arayüzüne yansımasa da başarıyla tamamlanıyor.
 • Gizlilik altındaki Belgeler bölümünde bozuk bir simge var (sadece bir dikdörtgen).
 • Birden çok oturuma bağlanmaya çalışırken Uzak Masaüstü Bağlantısı çöküyor.
 • Snipping, ikincil monitörlerde çalışmıyor.
 • Zaman çizelgesi herhangi bir etkinlik göstermiyor.
 • Outlook aramasının bazı Insider'lar için çalışmadığına dair raporları araştırıyoruz.
 • [EKLENDİ] Ekran Okuyucusu Ana Sayfası'nda “Yenilikler” düğmesi seçildiğinde Ekran Okuyucusu Ana Sayfası çöküyor.
 • [EKLENDİ 1/15/2020] Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA beta sürümü yayınladı Daha fazla bilgi, beta hakkında daha ayrıntılı bilgi veren Devam Eden blog gönderisinde de bulunabilir .

2020 Grammy Ödülleri Testi

Grammy Ödüllerine 20 günden az bir süre kaldı! Hazır mısın? Adayları gerçekten tanıyıp tanımadığınızı görmek için 2020 Grammy Ödülleri Testimize göz atın Toplantı sahibi, tüm zamanların kayıtları ve daha fazlası hakkında bilgi edinin. Becerilerinizi test edin ve arkadaşlarınıza meydan okuyun!
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.