Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 Insider Preview Build 19536 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19536'yı Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

Hızlı halka ileri gidiyor

Geri Kasım ayı başlarında , biz Ahead Skip kapsamına dahil olan, Windows İçerdekiler en taze aynı anda inşa Hızlı ringde herkesi sağlamak amacı ile hızlı ringe geri göç duyurdu. Bugünkü uçuşla, bu planı harekete geçirmekten heyecan duyuyoruz!
Dahili olarak, mühendislerimiz çeşitli kilometre taşlarıyla geliştirme döngülerinde çalışır. Aktif geliştirme dalı ("RS_PRERELEASE" olarak adlandırılır), ekiplerin işletim sisteminde en son kod değişikliklerini kontrol ettiği yerdir. İleriye dönük olarak, Hızlı halka yapıları doğrudan bu aktif geliştirme dalından alacak ve yeni özellikler ilk olarak bu yapılarda görünecek. Etkin geliştirme dalındaki özellikler gelecekteki bir Windows 10 sürümü için planlanabilse de, artık belirli bir Windows 10 sürümüyle eşleşmemektedir. Bu, aktif geliştirme dalından yapılan derlemelerin, mühendislerimizin devam eden en son çalışma kodunu yansıttığı anlamına gelir. Bu geliştirme döngüleri sırasında bu dalda yapılan yeni özellikler ve işletim sistemi iyileştirmeleri, hazır olduklarında gelecekteki Windows 10 sürümlerinde görünecektir.
Hızlı halkadaki Insider'lardan yüksek sesle ve net bir şekilde, Skip Ahead'i yapma şeklimizin, sınıra ulaşılmadan önce katılma şansı bulamayanlar için biraz kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olduğunu duyduk. Yukarıda bahsedilen değişikliklerle birlikte, Hızlı halkadaki Insider'lar, belirli bir sürüm için dallanmadan bağımsız olarak mühendislerimizden her zaman en yeni koda sahip yapıları alacaktır. Hızlı ringdeki herkes her zaman ileriye doğru hareket ediyor!

Build 19536'daki yenilikler

Opsiyonel Sürücüler

Tüm isteğe bağlı güncellemeleri (sürücüler, özellik güncellemeleri ve aylık güvenlikle ilgili olmayan kalite güncellemeleri dahil) tek bir yerde görmenizi kolaylaştırmak için hâlâ çalışıyoruz . İsteğe bağlı güncellemeler algılandığında, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update > İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle altında listelenir .
Sürücüler için, güncellemek için artık belirli bir aygıtın Aygıt Yöneticisi'ne göz atmanıza gerek yok. Windows Update, sürücülerinizi otomatik olarak güncel tutacaktır, ancak bir sorun yaşıyorsanız bu isteğe bağlı sürücülerden biri yardımcı olabilir.
Güncelleme ve Güvenlik Ayarları'nın Windows Update bölümünde isteğe bağlı güncellemeler seçeneğini görüntüleyin.

Güncellenen Korece IME'yi yeniden yayınlama

19H1 geliştirmesi sırasında, Windows'ta yazma deneyiminizi modernize etme ve iyileştirme çabalarımızın bir parçası olarak Korece IME'nin güncellenmiş bir sürümü üzerinde çalışmaya başlamıştık. Geri bildirimlere dayanarak, bunu 19H1 ile göndermemeye karar verdik ve bunun yerine önce deneyimi daha da geliştirmek için çalıştık. Build 19536 ile, çeşitli uygulamalarla daha iyi çalışmasına yardımcı olan bazı iyileştirmelerle birlikte güncellenmiş IME'yi yeniden yayınlıyoruz.
Bu IME çalışmasının bir parçası olarak dahil edilen en göze çarpan değişiklikleri özetlemek için:
  • Hanja'da yazarken Korece yazmaya aşina olanlar için, modern kontroller ve daha net tipografi kullanan yeni bir aday seçim penceremiz var:
Güncellenen Korece IME'nin aday seçim penceresi gösteriliyor.
  • Yeni IME sürümü ayrıca dokunmatik klavyeyi kullanarak Korece yazarken metin tahmini için kullanılan güncellenmiş bir algoritma ile birlikte gelir. Metin önerileri artık daha doğru ve yazdıklarınızla alakalı olmalıdır.

Aile grubu kurulumu

Microsoft, Windows, Xbox ve Android gibi birden çok platforma yayılan aile özelliklerine sahiptir . Windows'ta, aileniz için ekran süresi sınırları, içerik filtreleri gibi şeyleri ayarlayabilir, çocukların bir şeyler satın almadan önce sormasını sağlayabilir ve hatta paylaşılan bir aile takvimi, OneNote ve Office 365 Ev aboneliği ile düzeninizi koruyabilirsiniz. Ailenizle bir cihazı paylaşıyorsanız, tüm bu özelliklerden yararlanmak için bir aile grubunda hesaplarını ayarlamak kolaydır.
Bu derlemede, müşterilerin cihazlarını ailelerindeki birden fazla kişi tarafından kullanılacak şekilde kurmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Bu yapı için bir ISO yayınlamıyor olsak da, bilgisayarlarını sıfırlamayı seçen bazı Insider'lar kurulum sırasında cihazı kimin kullanacağını soran bir ekran görebilir. Onlar seçerseniz ailemdeki insanlar , biz, onların masaüstüne aldıktan sonra onları bir aile grubunda kurmak yardımcı olacağız böylece konum hazır özelliklerle tüm başlamak için söyledi.
Bu cihazı kimin kullanacağını seçmek için OOBE ekranı gösteriliyor.
Bu yeni sayfayı görürseniz Geri Bildirim Merkezi'nde Güvenlik ve Gizlilik > Çocuk hesapları ve aile ayarları'na giderek ne düşündüğünüzü bize bildirin .

Insider'lar için diğer güncellemeler

Telefon uygulamanız – Insider'lara ve üretime sunulan yeni özellikler

Fotoğraflar gelişti. En son 2000 fotoğrafınızı görüntüleyin ve bunlarla etkileşim kurun!
Akıllı telefonlarımızda bol bol fotoğraf çekiyoruz. Son fotoğraflarınız 25'ten fazlasına erişmek istediğinizi söylediğinizde, Telefonunuz uygulamasının hevesli kullanıcılarımızı duyduk. Bugün, PC'nizdeki Android akıllı telefonunuzun film rulosundaki en son 2.000 fotoğrafınızı görüntülemenize ve bunlarla etkileşime geçmenize izin vererek bu sorunu çözdüğümüzü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!
Telefonunuzun Fotoğrafları özelliğiyle, fotoğrafları kendinize e-postayla göndermeniz gerekmez. Sadece bir fotoğraf çekin ve anında PC'nizde görün. E-postanıza, makalenize veya sununuza yeni bir resim eklemeniz gerektiğinde, sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Ayrıca, resmin üzerine sağ tıklayarak aileniz veya arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilir veya doğrudan PC'nize kaydedebilirsiniz.
Bu yeni geliştirilmiş yeteneği deneyin ve deneyiminizi paylaşın.
Telefonunuz uygulamasındaki fotoğraf galerisini gösteren ekran.
Fotoğraf gereksinimleri:
  • Sürüm 7.0 veya sonraki sürümleri çalıştıran tüm Android telefonlar
  • Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bilgisayar
Bilinen Sorunlar:
  • Mesajlar'daki Fotoğraf seçici boş görünüyorsa, soldaki Fotoğraflar'a gidin ve yenile'ye basın. Fotoğraflarınız artık Fotoğraf seçicide görünmelidir.
Bu özellik, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi veya daha yeni bir sürümde kademeli olarak Windows Insider'lara sunulacaktır, bu nedenle Telefonunuz uygulamasında kullanıma sunulması birkaç gün sürebilir. Bu özelliği deneyimlemek için lütfen Telefon Eşlikçiniz ve Telefonunuz uygulamasının en son sürümlerine sahip olduğunuzdan emin olun.
Telefon ekranı artık kalem girişini destekliyor
Telefon ekranı özelliği destekleniyor. Klavye, fare ve dokunma desteğine ek olarak, artık Windows 10 PC'nin Telefon ekranı oturumu sırasında mobil uygulamalarınızla etkileşim kurması için herhangi bir dokunmatik ekran etkinleştirilmiş giriş yapmak için dijital kaleminizi uyumlu bir ekran kalemi ile kullanabilirsiniz. Basınca duyarlılığı destekleyen uygulamalarla, telefonunuzun ekran kalemiyle yaptığınız gibi çizim ve yazma için kaleminizin basınç duyarlılığından yararlanın. Ayrıca, düğmelerin üzerine gelebilirsiniz ve bu, kalem ile parmak dokunuşu arasında ayrım yapar.
PC ekranında bir kalem girişini gösteren ekran ve aynısı telefonda görünüyor.
Bu özellik, Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi veya daha yeni sürümlerde tüm Windows Insider'lar tarafından kullanılabilir ve Telefon ekranıyla uyumlu cihazlar gerektirir .
Geri bildiriminize değer veriyoruz, bu yüzden bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Herhangi bir sorunu Telefonunuz > Ayarlar >  Geri bildirim gönder altından veya doğrudan Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bildirebilirsiniz .
Kalem Giriş Gereksinimleri:
  • Telefon Uygulamanızın 1.1910.500.0 veya daha yeni sürümü
  • Telefon ekranı uyumlu cihazlar
Çağrılar—Beşinci kahraman özelliği artık kademeli olarak tüm kullanıcılara sunuluyor
  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.